Każdy pewnie już słyszał, że Epic Games i Apple są aktualnie zaangażowane w potężną batalię sądową. Roznosi się w teorii o to, że Apple wyrzuciło Fortnite z AppStore, ale w praktyce sprawa jest znacznie bardziej złożona i najważniejsza jest kwestia monopolu Apple na rynku. Z nowych dokumentów sądowych wynika, że pracownicy Apple uważają iMessage za jedną z najważniejszych funkcji, która powstrzymuje użytkowników przed “przeskoczeniem” na Androida.

O rezygnacji z iMessage na Androida zdecydowano już w 2013 roku

iMessage jest jednym z najpopularniejszym komunikatorów, mimo faktu, że nigdy nie było go na urządzeniach z Androidem i prawdopodobnie nigdy nie będzie. Jest to jak najbardziej celowe. Zdecydowano o tym już w 2013 roku, jeśli wierzyć Eddy’emu Cue, jednemu z wyżej postawionych pracowników Apple. W dokumentach sądowych cytowane są też wypowiedzi takich osób, jak Craig Federighi, dyrektor do spraw oprogramowania, czy też Phil Schiller, szef marketingu.

Pierwszy z nich stwierdził, że gdyby nie brak kompatybilności, nic by nie powstrzymywało rodzinę posiadającą iPhone’y przed zakupem smartfonów z Androidem dla swoich dzieci. Drugi z kolei skomentował, że “iMessage na Androidzie bardziej by nam zaszkodził niż pomógł”. Chociaż niewątpliwie zwiększyłaby się ilość użytkowników komunikatora, możliwe, że negatywnie wpłynęłoby to na sprzedaż smartfonów Apple.

RCS – odpowiedź Google na iMessage

Warto wiedzieć, że Google przygotowało swoją odpowiedź na iMessage. Są nią RCS, czyli Rich Communication Services. W domyśle RCS ma posłużyć jako zamiennik dla przestarzałych już MMS-ów i SMS-ów.

RCS oferuje sporo podobnych funkcji, co iMessage – m.in. naklejki, wskaźniki, że druga osoba odpowiada, informacje o tym, czy wiadomość została przekazana i nie tylko. Póki co iPhone’y nie wspierają RCS i nie wiadomo, czy kiedykolwiek zaczną to robić. Można podejrzewać, że nie, o ile Apple nie zostanie do tego zmuszone, z uwagi na podobne powody do tych, które zostały wymienione wcześniej.

Co Wy o tym wszystkim sądzicie? Czy uważacie, że iMessage powinno być dostępne też na Androidzie, czy Waszym zdaniem Apple ma prawo do ograniczenia się tylko do swoich urządzeń, aby nie zmniejszyć ich sprzedaży? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Żabka naprawa telefonów Od teraz naprawisz telefon w Żabce i uzyskasz… model zastępczy!
Niedawno Twoje urządzenie elektroniczne uległo uszkodzeniu, a Tobie brakowało czasu, aby zanieść je do serwisu? Teraz będzie to bezproblemowe, ponieważ od 13 marca możliwa stała
brave Popularność Brave na iOS-ie gwałtownie wzrosła. Wszystko dzięki Unii
Od 6 marca 2024 roku obowiązują kluczowe postanowienia unijnego Aktu o rynkach cyfrowych, który m.in. zabrania technologicznym gigantom zamykania swoich platform przed konkurencją. Już widać
apple spotify Apple dostało 1,84 miliarda euro kary od Unii. Chodzi o Spotify
Zajęło to około 5 lat, ale Spotify w końcu się doczekało. Unia Europejska zdecydowała się uznać działania Apple względem streamingowego giganta za niezgodne z przepisami
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *