Zgodnie z informacjami, które ujawnił Bloomberg, Apple przygotowuje się do wprowadzenia nowej aplikacji o nazwie Passwords (Hasła). Jej zadanie? Uproszczenie zarządzania danymi logowania na urządzeniach tej firmy.

Passwords ma pojawić się na sprzętach Apple… ale nie tylko

Według informacji przedstawionych przez Marka Gurmana, aplikacja zostanie oficjalnie zaprezentowana 10 czerwca podczas corocznej konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC). Passwords ma za zadanie nie tylko generować i przechowywać hasła, ale także ułatwiać logowanie się do różnych stron internetowych i aplikacji.

Aplikacja Passwords ma być częścią nadchodzących aktualizacji systemów operacyjnych iOS 18, iPadOS 18 oraz macOS 15. Nowa funkcjonalność będzie zintegrowana z istniejącą usługą iCloud Keychain, która do tej pory była ukryta w ustawieniach systemowych lub pojawiała się przy logowaniu na stronach internetowych. Ma działać także na systemach Microsoft Windows i goglach Apple Vision Pro. Nie wiadomo jeszcze, co z Androidem.

Apple chce konkurować z najpopularniejszymi

Według Bloomberga Apple chce rzucić wyzwanie takim popularnym aplikacjom, jak 1Password i LastPass. Żeby ułatwić użytkownikom migrację z tych usług, Passwords pozwoli użytkownikom na łatwe importowanie haseł z dotychczasowo używanych menadżerów.

Passwords będzie oferować listę loginów użytkowników, podzieloną na różne kategorie, takie jak konta, sieci Wi-Fi i nowo wprowadzone Passkeys. Passkeys to technologia, która ma zastąpić tradycyjne hasła, wykorzystująca funkcje Face ID i Touch ID.

Z innych ciekawostek, Gurman zapowiedział także funkcję automatycznego uzupełniania danych logowania na stronie, oraz możliwość generowania kodów weryfikacyjnych (tak, tak robi to Google Authenticator).

Planujecie korzystać z Passwords, jeśli doniesienia Bloomberga się potwierdzą? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
apple wyniki Apple nie jest już najpopularniejszym producentem smartfonów na świecie
Pierwszy kwartał 2024 roku był świetny dla producentów smartfonów z Androidem. Apple nie ma za to powodów do radości. Sprzedaż iPhone’ów znacząco spadła, a tym
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *