AirTagi to małe gadżety od Apple, które kilka miesięcy temu trafiły na rynek. Można przyczepić je na przykład do plecaka czy kluczy, a później, gdy nie będziemy w stanie odnaleźć danego przedmiotu, zlokalizować go za pomocą powiązanego z AirTagiem iPhone’a.

Jest jednak jeden problem – wiele osób zauważyło, że sprzęt ten można potencjalnie wykorzystać w mniej niewinny sposób, np. wrzucić komuś do torebki bez jego wiedzy i śledzić go. W związku z tym producent zdecydował się zaktualizować urządzenia, aby utrudnić takie działania.

Aktualizacja AirTagów sprawi, że szybciej dadzą o sobie znać

Aktualnie AirTagi działają w ten sposób, że około trzy dni po tym, jak znajdą się daleko od połączonego z nimi iPhone’a, zaczną wydawać sygnał dźwiękowy, aby powiadomić o sobie osoby, w pobliżu których przebywa. Dodatkowo, jeśli ktoś ma niepołączonego z nimi iPhona z najbardziej aktualnym systemem operacyjnym, iOS po pewnym czasie wyświetli komunikat, że jest w naszym pobliżu obcy AirTag.

Po nowej aktualizacji AirTagi będą wydawać dźwięki nie po trzech dniach, a po okresie między ośmioma a dwudziestoma czterema godzinami. To wciąż dość długi okres, żeby ktoś wiedział, gdzie przebywamy, ale znacznie krótszy niż trzy dni. Aktualizacja instalowana jest automatycznie, bez pytań o pozwolenie, kiedy AirTagi znajdą się w pobliżu iPhone’a (podobnie działa to w przypadku AirPodsów).

Niedługo na Androida trafi też specjalna aplikacja

Z pewnością dostrzegliście pewną lukę, jeśli chodzi o system informacyjny AirTagów. Jeśli ktoś ma iPhone’a, to może być szybciej i pewniej (ponieważ sygnał dźwiękowy dość łatwo przegapić) powiadomiony, że w jego pobliżu znajduje się podejrzany AirTag, chociaż zazwyczaj też nie od razu, a dopiero po jakimś czasie. Co jednak, jeśli ktoś ma smartfon z Androidem?

Z oczywistych względów Apple nie może zmodyfikować Androida, tak, jak zmodyfikowało iOS-a, żeby wyświetlać powiadomienia na poziomie systemu. Zamiast tego zdecydowano się na stworzenie specjalnej aplikacji, która będzie wykrywać AirTagi, ale też inne urządzenia z serii “Find My”. Ma ona być dostępna jeszcze w tym roku.

Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ ciężko się spodziewać, aby każdy użytkownik Androida pobrał tę apkę, w związku z czym dalej będzie narażony na szpiegostwo. Ciężko jednak o lepsze wyjście. Co o tym wszystkim sądzicie – uważacie, że ta aktualizacja to krok w dobrą stronę? Jak jeszcze zmienilibyście AirTagi, aby były bezpieczniejsze? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

konferencja Apple Zbliża się majowy event od Apple. Co obejmie konferencja?
Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego
apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *