Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Jest wiele powodów, dla których warto umieć język angielski. Umiejąc język angielski, dasz radę porozumieć się prawie wszędzie na świecie. Otwiera to drzwi do bardziej komfortowych wyjazdów zagranicznych, gdzie nie będziesz musiał polegać na pomocy innych lub kłopotliwym korzystaniu z rozmówek polsko-angielskich. Wyjazdy to oczywiście nie wszystko. Znajomość języka angielskiego przekłada się na większe kompetencje i zwiększa szansę na lepiej płatną pracę, pozwala oglądać seriale i filmy bez czytania napisów czy zagłuszania oryginalnych dźwięków przez lektora.

Przekonany? To super. Zostaje tylko jedno, bardzo ważne pytanie:

Jak się uczyć języka angielskiego?

Oczywiście najłatwiej by było zrobić to w szkole, ale skoro tu jesteś, to zapewne z jakiegoś powodu to się nie powiodło. Spokojnie, nie ma się czego wstydzić, każdy całe życie się czegoś uczy. Jeżeli nie wyszło w szkole, a nie chcesz wydawać pieniędzy na szkoły prywatne lub płacić wygórowane stawki u nativa, zawsze możesz sięgnąć po aplikację. Tak, w 2022 posiadamy wiele różnych aplikacji do nauki języka angielskiego. Jak to z dzisiejszą technologią bywa: możesz się uczyć, kiedy chcesz, jak długo chcesz oraz w dokładnie takim tempie, jakim potrzebujesz. Kilkunastominutowa przejażdżka autobusem? Powtórz słówka. Posiedzenie w toalecie? Sprawdź wymowę. Godzinka wolnego czasu, której nie chcesz zmarnować? Poświęć go na lekcję angielskiego w aplikacji. Może nowy temat? Może pora podejść do sprawdzianu? Wszystko zależy od ciebie.

Współczesna technologia pozwala nie tylko na naukę angielskiego samą w sobie. Pamiętacie ze szkolnych ławek słynne magnetofony, które zawsze mieli nauczyciele angielskiego? Obowiązkowo z możliwością odtwarzania kaset magnetofonowych, które potem było trzeba przewijać… W aplikacji do nauki angielskiego wszystko będzie na miejscu. Chcesz posłuchać prawidłowej wymowy? Naciśnij przycisk. Jeszcze raz? Jeszcze raz naciśnij guzik. Aplikacje zastępują nawet nauczyciela: wbudowane funkcje rozpoznawania mowy sprawdzą, czy dobrze wypowiadasz słowa. Tak, nauka angielskiego w aplikacji to nie tylko klepanie słówek na klawiaturze, to też praktyczna nauka wymowy.

Najlepsze w tym wszystkim jest, że naukę języka można zacząć w każdym wieku. Są aplikacje, które są celowo tworzone z myślą o dzieciach i starają się obrócić naukę w zabawę. Są aplikacje do nauki angielskiego dla dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie. W tym poradniku przedstawimy top 5 najlepszych aplikacji do nauki angielskiego.

Jak to powiedział Marek Kondrat w “Dniu Świra” do swojego filmowego syna: “Poćwiczymy angielski?”

Top 5 aplikacji do nauki angielskiego:

  • Ucz się języka
  • Babbel
  • English Grammar
  • FunEasyLearn
  • Duolingo

Ucz się języka – polska aplikacja do nauki angielskiego

Ucz się języka
Pozycja dla ludzi, którzy zawsze chcą wspierać rodzimy biznes. Ucz się języka to aplikacja stworzona przez polskie studio Tweeba, która powstała z pasji do nauki języka hiszpańskiego. Twórcy zafascynowani możliwościami pierwszych smartfonów postanowili stworzyć program, który by pozwalał na naukę “w biegu”. Nie tylko nad książkami, ale nad telefonem w autobusie lub pociągu. Szybko okazało się, że zapotrzebowanie jest ogromne, a aplikacja Ucz się języka dostała nagrodę Appaward 2013 dla najlepszej aplikacji na Androida w kategorii Edukacja.

Ucz się języka to w tym momencie zbiór aplikacji do nauki wielu języków, nie tylko angielskiego, wszystko za darmo. Opcja premium pozwala na kurs pro języka angielskiego. Nawet jeśli danego dnia nie będziecie mieć czasu na naukę, aplikacja Ucz się języka wyświetli wam powiadomienie ze “Słowem dnia”.

Babbel – najlepsza aplikacja premium do nauki angielskiego

Babbel
Babbel to aplikacja, która nie pozwoli wam się zgubić. Bardzo skrupulatnie sprawdzi nie tylko aktualny stan waszej wiedzy, ale też dopasuje kurs na podstawie tego, ile czasu chcecie poświęcić, w jakim jesteście wieku, a nawet sprawdzi, jaki jest wasz cel: własny rozwój, czy np. język angielski do pracy. W dodatku zrobi to w języku polskim, więc próg wejścia jest odpowiedni dla początkujących.

Aplikacja do nauki angielskiego Babbel oferuje chyba najlepszy tryb premium wśród aplikacji do nauki angielskiego. W wersji płatnej będziemy mieli dostęp do prawdziwych lekcji z prawdziwym lektorem, na żywo! Babbel to już nie jest aplikacja, którą możemy używać zamiast lekcji w szkole. To aplikacja, którą możemy używać jak lekcji w szkole.

English Grammar – najlepsza aplikacja do nauki angielskiego dla zaawansowanych

English Grammar
Tak jak napisałem wyżej – English Grammar to aplikacja do nauki angielskiego dla zaawansowanych. Nie znajdziecie tu ładnych grafik, które będą miały was przykuć do ekranu, raczej suchą wiedzę podaną w zgrabnej formie, dla ludzi, których nie trzeba przekonywać do nauki. Aplikacja jest w języku angielskim, co sprawia, że początkujący się w niej raczej nie odnajdą. Stąd polecam ludziom, którzy znają podstawy i mają już podstawowy zasób słownictwa, a teraz szukają aplikacji, która pozwoli doszlifować angielską gramatykę, która często jest traktowana po macoszemu.

FunEasyLearn – najlepsza aplikacja do nauki angielskiego dla dzieci

FunEasyLearn
FunEasyLearn to aplikacja do nauki angielskiego stworzona specjalnie z myślą o dzieciach
. Pozwala nie tylko na naukę angielskiego samego w sobie, ale również naukę pojedynczych liter alfabetu, a dzieci mogą palcem na ekranie, przećwiczyć jak się je pisze. Aplikacja jest kolorowa, bardzo przyjemna, dzieci będą z radością do niej wracać, aby uczyć się za pomocą gier oraz ręcznie rysowanych ilustracji, co zresztą widać po samym logo. Aplikacja kładzie też duży nacisk, aby dzieci od małego uczyły się poprawnej wymowy.

W swojej ofercie posiada aż 34 języki z całego świata, a za swoje podejście znalazła uznanie w oczach takich tytułów jak Forbes, New York Weekly czy Tech-Times.

Duolingo – najlepsza aplikacja do nauki angielskiego

Duolingo
Od czego tu zacząć? Duolingo ma chyba wszystko. Zaczynając od ładnego logo z przeuroczą sówką – ptakiem mądrości, która od razu rozbudza w użytkowniku pozytywne skojarzenia, a kończąc na systemie zdobywania doświadczenia za lekcje, które to przekładają się na coraz wyższy poziom konta. Twórcy zastosowali bardzo znane metody przyciągania do ekranu ludzi, znane z gier z mikrotransakcjami. Różnica jest taka, że długie obcowanie z Duolingo nie sprawi, że poczujecie wyrzuty sumienia za stracony czas, albo co gorsza – przepuścicie za dużo pieniędzy na wspomniane mikropłatności. Czas poświęcony na Duolingo wprost przełoży się na wymierną korzyść, jaką będzie poprawa znajomości języka angielskiego.

Duolingo pozwala zacząć naukę angielskiego od zera, ale może też sprawdzić twoje umiejętności i zaproponować bardziej zaawansowany kurs, który powinien być bardziej dopasowany do twoich umiejętności. Można też sobie po prostu powtórzyć słówka z wybranego działu. Sama nauka przebiega bardzo przyjemnie. Aplikacja pamięta, żeby mieszać zadania tak, aby nie stały się monotonne, okresowo sprawdzi twoje umiejętności w teście oraz posiada ćwiczenia związane z wymową i słuchaniem lektora.

Duolingo to w pełni darmowa aplikacja, odpowiednia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych odbiorców. Mimo to można wykupić wersję premium, która pozwoli na naukę offline. Jest uniwersalnie dostępna na telefony z systemem Android, jak i iOS. Chcecie się nauczyć innego języka? Spokojnie, Duolingo pozwala się nauczyć wielu języków!

Apka czy program komputerowy? Lepiej uczyć się angielskiego na telefonie czy komputerze?

Możliwości sprzętowe dzisiejszych telefonów w żadnym stopniu nie odbiegają od możliwości nie tylko laptopów, ale również komputerów stacjonarnych. To sprawia, że używając “pełnoprawnego” komputera nie zyskujecie tak naprawdę nic, za to dużo tracicie. Telefonu do nauki możecie użyć w podróży i każdej wolnej chwili, czego nie można powiedzieć o komputerach. W dodatku komórki posiadają wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak mikrofon. Czy posiadasz mikrofon do swojego komputera? No właśnie.

Słowniki języka angielskiego, polsko-angielskie i angielsko-polskie

Co jeśli potrzebujesz tylko sprawdzić kilka słówek i cały kurs angielskiego w aplikacji to dla ciebie za dużo? Najprostszym rozwiązaniem jest zajrzeć do słownika. Dzisiejsza technologia pozwala nam nie dzielić słowników na polsko-angielskie i angielsko-polskie. Większość słowników internetowych automatycznie rozpoznaje język i tłumaczy na drugi, ew. wymaga jednego kliknięcia przycisku, aby słownik “odwrócił” tłumaczenie.

Najpopularniejszym słownikiem aktualnie jest tłumacz google, dostępny z poziomu wyszukiwarki. Wystarczy wpisać “eng to pol” (lub odwrotnie) a naszym oczom ukaże się słownik. Najlepszym słownikiem za to jest DeepL.

Share:

administrator

1 Comment

  • Explosia, 6 lipca 2022 @ 12:24 Reply

    Bardzo lubię Duolingo, ale nie do nauki angielskiego, gdyż ten język już znam. Jak już się zna angielski to z pomocą Duolingo nauczysz się każdego innego języka. Szkoda, że w polskiej wersji aplikacji da się uczyć tylko angielskiego, więc żeby uczyć się innych, trzeba już ten angielski znać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.