Czyżby zwykli pracownicy niezbyt radzili sobie z robieniem odpowiednio dobrych frytek? Być może! McDonald’s właśnie ogłosiło współpracę z Google, której celem ma być wprowadzenie sztucznej inteligencji Google do sieci fast foodów. Co to zmienia dla klientów? Sprawdź poniżej.

Obie firmy mają duże plany

Większość konsumentów ma znikomy kontakt ze sztuczną inteligencją. Niektórzy co najwyżej mają go jedynie za pośrednictwem rozmaitych czatbotów czy generatorów treści. Przypominamy, że zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was, że Google wypuszcza swój nowy własny model sztucznej inteligencji: Gemini.

Wszystko wskazuje na to, że niedługo to się zmieni i będziemy częściej korzystali z tej technologii, np. podczas zamawiania swoich ulubionych fast foodów w McDonald’s, czyli sieci, która zamierza ją wykorzystywać już od 2024 roku!

Co dokładnie wiadomo na ten temat? Póki co sieć restauracji poinformowała jedynie o nawiązaniu współpracy z koncernem Google: w efekcie od przyszłego roku restauracje mają otrzymywać aktualizacje sprzętu i oprogramowania. Podobno sztuczna inteligencja ma usprawnić kioski do składania zamówień i mobilną aplikację.

Póki co brakuje konkretnych informacji dotyczących tego, jak sieć restauracji chce wykorzystać Al od Google. Choć jak firma sama zaznacza, podobno będzie to duża zmiana dla klientów, ponieważ dzięki zastosowaniu tejże technologii mają oni otrzymywać ,,świeższe i bardziej gorące posiłki”.

Pracownicy McDonald’s stracą prace?

Czy to oznacza, że McDonald’s zastąpi ludzi sztuczną inteligencją? Cóż, jak na razie nic o tym nie wiadomo, choć przedstawiciele korporacji sugerują, że wprowadzane rozwiązanie ma uprościć pracę i zmniejszyć jej złożoność dla całej kadry, dzięki czemu cała załoga będzie mogła się skupić na poprawie gościnności w restauracji.

To oczywiście ma sens, jednak naszym zdaniem zwolnienia z powodu wprowadzenia Al są raczej nieuniknione. Po pewnym czasie zapewne okaże się, że w lokalu pracuje zbyt dużo osób i niestety niektórzy będą musieli poszukać innego źródła utrzymania.

Co myślicie na ten temat? Czy faktycznie nowa technologia ma szanse podnieść jakość świadczonych usług? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Humane na sprzedaż Humane Al Pin to duży niewypał. Marka idzie na sprzedaż
A miało być tak pięknie! Humane, czyli startup, który miał ogromne plany i chciał mocno zaznaczyć swoją obecność na rynku urządzeń Al, niestety poniósł porażkę.
chiny ai Chiny stworzyły model AI oparty na myśli Xi Jinpinga!
Filozoficzne rozważania prezydenta Chin są uważane w tym kraju za na tyle ważne, że w 2017 roku zdecydowano się wpisać je do konstytucji.  Tzw. myśl
google i/o 2024 Google I/O 2024 już za nami! Dominował temat sztucznej inteligencji
Konferencja I/O to zawsze jedna z najważniejszych dat w kalendarzu dla osób, które na bieżąco śledzą poczynania Google. Podczas tegorocznej edycji amerykański gigant skupiał się
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *