Naukowcy z MIT opracowali urządzanie o nazwie AlterEgo, które potrafi zbierać i analizować dane na temat tego o czym rozprawia Twój wewnętrzny głos.

Co to AlterEgo?

Subwokalizacja jest czymś powszechnym w naszych umysłach. Uwidacznia się szczególnie w trakcie czytania tekstu, kiedy widząc wyrazy powtarzamy je w myślach. Od niedawna naukowcy wykorzystują tę umiejętność do tworzenia interakcji z komputerami i urządzeniami mobilnymi. W ten sposób w Massachusetts Institute of Technology powstało urządzenie o nazwie AlterEgo, które można nosić na twarzy i które mierzy sygnały nerwowo-mięśniowe wyzwalane w trakcie subwokalizacji.

Sprzęt wygląda na pierwszy rzut oka bardzo dziwacznie. W rzeczy samej jest to jednak zespół elektrod, które wychwytują sygnały werbalizowane w myślach człowieka. AlterEgo pozwala także na odsłuchiwanie wiadomości przy pomocy przewodnictwa kostnego, a więc bez konieczności wykorzystywania uszu. Wszystkie te funkcje skupione w urządzeniu przypominającym szczękę dziwnego zwierzęcia sprawiają, że człowiek może porozumiewać się z komputerem bez konieczności mówienia, wystarczy bowiem, że sobie coś pomyśli.

Motywacją do tego było zbudowanie urządzenia IA — zwiększającego inteligencję” – mówi Arnav Kapur, konstruktor AlterEgo. „Nasz pomysł brzmiał: Czy możemy mieć platformę obliczeniową, która jest bardziej wewnętrzna, która łączy w pewien sposób człowieka i maszynę i która wydaje się wewnętrznym rozszerzeniem naszego własnego poznania?

AlterEgo w połączeniu z siecią może okazać się ciekawą alternatywą dla asystentów głosowych! Być może już niedługo nie będziemy musieli się kompromitować tym, że rozmawiamy w tłumie ze smartfonem chcąc znaleźć jakieś informacje. Za sprawą AlterEgo będziemy mogli je znaleźć przy pomocy subwokalizacji. W ciekawy sposób prezentuje to z resztą poniższy film prezentacyjny.

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
chrome z nową funkcją Przeglądarka Chrome na Androida z nową funkcją! 
Używacie na co dzień Google Chrome, czyli najpopularniejszej przeglądarki świata? Jeśli tak, to na pewno zainteresuje Was nowa funkcja, która właśnie pojawiła się w najnowszej
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *