Od czasu, kiedy technologia zaczęła się intensywnie rozwijać, operatorzy płatności, a także kreatywne osoby postanowiły przełożyć kwestię metod płatności do wirtualnego świata. Od tego momentu rozkwitnęła sekcja stron, które sprzedają serwisy oraz produkty online, przyjmując w zamian środki online. Technologia pchająca płatności online do przodu nie zatrzymuje się – wręcz przeciwnie, co jakiś czas pojawiają się zupełnie nowe metody płatności, którymi warto zainteresować się nie tylko z perspektywy klienta, ale również biznesu.

Pomyśl o tych metodach płatności

Poza bardzo popularnymi metodami płatności w Internecie, którymi są przede wszystkim płatności z użyciem kart bankowych, płatności przy odbiorze oraz płatności przelewem, a przeczytać można o nich tutaj https://www.kevin.eu/pl-pl/blog/metody-platnosci-w-internecie/. Każdy właściciel biznesu powinien na nie zezwalać, aby nie tracić dużej grupy klientów. Jest jednak obecnie wielu kupujących, którzy wolą korzystać z alternatywnych metod płatności, więc nimi również warto się zainteresować, aby przyciągnąć klientów. Wśród nich znajdują się między innymi:

Kryptowaluty

Kryptowaluty są obecnie jednymi z ciekawszych form płatności funkcjonujących w internecie. Są one szczególne, ponieważ można nimi operować na odpowiednio przeznaczonych na nich stronach i rządzą się one swoimi prawami. Na ten moment jest ich już kilkadziesiąt, więc nie sposób być ze wszystkimi na bieżąco i nie każda firma będzie też chciała przyjmować płatności w takiej formie. Dobrym pomysłem jest jednak zimplementować chociaż kilka najpopularniejszych, aby uatrakcyjnić ofertę dla kupujących, którzy korzystają z nich na co dzień.

Bankowość mobilna

Lokalne banki również nie stoją w miejscu, co oznacza, że obecna technologia pozwala na o wiele więcej. Wiele z nich przygotowały specjalne aplikacje, które można pobierać na telefony i rejestrować się tak, jak na stronie. Przelewy oraz płatności potwierdza się, korzystając ze specjalnych kodów przesyłanych przez SMS, przez system aplikacji lub na oba sposoby. Nowoczesne firmy dbają o to, aby robiący zakupy mieli dostęp do tego typu płatności szczególnie z użyciem lokalnych banków.

Otwarta bankowość

Tego typu opcja staje się coraz bardziej popularna z tego względu, że firmy oraz klienci mogą uniknąć, czasem całkiem sporych, opłat za karty, ponieważ w tym przypadku się ich nie używa. Firmy mogą też skorzystać na otwartej bankowości dzięki kevin., który dla biznesów przygotował ciekawą ofertę.

Kup teraz, zapłać później

Opcja „kup teraz, zapłać później” nie jest jeszcze bardzo popularna, ale widać już, że coraz więcej nowoczesnych firm się na nią decydują. W niektórych miejscach kupujący powoli odchodzą od kart bankowych, a jest to właśnie idealny dla nich system płatności. Działa on w ten sposób, że kupujący najpierw kupuje dany produkt lub usługę, a następnie płaci w najbardziej dogodnym terminie lub nawet rozkłada sobie taką płatność na raty.

Polecenia zapłaty

Firmy, które prowadzą usługi typu odnawialny serwis zyskują bardzo dużo, kiedy decydują się na udostępnianie dla swoich klientów możliwości polecenia zapłaty. Jest to powtarzalna płatność, która kupujący ustawia od razu przy pierwszej wpłacie. Następnie zostaje ona uwalniana w preferowanym czasie. Jest to bardzo wygodne dla konsumentów, więc firma z taką opcją od razu dostaje dodatkowe punkty.

Portfele internetowe

Pomimo że portfele internetowe działają na rynku już od kilku lat, w wielu firmach wciąż są nowością. Statystyki potwierdzają, że konsumenci coraz chętniej wybierają płatności przez e-portfele, więc wysokiej jakości firma powinna udostępniać chociaż kilka z nich na swojej stronie.

Najlepsze metody płatności w jednym miejscu

Wielu operatorów biznesu nie ma czasu na to, aby martwić się o każdą pojedynczą metodę płatności. Właśnie dlatego powstały platformy płatnicze, które dla firm mają całe pakiety z najbardziej odpowiadającymi metodami płatności dla danego biznesu wraz z bramką płatności. Wybór jednej z nich jest całkiem istotny, więc warto na to poświęcić trochę czasu i nie przejmować się kwestią płatności.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *