Apex Legends sezon 6 – niewątpliwie każdy zapalony gracz już sam zdążył się przekonać, co on w sobie zawiera, ale mimo wszystko warto przygotować zwięzłe podsumowanie. Poniżej znajdziecie więc listę najważniejszych nowości, zmian i ulepszeń, jakie pojawiły się w najnowszym sezonie.

System tworzenia przedmiotów

Sezon 6 Apex Legends wprowadził ważną nowość w postaci systemu tworzenia przedmiotów. Mechanika jest stosunkowo prosta, tak więc nikt nie powinien mieć z nią szczególnego problemu.

Najpierw musimy zebrać porozrzucane po całej mapie materiały, a następnie połączyć je w wybrany przedmiot w specjalnym replikatorze. Będziemy mieli 8 różnych rodzajów przedmiotów do stworzenia, które co jakiś czas będą się zmieniały.

Nowa postać – Rampart

Do postaci w Apex Legends dołączyła Rampart, której prawdziwe imię i nazwisko to Ramya Parekh. Jest to 21-letnia dziewczyna z Wielkiej Brytanii, posługująca się działkiem nazwanym pieszczotliwie Sheila. W swoim arsenale ma także zmodowane tarcze i już można usłyszeć, że jest ona “OP”. Możecie zobaczyć ją na poniższym trailerze.

Jej zdolności są następujące:

  • Zdolność pasywna – zmodyfikowany zasobnik, czyli większa pojemność magazynka i szybsze przeładowanie dla LKM-ów i Sheili, a także szybsze chłodzenie i więcej pocisków dla L-STAR-a
  • Zdolność taktyczna – osłona, czyli ściana chroniąca przed pociskami, w jednej chwili może być ich rozstawionych maksymalnie 5
  • Zdolność specjalna – działko „Sheila”, czyli karabin maszynowy o dużej pojemności magazynka, którego przeładowanie jest stosunkowo długotrwałe.

Ze “Sheili” po jej rozstawieniu może skorzystać każda Legenda, nie tylko Rampart. Naraz mogą być rozstawione maksymalnie 3 takie działka.

Zmiany w działaniu pancerza

Począwszy od sezonu 6 pancerze to już nie pancerze, a ewoluujące osłony. Większość z nich będzie wciąż można po prostu podnieść (tak będzie z pancerzami białymi, niebieskimi i fioletowymi), ale osłonę czerwoną będzie można uzyskać tylko i wyłącznie w drodze ewolucji.

Jeśli zaś chodzi o samą ewolucję, to rozpoczynając rozgrywkę będziemy znajdować się na zerowym poziomie osłony, a wraz z grą (i nabijaniem obrażeń) będzie ona ulegała ewolucji na wyższe poziomy.

Co ciekawe, zmiana nie dotyczy pancerza złotego. On dalej będzie funkcjonował w ten sam sposób, a więc będzie można go okazjonalnie znaleźć w grze. Nie można ewoluować słabszej osłony w pancerz złoty. Co warto wspomnieć, wszystkie pancerze w grze wraz z sezonem 6 zostały osłabione o aż 25 punktów wytrzymałości.

Nowa broń – energetyczny PM

Do gry dodano nowy energetyczny PM o nazwie Volt. Jak łatwo się domyślić, strzelamy z niego za pomocą specjalnej amunicji energetycznej, która charakteryzuje się możliwością stosunkowo łatwego trafienia naraz kilku celów.

Jednocześnie ten pistolet maszynowy cechuje się niewielkim odrzutem, tak więc może być dobrym wyborem dla początkujących graczy.

Apex Legends sezon 6 już u nas zawitał, więc koniecznie dajcie znać, jakie są wasze odczucia! Tymczasem zostawiamy was z trailerem przepustki sezonowej.

WARTO PRZECZYTAĆ:

xAl stworzy superkomputer xAI Elona Muska zebrało 6 miliardów dolarów!
xAI wystartowało w lipcu 2023. Teraz, niecały rok później, firma zaczyna się rozkręcać. Właśnie udało jej się zamknąć rundę finansowania z imponującym wynikiem — zebrano
Odee – nowy standard stron internetowych dla firm z Gdańska
Strony internetowe dla firm z Gdańska od Odee tworzone są z dbałością o każdy detal, aby tworzyć witryny, które nie tylko spełniają, ale przewyższają oczekiwania
fornite fallout Fallout wkracza do Fortnite! Będzie też… Magneto
Fortnite powraca z nowym sezonem pełnym akcji i adrenaliny. Sezon 3 Rozdziału 5, nazwany „Kasacja”, przenosi graczy do postapokaliptycznego Pustkowia, gdzie czekają na nich nowe
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *