Woda jest niezbędna człowiekowi do poprawnego funkcjonowania jego ciała. Bez przyjmowania płynu organizm ludzki jest w stanie przetrwać zaledwie kilka dni, dlatego w codziennym życiu bardzo ważne jest regularne picie wody. Aby nie zapomnieć o kolejnej szklance, warto zainstalować aplikację przypominającą o piciu wody. Przygotowaliśmy ranking najlepszych z nich.

O piciu wody pamiętamy przede wszystkim latem, gdy jest gorąco i jesteśmy spragnieni, gdyż jest to naturalne. Zimą, gdy na dworze temperatura nie sprzyja przyjmowaniu płynów, nieco o tej rutynie zapominamy. Nasz organizm domaga się jednak odpowiedniej ilości wody w każdej porze roku. Ważne jest więc wyrobienie w sobie nawyku sięgania po szklankę z płynem, w czym pomogą nam darmowe aplikacje. Sprawdź ranking aplikacji przypominających o piciu wody – iPhone i Android.

Przypomnienie o wodzie

Przypomnienie o wodzie

Pierwsza aplikacja w naszym rankingu przypominająca o piciu wody nosi dość oczywistą nazwę. Warto się jednak jej przyjrzeć ze względu na dość zaawansowane funkcje. Przede wszystkim narzędzie prosi użytkownika o wprowadzenie podstawowych informacji o sobie, takich jak płeć, waga, pora wstawania i chodzenia spać.

Na tej podstawie generuje osobisty plan picia wody i przypomina o regularnym nawadnianiu. Użytkownik może jednak dostosować ustawienia do własnych preferencji, określając np. wielkość szklanki, zmieniając jednostki czy dostosowując harmonogram przypomnień.

Aplikacja prezentuje też nasze statystyki na przejrzystym wykresie. Możemy się z nich dowiedzieć, w jakich dniach udało nam się zrealizować plan wypicia odpowiedniej ilości wody, a w jakich nie. Podczas dodawania kolejnych wypitych szklanek prezentuje też ciekawostki i porady związane z poprawnym nawadnianiem organizmu.

Zalety

 • przyjemny interfejs
 • prosta w obsłudze
 • porady związane z nawodnieniem

Wady

 • reklamy, które można wyłączyć opłatą

Waterful

Waterful

Bardzo popularną aplikacją przypominającą o piciu wody za darmo jest Waterful. Narzędzie wśród innych pozycji w naszym rankingu wyróżnia się przede wszystkim ciekawą oprawą graficzną. O piciu wody przypomina nam bowiem sympatyczna ośmiornica. Może to być więc aplikacja, która zachęci do odpowiedniego nawadniania także dzieci.

Waterful, podobnie jak inne aplikacje przypominające o piciu wody, wylicza nasze dzienne zapotrzebowanie na podstawie płci i wagi. Także tu użytkownik może dostosować alarmy przypominające czy podglądać własne statystyki.

Ciekawym wyróżnikiem jest możliwość brania udziału w wyzwaniach i zdobywanie odznak. Aplikacja pozwala także dodać inne napoje i określa, w jaki sposób wpływają na nawodnienie organizmu. Wśród dostępnych opcji jest np. kawa, herbata, soki, napoje gazowane, a nawet piwo, wino czy mocne alkohole. Użytkownik może także tworzyć własne napoje.

Zalety

 • sympatyczna ośmiornica spodoba się dzieciom
 • możliwość dodania innych napojów
 • wyzwania i odznaki

Wady

 • reklamy, które można wyłączyć opłatą

Water Reminder: Drink Reminder

Water Reminder: Drink Reminder

Kolejna aplikacja przypominająca o piciu wody podchodzi do tematu w bardziej zaawansowany sposób. Narzędzie wylicza nasze zapotrzebowanie nie tylko na podstawie płci i wagi, ale również temperatury, która panuje w kraju zamieszkania czy aktywności fizycznej.

Autorzy Water Reminder zadbali między innymi o integrację z Google Fit, dzięki czemu aplikacja wie, że trenowaliśmy, a nasz organizm potrzebuje więcej wody niż zwykle. Użytkownik może ponadto dostosowywać pojemność i rodzaj przyjmowanego napoju. Do wyboru między innymi kawa, herbata, mleko, soki czy napoje izotoniczne.

Dodatkowym atutem są zachęcające do picia wody osiągnięcia, które zdobywamy każdego dnia. Minusem aplikacji jest jej niedopracowany interfejs. Tłumaczenie zostało wykonane przez translator i jest niekompletne, dlatego lepiej korzystać z języka angielskiego, co nie każdemu musi odpowiadać.

Zalety

 • integracja z Google Fit
 • bierze pod uwagę treningi i temperaturę w kraju zamieszkania

Wady

 • interfejs niedokładnie spolszczony przez translator

Hydro – pij wodę

Hydro – pij wodę

Kolejną aplikacją w naszym rankingu jest Hydro. To, co ją wyróżnia na tle innych darmowych aplikacji przypominających o piciu wody, to między innymi synchronizacja pomiędzy urządzeniami. Użytkownik może stworzyć własne konto, by przenosić postępy na inne urządzenia. Krok ten można jednak pominąć i korzystać z aplikacji bez zalogowania.

Hydro wylicza nasze zapotrzebowanie na wodę na podstawie standardowych informacji, ale oferuje np. dodatkowe wyliczenia dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących. Aplikacja bierze też pod uwagę nadmierną temperaturę otoczenia czy wysiłek fizyczny, analizując przy tym ilość wody spożywaną w posiłkach.

Użytkownik może ustalić, ile razy aplikacja ma mu przypominać o piciu wody i w jakich godzinach ma wysyłać powiadomienia. Ma też wgląd w wykresy i zaawansowaną statystykę. Wszystko to sprawia, że Hydro to jedna z najbardziej rozbudowanych darmowych aplikacji przypominających o piciu wody. Niestety podobnie jak szereg innych, wyposażona jest w reklamy, które w tym przypadku zajmują nawet cały ekran, rozpraszając uwagę użytkownika.

Zalety

 • bardziej kompleksowa analiza nawodnienia
 • szereg rozbudowanych statystyk
 • synchronizacja z innymi urządzeniami

Wady

 • reklamy zajmujące cały ekran

Zalety picia wody

Aplikacje przypominające o piciu wody ułatwiają dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu. Po co jednak w ogóle pić wodę? Nasze ciało składa się głównie z wody i bez niej po prostu umrze. Śmierć może nastąpić już przy utracie wody powyżej 15% masy ciała.

Samo picie wody ma też wiele zalet. Wpływa przede wszystkim na naszą skórę, sprawiając, że jest bardziej jędrna i elastyczna. Pozytywnie oddziałuje na mózg, poprawiając naszą pamięć i koncentrację.

Inne zalety picia wody to między innymi zapobieganie zaparciom w układzie pokarmowym i filtrowanie nerek, które są odpowiedzialne za usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak wybrac dobry vpn Jak wybrać dobry VPN na Androida? Ranking
Urządzenia z Androidem nie chronią użytkownika najlepiej, jeśli chodzi o aktywność w sieci. VPN w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem, gdy chcesz zadbać o swoje
jak zmienić vpn w telefonie Jak zmienić VPN w telefonie? Instrukcja krok po kroku
Tytułowy VPN (Virtual Private Network) w telefonach to ciągle pewnego rodzaju nisza, podobnie jak niegdyś antywirus. Ciągle się jednak rozwija i tendencję wzrostową utrzyma jeszcze
strzelanki na telefon Odkryj najlepsze strzelanki na telefon!
Jeszcze nie tak dawno temu przez “gry mobilne” mieliśmy na myśli proste gry logiczne, idealne do gry na małym ekranie. Pomyślcie sobie: jakie są według
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *