Aktualizacja iOS do 11.3 dostępna od dzisiaj! Apple wprowadza dzięki niej kilka nowych funkcji. Wśród nich znaleźć można nowe animoji, narzędzie do oszczędzania baterii, nowszą wersję ARKit, czat biznesowy i wiele innych.

Jedną z pierwszych zauważalnych zmian jest narzędzie Battery Health, która informuje o stanie baterii w iPhone’ie. Narzędzie jest odpowiedzią na aferę dotyczącą spowalniania telefonów ze słabymi bateriami, która wybuchła na Reddicie w 2017 roku. Apple wyjaśniło wtedy, że potajemne spowalnianie iPhone’ów realizowane było w trosce o użytkowników egzemplarzy z bateriami będącymi na wykończeniu. Nowe narzędzie pozwoli ocenić użytkownikom, czy ich bateria wymaga wymiany. Ponadto użytkownicy nowego systemu będą mogli sprawdzić, czy ich telefon jest spowolniony, a jeśli tak to będą mogli na własną odpowiedzialność je wyłączyć.

Kolejną zmianą jest rozszerzona rzeczywistość, której zalety Apple udostępnia przy pomocy ARKita do milionów iPhone’ów i iPad’ów. Funkcjonalność ta pojawiła się w urządzeniach giganta z Cupertino już po aktualizacji iOS’a do wersji 11, ale w 11.3 będzie ona bardziej ulepszona. Ulepszony ARKit umożliwiał będzie aplikacją AR na korzystanie z pionowych powierzchni, takich jak ściany lub poziomych takich, jak stoły. Nowy ARKit lepiej dostosowuje się do nieregularnych powierzchni, takich jak okrągły stół. Widok prawdziwego świata widziany przez obiektyw aparatu ma teraz 50% rozdzielczość i obsługuje automatyczne ostawienia ostrości. Obrazy 2D, takie jak plakaty, znaki, dzieła sztuki mogą być teraz zintegrowane z doświadczeniami AR.

Co jeszcze?

Następną zmianą cieszyć się mogą miłośnicy Animoji, czyli funkcji, która za sprawą systemu rozpoznawania twarzy w iPhone X odwzorowuje jej mimikę. Dzięki temu wirtualne avatary mogą mówić, śpiewać i wykonywać hity karaoke.

Czat biznesowy, to kolejna z nowych funkcji na urządzeniach marki Apple. Od wersji iOS 11.3 użytkownicy mogą czatować bezpośrednio z firmą w aplikacji wiadomości. Obecnie czat jest w wersji beta w Stanach Zjednoczonych i będzie wspierany przez największe sklepy w kraju w tym Apple, Discover, Hilton, The Home Depot i tak dalej. Inne firmy powinny do tego spisu dołączyć w przyszłości. Korzystanie z tej funkcji sprowadza się do wyszukania formy  w mapach Apple, w Safari lub w wyszukiwarce. W wynikach wyszukiwania powinien pojawić się skrót do rozpoczęcia rozmowy z firmą. Dobrą wiadomością jest to, że tylko Ty możesz rozpocząć rozmowę, co zapobiega wysyłaniu do różnych użytkowników spamu i reklam ze strony firm.

Oczywiście to nie koniec nowych udogodnień wydanych przez Apple. W iOS 11.3 pojawiła się także funkcja Health Records. Za jej pomocą pacjenci mogą śledzić swoje dane medyczne z ponad 40 systemów opieki zdrowotnej bezpośrednio na swoim iPhonie. Na razie nie wiadomo nic o tym, czy funkcja ta znajdzie swoje zastosowanie w Polsce, ale w USA owszem. Użytkownicy mogą sprawdzać dane na swój temat w Duke, NYU Langone, Stanfort i Yale.

Nowe ustawienia danych i prywatności 

Ważną zmianą w iOS 11.3, która jest odpowiedzią na burzliwe dyskusje dotyczące między innymi Facebook’a, który handlował danymi na temat użytkowników są nowe ustawienia danych i prywatności. od teraz Apple zapewnia użytkownikom dokładniejsze informacje na temat sposobu, w jaki ich własne dane są używane przez aplikacje Apple.

Podczas korzystania z usługi Apple, która wymaga danych osobowych po raz pierwszy, pojawi się odpowiednia informacja ze szczegółowymi danymi, które są wysyłane z Twojego urządzenia. Apple chce w ten sposób dostarczyć swoim użytkownikom maksymalnie przejrzyste informacje i gra z nimi, jak to się mówi – w otwarte karty.

WARTO PRZECZYTAĆ:

konferencja Apple Zbliża się majowy event od Apple. Co obejmie konferencja?
Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego
apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *