Amazona możemy kojarzyć przede wszystkim z pośredniczeniem w sprzedaży, a nie produkowaniem własnych produktów, z wyłączeniem popularnego Amazona Echo. Warto wiedzieć, że firma ma liczne spółki-dzieci, które pracują nad nowoczesnymi, innowacyjnymi rozwiązaniami w różnych dziedzinach.

Jednym z takich dzieci jest Amazon Ring, zajmujący się inteligentnymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa. Jego najnowszy produkt to… inteligentna kamera w formie drona, która lata po wyznaczonym terenie i go patroluje.

Ring Always Home Cam trafi do klientów w 2021 roku

Produkt nosi nazwę Ring Always Home Cam. Pomysł jest stosunkowo prosty – jest to zwyczajny dron, na szczycie którego zamontowano kamerę. Można go zaprogramować, aby latał po konkretnej ścieżce. Co ważne, jest to kamera wyłącznie do zastosowania wewnętrznego.

amazon ring
Źródło: Ring

Jeśli kamera wykryje jakieś niebezpieczeństwo czy podejrzaną aktywność, od razu nas o tym powiadomi. W dowolnym momencie przebywając poza domem będziemy mogli podejrzeć nagranie na żywo z kamery za pomocą swojego smartfona, aby sprawdzić, czy nie dzieje się nic nietypowego.

Ring Always Home Cam będzie miało premierę w 2021 roku, a cenę wyznaczono na 250 dolarów. Według aktualnie dostępnych informacji produkt będzie dostępny tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Poniżej możecie zobaczyć, jak działa on w praktyce.

Co z kwestiami bezpieczeństwa i prywatności?

Ring, który został zakupiony przez Amazona w 2018 roku, zdążył już wywołać kilka kontrowersji. Politycy mieli zastrzeżenia w zakresie bezpieczeństwa nagrań użytkowników urządzeń firmy, zwłaszcza w świetle tego, że Ring bardzo ściśle współpracował z organami ścigania.

Firma jednak zapewnia, że podjęła wszelkie kroki, aby Ring Always Home Cam był całkowicie bezpieczny. Przede wszystkim w momencie, kiedy produkt nie lata i jest zadokowany, jego kamera jest zasłonięta, więc nie może nagrywać w stanie spoczynku.

Kiedy zaś produkt jest w trakcie lotu, ma on działać na tyle głośno, aby nie był w stanie przebywać w pomieszczeniu niezauważony. Co więcej, dron lata tylko po wyznaczonych ścieżkach i  nie ma możliwości przejęcia nad nim manualnej kontroli przez osoby trzecie.

Podoba Wam się ten produkt? Chcielibyście mieć coś takiego? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

the amazon one Amazon zaprezentował bezdotykową płatność dłonią
Dopiero co pisaliśmy o chroniących dom dronach od spółki-córki Amazona, a teraz amerykański gigant pochwalił się kolejną innowacją. Jest to nowa, w pełni bezdotykowa i
anthropic Amazon inwestuje miliardy dolarów w start-up zajmujący się AI
O Amazonie było dotychczas relatywnie cicho w kontekście AI, jednak właśnie się to zmieniło, wraz z wielką inwestycją. Amerykański gigant zdecydował się przeznaczyć miliardy dolarów
amazon ai Prezes Amazona: każdy zespół pracuje nad generatywną sztuczną inteligencją
Chociaż w kontekście sztucznej inteligencji najwięcej mówi się o Google oraz OpenAI (i Microsofcie), Amazon też nie próżnuje. Prezes firmy zadeklarował, że wśród różnych gałęzi
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *