Duża aktualizacja 1.2 do Cyberpunka 2077 miała być sporym krokiem w stronę rozwiązania problemów gry, przynajmniej w kwestii bugów, ale ogłoszono właśnie jej opóźnienie. Podano dwa główne powody – jej duży zakres, ale też niedawne włamanie.

Aktualizacja pojawi się pod koniec marca, miała być w lutym

Po kontrowersjach związanych ze stanem Cyberpunka 2077 na premierę, deweloperzy obiecali szybkie działania, aby załatać największe błędy. W styczniu miała pojawić się aktualizacja 1.1, a w lutym – 1.2.

Pierwsza z nich faktycznie wyszła, chociaż nie obyło się bez kolejnych przygód. W założeniu łatka miała naprawiać błędy, a z jej powodu wiele osób natrafiło na nowego, bardzo poważnego buga.

Wiemy już, że CD Projekt nie wyrobi się z zapowiedzianym dla kolejnej aktualizacji terminem, a opóźnienie może być znaczne. Według aktualnych informacji płynących ze studia, łatka 1.2 prawdopodobnie zostanie udostępniona pod koniec marca, aczkolwiek wszystko może jeszcze się w tym zakresie zmienić.

Deweloperzy rzekomo nie mieli dostępu do komputerów przez 2 tygodnie

Ma to rzekomo być naprawdę spora aktualizacja, stąd też wymaga dużo pracy. Jednak samo w sobie nie to jest przyczyną opóźnienia. Mocno zawinił niedawny atak hakerów na CD Projekt, który sprawił sprawił, że wielu pracowników nie miało dostępu do sprzętu roboczego przez kilka tygodni.

Dla przypomnienia – hakerzy włamali się na serwery CD Projektu, ukradli m.in. kod źródłowy Cyberpunka 2077, Gwinta i Wiedźmina 3, a także mogli uzyskać dostęp do wielu innych cennych plików. Za nieupublicznianie tych danych oczekiwali okupu, ale CD Projekt nie zgodził się go zapłacić.

Bloomberg donosi, że cała ta sprawa znacznie opóźniła prace nad bieżącymi projektami. Pracownicy zostali bowiem poproszeni o odesłanie swojego sprzętu do działu IT, aby ten sprawdził go pod kątem wirusów. Mieli także problem z zalogowaniem się do VPN-a niezbędnego do uzyskania dostępu do firmowych narzędzi.

Co sądzicie o całej tej sytuacji? Czekaliście na łatkę 1.2, czy też nie przeszkadza Wam jej opóźnienie? Może planujecie zagrać w Cyberpunka dopiero, kiedy już zostanie ostatecznie załatany i wydane zostaną obiecane DLC (co może jeszcze długo potrwać)? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

cd projekt CD Projekt zaatakowany przez hakerów, firma nie planuje zapłacić okupu
CD Projekt poinformował na Twitterze, że (po raz drugi w ciągu ostatnich kilku lat) padł ofiarą hakerów. Oszuści pozostawili po sobie notatkę, w której grożą
cdpr Ktoś sprzedaje kody źródłowe gier CDPR za 10 tysięcy dolarów sztuka
Być może pamiętacie, że jakiś czas informowaliśmy Was o włamaniu do CDPR, które poskutkowało wykradzeniem kodów źródłowych wielu gier studia, różnego rodzaju raportów i dokumentów
the witcher monster slayer The Witcher: Monster Slayer zadebiutuje 21 lipca na Androidzie i iOS
CD Projekt Red oficjalnie ogłosił datę premiery swojej nowej gry mobilnej w świecie Wiedźmina, The Witcher: Monster Slayer. Z tej okazji udostępniono też krótki trailer.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *