Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie jak AgilePM®, dzięki którym można nie tylko szybko i skutecznie sprostać nieprzewidzianym wyzwaniom, ale i wykorzystywać je do optymalizacji zarządzania projektem czy jakości dostarczanych rozwiązań.

AgilePM® a tradycyjne zarządzanie projektami

W odróżnieniu od tradycyjnych metod zarządzania projektami, AgilePM® (ang. Agile Project Management) oferuje podejście adaptacyjne, elastyczne i skoncentrowane na współpracy. Zestawiając je np. z modelem Waterfall, gdzie projekt realizuje się etapami, a zmiany trudno wprowadzić po zatwierdzeniu zakresu, AgilePM® promuje rozwój iteracyjno-przyrostowy. Dzięki temu łatwiej dostosować przedsięwzięcie do zmiennego środowiska, wymagań czy okoliczności, których nie uwzględniono na etapie planowania.

Jednym z decydujących aspektów tej zwinnej metodyki jest ciągła komunikacja i bliska współpraca między zespołem projektowym a interesariuszami. Dzięki niej, obie strony mogą regularnie dostarczać wartość dla potencjalnego odbiorcy. AgilePM® traktuje zmiany nie jako przeszkody, ale naturalną część procesu rozwoju, zachęcając do ich akceptacji i wykorzystywania na potrzeby optymalizacji projektu. Dzięki temu dostawca gwarantuje klientowi realizację oczekiwań, a także klient otrzymuje nie tylko to, co początkowo zamówił, ale przede wszystkim to, czego aktualnie potrzebuje.

Tradycyjne podejścia opierają się na dokładnym planowaniu i sekwencyjnej realizacji, co może ograniczać zdolność projektu do innowacji. AgilePM® zakłada odwrotność. Nie tylko prawdopodobieństwo pojawienia się zmian, ale też szybkie na nie reagowanie, co jest kluczowe w dzisiejszym, dynamicznym świecie biznesu i branżach charakteryzującym się szybkimi zmianami, wysokim stopniem niepewności oraz potrzebą błyskawicznego dostarczania nowych funkcji (np. IT, marketing, e-commerce).

Jak wykorzystać zwinne zarządzanie projektami w praktyce?

Działanie w modelu zwinnym wymaga przestrzegania w zespole projektowym konkretnych zasad, ról i metod. Ich znajomość oraz umiejętność praktycznego wykorzystania potwierdza certyfikat AgilePM® na poziomie podstawowym (Foundation) lub zaawansowanym (Foundation). Jeśli chcesz wyposażyć siebie albo swój zespół w odpowiednie kompetencje, najlepiej zainwestować
w profesjonalne szkolenie, prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów i kompleksowo przygotowujące do egzaminu certyfikacyjnego. Można je zrealizować m.in. w Inprogress – jednorazowo albo w ramach subskrypcji szkoleniowej Inprogress+.

Akredytowane kursy w języku polskim dostępne są dla każdego poziomu zaawansowania, stacjonarnie lub online (na żywo, w czasie rzeczywistym). Zapisy odbywają się na stronie internetowej organizatora lub – w przypadku subskrypcji – za pośrednictwem aplikacji. Każde szkolenie zapewnia dokładne zaznajomienie z metodyką AgilePM® oraz przygotowanie do uzyskania certyfikatu potwierdzającego kompetencje w zakresie podejścia zwinnego.

APMG-International Agile Project Management jest znakiem towarowym firmy The APM Group Limited, używanym za zgodą The APM Group Limited. Wszelkie prawa zastrzeżone.

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *