Amazon Games i Crystal Dynamics łączą siły, aby zaprezentować światu nową grę ze znanej i lubianej serii Tomb Raider. Współpraca została oficjalnie zapowiedziana, a wraz z nią pojawiło się wiele zapewnień o tym, że jest na co czekać.

Amazon i Crystal Dynamics obiecują, że tożsamość serii zostanie zachowana

Pierwsze informacje o nowym Tomb Raiderze ukazały się w kwietniu tego roku. Wtedy to Crystal Dynamics zapowiedziało, że tytuł powstanie na silniku Unreal Engine 5… i w zasadzie niewiele więcej. Teraz otrzymaliśmy nieco więcej danych, ale wciąż są to w dużej mierze ogólniki.

Crystal Dynamics pełni dalej rolę dewelopera, natomiast Amazon Games zajmie się wydaniem nowej gry o przygodach Lary Croft i wspieraniem studia. Póki co tytuł nie otrzymał jeszcze nazwy (w każdym razie oficjalnie), natomiast podkreślono, że będzie to gra single player, oparta na narracji.

[Nowa gra – dop. red.] zawiera wszystkie elementy, które uczyniły Tomb Raider jedną z najbardziej cenionych serii gier, dając graczom kontrolę nad pewną siebie i wielowymiarową bohaterką Larą Croft w środowisku, które nagradza eksplorację i kreatywne odnajdywanie ścieżek, z niesamowitymi łamigłówkami do rozwiązania oraz szeroką gamą wrogów, z którymi trzeba się zmierzyć i ich pokonać.

Ma to być “największy Tomb Raider w historii”

Chociaż gra jest dopiero na wczesnym etapie produkcji i do premiery została bardzo długa droga, szef studia Crystal Dynamics Scot Amos już teraz buduje napięcie:

Transformacja jest tym, czego szukamy, a dzięki Amazon Games znaleźliśmy zespół, który podziela naszą kreatywną wizję, ambicje i wartości dla uniwersum Lary Croft w całym spektrum dostępnych możliwości.

Są w wyjątkowej pozycji, aby na nowo zdefiniować, czym jest współpraca wydawnicza i deweloperska, a my nie możemy się doczekać wspólnego wytyczenia tej nowej ścieżki, zaczynając od zbudowania największej i najlepszej gry z serii Tomb Raider w historii!

Swoje trzy grosze dodał też wiceprezes Amazon Games, Christoph Hartmann:

Tomb Raider to jedna z najbardziej uwielbianych marek w historii rozrywki (…) Nasz zespół jest niesamowicie podekscytowany współpracą z utalentowanym i wizjonerskim zespołem Crystal Dynamics, aby dostarczyć graczom z całego świata kolejny rozdział sagi Lary Croft.

Swoją drogą, zbliżają się święta i koniec roku, więc podzielcie się informacjami o tym, jakie macie plany – czy zamierzacie może, cytując klasyka, “grać w grę” (Tomb Raidera lub dowolną inną)? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *