Aktywny sezon eSportowy już się rozpoczął, oto właśnie dlatego gorące wydarzenia odbywają się tu każdego dnia! Jakie więc mamy ciekawostki w świecie cyberSportu – czytaj dalej!

– NAVI zwolnił Boombl4 w obawie o reputację klubu

28 maja Natus Vincere oficjalnie wydaliło kapitana drużyny CS:GO, Kirilla Boombl4. Ukraiński klub wypowiedział się również na temat powodów, dla których musiał pożegnać się ze swoim rosyjskim kolegą. Główne powody takiej kategorycznej decyzji związane są z wysokim ryzykiem utraty reputacji przez NAVI i nie mają nic wspólnego z umiejętnościami gry zawodnika.

“Szczerze dziękujemy BoombI4 za trzy lata spędzone z NAVI: jego poświęcenie i wkład w wygranie PGL Major Stockholm 2021, Intel Grand Slam 3 oraz innych ważnych mistrzostw” – powiedział wiceprezes zespołu NAVI.

Przypominamy, że Boombl4 dołączył do NAVI dwa lata temu, a dokładnie w maju 2019 r. Półtora roku później, w listopadzie 2021 roku, Kiryłł wygrał PGL Major Sztokholm. Głównym powodem skandalu była jego nowa żona, która wielokrotnie publikowała prorosyjskie wpisy, a także mówiła o wspieraniu Rosji. Boombl4 jednak nie komentuje tej sprawy.

– The International 2022 – będzie najdłuższym w swojej historii

Na początku czerwca w końcu ujawniono datę oraz format TI – 2022.

Główny turniej z Dota 2 w tym roku odbędzie się w dniach od 15 do 30 października. W dniach 8-12 października zostanie przyznana wild card, w dniach 15-18 października odbędzie się faza grupowa, a w dniach 20-30 października – playoffy. Mecze od 20 do 23 października zostaną rozegrane w Suntec Singapore Exhibition Complex, a mecze finałowe od 29 do 30 października na Singapore Indoor Stadium. Przypominamy również, że jednym z eurpejskich sponsorów jest największy bukmacher online – Vulkan bet. To właśnie na tej platformie możesz oglądać eMeczy na żywo, a także kibicować swojej ulubionej drużynie i dzielić z nią radość ze zwycięstwa!

Wraz z wild cardem, TI będzie trwać 23 dni – to najdłuższy turniej w historii. Po raz pierwszy w turnieju weźmie udział 30 drużyn.

– Drugie miejsce Natus Vincere na PGL Major Antwerp

FaZe Clan wygrał finał PGL Major Antwerp 2022 z CS:GO, Natus Vincere zajęło jednak drugie miejsce. Gra zakończyła się wynikiem 0-2 (16-19 na Inferno i 10-16 na Nuke)

Nagroda główna dla FaZe wyniosła $500k, NAVI jednak zyskali – $150k.
Przypomnijmy, że PGL Major Antwerpia 2022 odbył się w dniach od 9 do 22 maja w Belgii. Drużynom udało się wywalczyć pulę nagród w wysokości miliona dolarów.

Podział funduszu nagród:

  1. miejsce: FaZe Clan – 500 tys. dolarów;
  2. miejsce: Natus Vincere – 150 tys. dolarów;

3-4 miejsca: Team Spirit i ENCE – po 70 tys. dolarów;

Miejsca 5-8: FURIA Esports, Ninjas in Pyjamas, Copenhagen Flames i Heroic – po 35 tys. dolarów;

FIFA może wkrótce zyskać nowego dewelopera od GTA

Szef Rock Star Games – Strauss Zelnick, powiedział, że firma jest zainteresowana rozszerzeniem swojej oferty symulatorów sportowych. W ten sposób odpowiedział na pytanie dotyczące potencjalnego przejęcia praw do serii FIFA, która nie jest już własnością EA Games.

Według szefa Rock Star Games, firma planuje rozwój, a możliwość zawarcia umowy ze FIFA jest obecnie istotna.  Być może po zmianie dewelopera uda się wprowadzić zakłady piłkarskie Vulkan i obstawiać czołowe zespoły serwerów!
W swoim oświadczeniu Straus Zelnick dodał również, że zmiana dewelopera nie pogorszy jakości gry, a FIFA pozostanie najlepszym symulatorem piłki nożnej na rynku.

WARTO PRZECZYTAĆ:

blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *