Technologia zaczyna nas zaskakiwać coraz bardziej. Nawet, jeśli chodzi o takie aspekty, jak tłumaczenie tekstu z obrazka. Funkcjonalność ta jest skierowana głównie do osób, które chcą lepiej radzić sobie z barierą komunikacyjną w obcym języku, ale korzystają z niej również profesjonalni tłumacze. Najlepszą, darmową aplikacją do tłumaczenia tekstów ze zdjęć, jest Tłumacz Google. W jaki sposób działa i czy naprawdę warto z niej korzystać?

W jaki sposób działa darmowa aplikacja do tłumaczenia tekstu ze zdjęcia Tłumacz Google?

Czy wiesz, że firma Google już od kilku dobrych lat umożliwia swoim użytkownikom szybkie i łatwe tłumaczenie tekstów w języku obcym umieszczonych na zdjęciach? Niezależnie od tego, gdzie znajduje się dana treści, jesteś w stanie szybko i łatwo przetłumaczyć ją na swój język. Jak to działa?

Tłumaczenie treści bazuje na technologii OCR, czyli Optical Character Recognition. Pozwala ona rozpoznawać znaki graficzne, czyli właśnie litery. Po ich wykryciu są konwertowane, a na ich miejscu pojawia się treść tekstu, która ma być zamieniona na inny język. Dzięki temu zwykły użytkownik może szybko przełożyć treść w obcym języku na swój ojczysty.

Jak przetłumaczyć tekst za pomocą aplikacji Tłumacz Google?

Wystarczy, że pobierzesz aplikację na swój smartfon, otworzysz ją i klikniesz kafel o nazwie „Aparat”. Następnie musisz zezwolić aplikacji na dostęp do swojego aparatu i wybrać, z jakiego języka na jaki język ma być przetłumaczona dana treść. Teraz wystarczy tylko przyłożyć aparat smartfona do danego tekstu i zrobić zdjęcie. Już po samym przyłożeniu aparatu do danej treści, na ekranie smartfona wyświetli Ci się przetłumaczona treść. 

Aplikacja do tłumaczenia tekstu ze zdjęcia za darmo – Tłumacz Google

Zastanawiasz się, czy warto korzystać z tej aplikacji? W pewnym zakresie z pewnością tak. Takie rozwiązanie pomaga w zrozumieniu tekstu wielu użytkownikom, którzy nie do końca radzą sobie ze zrozumieniem innych języków. Tłumacz Google na pewno przypadnie do gustu osobom podróżującym w celach służbowych lub rekreacyjnych. Aplikacja tego typu pozwala poczuć się wielu użytkownikom bezpieczniej i pewniej, i dodatkowo zapewnia oszczędność czasu.

Jakie wady ma Tłumacz Google?

Aplikacje, takie jak Tłumacz Google, z pewnością w wielu sytuacjach okażą się przydatne. Jednak warto pamiętać, że nic nie jest w stanie zastąpić logicznego myślenia. Dlatego też warto korzystać z tego narzędzia zwłaszcza, jeśli chodzi o jakieś proste komunikaty np. menu w restauracji w obcym państwie.

Jednak w przypadku zdań złożonych, aplikacja może mieć dużą trudność w zero-jedynkowym przekładzie. Nawet w biurach tłumaczeń, choć wykorzystuje się także technologię OCR, to jednak wciąż pracują tam specjaliści od przekładania treści na konkretny język.

Takie narzędzia, jak Tłumacz Google, powinny być stosowane z dużą dozą rozsądku. Nie warto ich stosować zawsze i wszędzie, ponieważ łatwo możemy wprowadzić kogoś lub siebie w błąd. Najlepiej korzystać z niego okazjonalnie np. na wakacjach, ale już podczas przygotowywania anglojęzycznej prezentacji raczej nie.

Lepiej skorzystać z profesjonalnego biura tłumaczeniowego niż ryzykować niezrozumienie u odbiorców materiału. Pamiętaj, że tłumaczenia za pośrednictwem tej aplikacji nie są zbyt dokładne, więc nie warto ryzykować swoim profesjonalizmem.

WARTO PRZECZYTAĆ:

huawei watch 4 pro blood sugar Jak śledzenie poziomu cukru we krwi przez zegarek Smartwatch zmienia sposób leczenia cukrzycy
Śledzenie poziomu cukru we krwi za pomocą zegarka Smartwatch rewolucjonizuje zarządzanie cukrzycą, zapewniając osobom chorym na cukrzycę cenne narzędzia i informacje umożliwiające monitorowanie poziomu cukru
Czy pompa ciepła jest dla mnie?
Czy pompy ciepła nadają się tylko do nowych budynków? Czy na pewno ogrzeją dom, gdy na dworze będzie mróz? I czy są głośne? Na temat
smartwatch meski Smartwatch dla stylowego i wymagającego mężczyzny. Jaki wybrać?
Wybór odpowiedniego smartwatcha to decyzja, która może znacząco wpłynąć na nasze codzienne życie. Smartwatch to nie tylko elegancki dodatek, ale także zaawansowane narzędzie, które ułatwia
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *