We wrześniu 2020 roku, mimo takiej, a nie innej sytuacji na świecie, Apple udało się zaprezentować Watcha 6 i niedługo później skierować go do sklepów. Mamy już sierpień 2021, więc fani marki mogą zastanawiać się: kiedy pojawi się Apple Watch 7 i czym będzie różnił się od poprzednika?

Apple nie chce zbytnio dzielić się szczegółami na ten temat, ale, dzięki przeciekom, informacjom od analityków i analizowaniem wydarzeń z poprzednich lat, można poczynić pewne założenia w zakresie chociażby daty premiery czy ceny nowego urządzenia. Wszystkie nasze przewidywania znajdziecie poniżej. Zapraszamy!

Apple Watch 7 – przewidywana data premiery

Apple, typowo dla siebie, jeszcze nie ogłosiło dokładnej daty premiery Apple Watcha 7, ale, bazując na wypowiedziach analityków i poprzednich datach premiery, można na ten temat spekulować – i szanse, że uda się trafić z przybliżonym terminem, są dość spore.

Apple tradycyjnie organizuje wydarzenie na jesieni (najczęściej we wrześniu), podczas którego prezentuje nowe zegarki, smartfony i nie tylko. Tak było chociażby w zeszłym roku z Apple Watchem 6. Na premierę w sklepach po ogłoszeniu na takim wydarzeniu nie trzeba długo czekać – może ona mieć miejsce już zaledwie kilka dni później.

Wszystkie znaki wskazują więc na to, że Apple Watch 7 zostanie najpierw oficjalnie przedstawiony, a potem trafi do sklepów we wrześniu 2021 roku. Oczywiście, nie jest to w stu procentach pewne i częściowo zależy też od tego, jaka będzie w tym czasie sytuacja na świecie, ale szanse na to, że tak się stanie, są dość spore.

Co wiadomo o cenie Apple Watch 7?

Apple jest zazwyczaj dość przewidywalne, jeśli chodzi o ceny swoich zegarków. Modele z podstawowej serii Watch w ostatnich latach zaczynały się od 399 dolarów w dniu premiery (dodatkowo trzeba było dopłacić m.in. za modele większe).

Za Apple Watcha SE trzeba było zapłacić na premierę 279 dolarów, ale SE to tańsza linia smartfonów i smartwatchy, więc jej cena nie ma dużego znaczenia w kontekście Watcha 7.

Więc, ile przyjdzie zapłacić za Apple Watch 7? Nic nie wskazuje na to, aby miało to być więcej niż 399 dolarów za podstawowy model – tyle kosztowały na start poprzednie trzy wersje, a zmiany w nowej edycji są na tyle subtelne, że podwyżka ceny mogłaby zostać uznana za nieuzasadnioną. Jeśli więc nawet będzie miała miejsce, to zapewne będzie nieduża.

Designowo rzekomo mają być duże zmiany

Z różnych źródeł można usłyszeć od jakiegoś czasu o tym, że Apple planuje spore zmiany w Watchu 7 pod względem designu. Zdają się to potwierdzać rendery wypuszczone przez Jona Prossera, które możecie zobaczyć poniżej. Nie należy przyjmować ich jednak jako pewniaki, ponieważ Prosserowi zdarza się mylić w swoich przeciekach.

Jak widać, Apple Watch 7 rzekomo ma mieć spłaszczone brzegi (podobnie jak chociażby w iPhone 12) i mniejsze ramki. Wśród kolorów opasek można wymienić niebieski, czerwony i delikatny zielony.

apple watch 7 kolory
Źródło: Jon Prosser

Jaką baterię będzie miał Watch 7?

Dotychczasowe Apple Watche to w dużej mierze urządzenia, których bateria wystarcza na jeden dzień normalnego użytkowania, nie mówiąc już o użytkowaniu intensywnym.

Jest to o tyle zabawne, że począwszy od WatchOS 7 zegarki Apple dostarczają funkcję monitorowania snu, ale może ona z oczywistych względów być mało przydatna, jeśli w czasie spania i tak trzeba zdjąć zegarek, żeby go naładować.

Jak będzie w Apple Watch 7? Cóż, nie mamy jeszcze dokładnych informacji odnośnie do pojemności baterii czy jej przewidywanego czasu pracy, ale za to wiadomo, że w środku urządzenia zwolni się trochę miejsca, z uwagi na stosowanie małego chipa S7.

Można mieć nadzieję, że Apple wykorzysta tę wolną przestrzeń na zamontowanie w urządzeniach większej baterii, która wytrzyma dłużej niż 18 godzin.

Co sądzicie o tych wszystkich doniesieniach? Interesuje Was potencjalnie Apple Watch 7, a może preferujecie smartwatche innych firm? Jeśli wolicie bardziej budżetowe opcje, zachęcamy do zapoznania się z recenzjami takich urządzeń, jak chociażby realme Watch S Pro, które można znaleźć na naszym portalu.

WARTO PRZECZYTAĆ:

konferencja Apple Zbliża się majowy event od Apple. Co obejmie konferencja?
Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego
apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *