Among Us to absolutny hit ostatnich miesięcy. Póki co gra jest dostępna na relatywnie niewielu platformach, a mianowicie na urządzeniach mobilnych z iOS-em oraz Androidem, a także na komputerach z Windowsem. Kilka dni temu wyszła także na Nintendo Switcha.

Miłośnicy pełnowymiarowych konsol dotychczas musieli obejść się smakiem, jednak niedługo powinno się to częściowo zmienić. Twórcy zapowiedzieli, że już w 2021 roku gra trafi na konsole Microsoftu.

Among Us będzie dostępne w ramach Xbox Game Pass

Niedawno Among Us trafiło do usługi Xbox Game Pass na PC-tach, wiele osób nie zdziwi więc informacja, że kiedy gra w przyszłym roku zadebiutuje na Xboxach, również zrobi to w ramach Xbox Game Passa.

Informację przekazał oficjalny profil Xboxa na Twitterze.


Firma zaktualizowała także swój post blogowy dotyczący Among Us o dodatkowe informacje dotyczące platform, na których się pojawi.

Zaktualizowaliśmy tytuł posta, aby odzwierciedlić dostępność Among Us w Xbox Game Pass na PC, a także odnotować jej nadchodzącą dostępność w 2021 roku na Xbox One, Xbox Series X/S i Xbox Game Pass na konsolach. – Xbox

Co dalej z Among Us?

Jeśli kogoś ciekawi, jakie dalsze plany mają twórcy poza udostępnieniem gry na jeszcze większej ilości platform, to warto wiedzieć, że na początku przyszłego roku w grze pojawi się kolejna mapa, o nazwie The Airship.

Jak już wcześniej donosiliśmy, Among Us 2 nie jest planowane – zamiast tego studio woli skupić się na ulepszaniu pierwszej części i zwiększeniu jej dostępności.

Jesteście fanami tego tytułu? Cieszycie się, że już niedługo będzie można w niego zagrać także na konsolach Microsoftu? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *