Adobe Animate to jeden z programów z bogatej oferty programów graficznych z serii Adobe. Ogólnie mówiąc, służy do tworzenia różnego rodzaju animacji, które mogą być wykorzystywane na różne sposoby. Z animacją spotykamy się na każdym kroku — począwszy od bajek dla dzieci, poprzez ruchome reklamy, czy elementy na stronie internetowej. Większość z nich właśnie jest stworzona w tym profesjonalnym programie, jakim jest Adobe Animate. Program został stworzony na podstawie wcześniejszego programu Adobe Flash Professional. Dowiedz się więcej na temat zalet tego programu oraz ile kosztuje.

Do czego służy Adobe Animate?

Program Animate służy do projektowania grafiki wektorowej i animacji. Mogą być one projektowane do seriali telewizyjnych, animacji online, witryn internetowych, aplikacji internetowych, tworzenia gier, reklam i innych interaktywnych projektów.
Program ten posiada bardzo rozbudowane funkcje, jednak obsługa programu nie jest tak skomplikowana. Tworzenie animacji opiera się na warstwach, więc jeśli znasz obsługę Adobe Photoshop, z tym programem nie będziesz mieć problemu. Do poszczególnych grafik dodajemy ruch za pomocą wielu narzędzi dostępnych w menu. Opcji jest naprawdę sporo, dlatego tworzenie animacji jest czystą przyjemnością. Nie musisz znać się na tworzeniu skryptów, czy skomplikowanych formuł. Tworzenie animacji opiera się na zawartych w programie opcji.

Co możesz zrobić za pomocą Adobe Animate?

W Adobe Animate możesz zrobić prawie wszystko, co związane z animacją. W programie można stworzyć:

● animacje do bajek;
● animowane banery reklamowe;
● ruchomome elementy na stronę www;
● klipy filmowe.
Do animacji można również dodać efekty dźwiękowe. Animacja jest tworzona przy użyciu profesjonalnych narzędzi, umożliwiających rysowanie, a także publikację na różnych platformach.

Raz zaprojektowaną grafikę można animować na różne sposoby, wykorzystując tzw. animacje jednoobrazowe (klatka po klatce). Animację można następnie wyeksportować na różne media lub urządzenia. Powstałe animacje mogą być dostarczane między innymi jako wideo, animowany GIF lub SWF.

Zalety Adobe Animate

● Adobe Animate to narzędzie oparte na wektorach. Tworzoną grafikę można dowolnie skalować, bez strat jakości. Grafiki, które zostały utworzone wcześniej, można zaimportować z panelu sterowania. Można również zaimportować grafikę, która była utworzona wcześniej w programie Adobe Animate, jak też w innych programach Adobe, np. Adobe Illustrator.
● Animacja tworzona jest bardzo prosto i intuicyjnie. Początkowo tworzymy obraz z jak najmniejszą ilością elementów i do tego dokładamy kolejne elementy. Poszczególne obrazy możemy dowolnie skalować, deformować, przekształcać. Zaznaczamy obraz i wybieramy z menu rodzaj animacji, a program sam ją generuje.
● Nie musisz znać skomplikowanych kodów — aby tworzyć animacje, nie potrzebujesz żadnej wiedzy o programowaniu, czy kodowaniu. Wszystko jest intuicyjne i polega na wyborze interesujących nas animacji z menu.
● Opcja podglądu — Adobe Animate umożliwia otwarcie podglądu bez utraty FPS. W przeciwieństwie do programu Adobe Effects, w którym przestrzeń robocza i renderowane obrazy nakładają się na siebie. Program Adobe Animate posiada dwie różne przestrzenie robocze.
● Możesz również importować obrazy do programu Adobe Animate i co ważne, bez opuszczania programu. Wybierz obraz z własnych bibliotek bez wychodzenia z aplikacji.
Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z Adobe Animate możemy skorzystać z wielu darmowych samouczków dostępnych w internecie, które krok po kroku pokażą nam jak tworzyć ciekawe animacje.

Ile kosztuje Adobe Animate?

Adobe Animate nie należy do najtańszych programów, jednak jeśli jesteś zawodowcem i zajmujesz się tworzeniem animacji i grafiki, zdecydowanie warto zainwestować w program. Cena programu Adobe Animate jest w granicach 2000 zł. Cena dla studentów i dla uczniów waha się w granicach 1000 zł. Jest to cena za roczną licencję. Z racji wysokiej ceny, warto poszukać w internecie promocji, zanim zdecydujemy się na zakup programu.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *