5G wciąż jeszcze w wielu rejonach świata jest nowością i tak naprawdę dostępne jest obecnie głównie w największych miastach. Może więc zdziwić niektórych, że Apple zaczęło już pracować nad 6G, czyli szóstą generacją Internetu.

Apple ujawniło badania nad 6G… ogłoszeniem o pracę

Skąd wiemy, że amerykański gigant planuje prace nad nową generacją Internetu lub już je zaczął? Wynika to z ogłoszenia o pracę, które opublikowała firma. Wynika z niego, że Apple szuka inżyniera systemów bezprzewodowych, który stanie się częścią większej grupy badawczej. Jej celem będzie “tworzenie przełomowych technologii dostępu radiowego następnej generacji na przestrzeni następnej dekady”.

Wśród obowiązków nowego pracownika znajdzie się między innymi definiowanie koncepcji na poziomie systemu, proponowanie i badanie innowacyjnych pomysłów i algorytmów, wykonywanie złożonych symulacji systemowych, definiowanie platform szybkiego prototypowania i specyfikacją protokołów RAN oraz dla systemów komórkowych nowej generacji (6G).

Jest tego jak widać sporo, a dodatkowo firma deklaruje, że osoba zatrudniona na to stanowisko będzie miała okazję uczestniczyć w forach branżowych i akademickich „pasjonujących się technologią 6G”. Zdaniem Apple idealny pracownik powinien “kochać pracę nad wyzwaniami, których nikt jeszcze nie rozwiązał” – w przypadku tego stanowiska jak najbardziej ma to sens.

Nowa generacja i tak nie pojawi się w najbliższej przyszłości

Nie należy zanadto ekscytować się tym ogłoszeniem, ponieważ prace nad 6G dopiero raczkują. Wciąż wychodzą smartfony, które nie obsługują nawet 5G, a samo Apple dopiero co wypuściło na rynek swoje pierwsze urządzenia obsługujące 5G w zeszłym roku.

Można się spodziewać, że nie tylko Apple, ale też wiele innych firm, takich jak choćby Huawei, które było (i wciąż jest) mocno zaangażowane w propagowanie sieci 5G, już zaczęło prace nad 6G lub ma w planach je rozpocząć w niedalekiej przyszłości. W tym wypadku mamy już tego niemal oficjalne potwierdzenie.

Co o tym wszystkim sądzicie? Jakie oczekiwania macie wobec sieci 6G i kiedy spodziewacie się, że się pojawi? Pochwalcie się przy okazji, czy mieliście już okazję korzystać z sieci 5G!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *