Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Tego jeszcze nie grali… grupa hakerów Anonymous opublikowała na swoim oficjalnym profilu filmik, w którym krytykuje Elona Muska i jego ostatnie wypowiedzi (oraz działania) odnoszące się do Bitcoina. Zresztą nie ona jedyna – zachowanie tego miliardera nie spodobało się w ostatnim czasie wielu osobom, które jeszcze do niedawna były jego fanami.

Zdaniem Anonymous prezes Tesli to “narcystyczny bogacz szukający uwagi”

Dla przypomnienia: Elon Musk jeszcze do niedawna bardzo zachwalał kryptowaluty. W tym roku pozwolił, aby płacić nimi za samochody Tesli, sama firma zresztą zakupiła sporą ilość Bitcoinów. Teraz jednak wszystko się zmieniło i miliarder cofnął możliwość opłacania pojazdów kryptowalutami, jako powód wskazując ich negatywny wpływ na środowisko naturalne (“kopanie” kryptowalut pochłania bowiem ogromną ilość energii elektrycznej).

Anonymous nie wstrzymywało się w swojej krytyce. Musk został przez nich określony “narcystycznym bogaczem” i zdaniem grupy posiada on niezdrowy kompleks wyższości. Według grupy to, że po zainwestowaniu 1,5 miliarda dolarów w Bitcoina (na czym Tesla zarobiła ogromne pieniądze), nagle miliarder zmienił zdanie, nie wynika z troski o środowisko czy innych ludzi, a o własną kieszeń. Wskazano też na złe warunki, w jakich pracują pracownicy firmy (oraz osoby produkujące wykorzystywane przez nią komponenty).

Według Anonymous, prezes Tesli wycofał się ze swojego wcześniejszego, pozytywnego stanowiska w zakresie kryptowalut (warto wspomnieć, że Musk aktywnie wspierał nie tylko Bitcoina, ale też m.in. DOGE), ponieważ nie chce, aby Tesla straciła “zielone” dofinansowania, które otrzymuje z racji na swoje działania w zakresie “innowacyjnych technologii związanych z czystą energią”.

Całe nagranie możecie obejrzeć poniżej:

“Spodziewaj się nas”, mówi Anonymous, ale czy Musk ma się czego bać?

W powyższym filmiku grupa hakerów wyraźnie wskazuje, że pozytywna reputacja (przynajmniej względem wielu innych miliarderów), którą cieszył się do tej pory Musk, może odejść w zapomnienie. Zdaniem Anonymous, wiele osób straciło oszczędności życia, kupując Bitcoina lub inne kryptowaluty, inspirując się pozytywną opinią na ich temat prezesa Tesli.

“Spodziewaj się nas” na końcu nagrania można odebrać wręcz jako groźbę, ale ciężko przewidzieć, czy cokolwiek z tego będzie. Warto pamiętać, że Anonymous jest grupą bardzo zdecentralizowaną i nie wiadomo, jaką rolę pełni w organizacji osoba stojąca za nagraniem i jakie zdanie mają inni jej członkowie. Jest wręcz prawdopodobne, że nic dalej się w tej sprawie nie wydarzy, ale nie da się ukryć, że cała sytuacja jest dość kuriozalna.

Co o tym wszystkim sądzicie? Czy w wyniku niedawnych działań Muska straciliście do niego sympatię, a może nigdy takiej sympatii nie mieliście? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *