Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Seria Battlefield mimo upływu lat (i pewnych kontrowersyjnych decyzji twórców) wciąż cieszy się ogromną popularnością. Nieźle sprzedają się zarówno najnowsze, jak i poprzednie odsłony, stąd też ciągle pojawiają się pytania o Battlefield 1 wymagania sprzętowe. Jest to niewątpliwie ważna kwestia, której dobrze jest się przyjrzeć przed zakupem tego tytułu. Mówimy tu w końcu o tytule, który skupia się przede wszystkim na rozgrywce wieloosobowej.

Lagi czy inne problemy spowodowane zbyt słabym sprzętem skutecznie pogrzebią szanse na regularne wygrywanie potyczek. Dlatego też koniecznie trzeba zweryfikować, czy spełnia się wymagania minimalne, a najlepiej także wymagania rekomendowane (zalecane). Poniżej przedstawimy Wam wymagania podane bezpośrednio przez producenta, stąd też powinny one być maksymalnie miarodajne. Zapraszamy do lektury!

Battlefield 1 wymagania sprzętowe – minimalne i rekomendowane (zalecane)

W wymaganiach producent podaje zalecane konfiguracje sprzętowe – osobno procesory Intela i AMD, a także karty graficzne AMD oraz Nvidii. Oczywiście nie trzeba mieć dokładnie tych kart i procesorów wymienionych w wymaganiach, a jedynie takie o równej lub większej mocy.

Tylko jak zweryfikować, czy sprzęt spełnia postawione przez Battlefield 1 wymagania sprzętowe, czy też niekoniecznie? Jest na to kilka sposobów. Można użyć jakiegoś narzędzia, takiego jak Can You Run It, które pobiera specyfikację sprzętu i porównuje go z wymaganiami twórców.

Jeśli nie chce się dawać jakiemuś narzędziu dostępu do swojej specyfikacji, można też przeprowadzić porównanie ręcznie. Zalecamy w tym wypadku zapoznanie się z naszymi poradnikami dotyczącymi tego, jak sprawdzić specyfikację komputera oraz jak sprawdzić model laptopa. Powinny one okazać się pomocne.

batlefield 1 wymagania sprzetowe
Źródło: DICE EA

Wymagania minimalne

 • System: Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10 (64-bitowy)
 • Procesor: AMD FX-6350/Intel Core i5 6600K
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon™ HD 7850 2 GB/NVIDIA GeForce® GTX 660 2 GB
 • DirectX: karta graficzna zgodna z wersją 11.0 lub równorzędna
 • Miejsce na dysku twardym: 50 GB

Do grania w tryby sieciowe niezbędne będzie także oczywiście połączenie z Internetem. Dla wygodnej, płynnej rozgrywki twórcy zalecają łącze internetowe o przepustowości co najmniej 512 KBPS.

Jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ nawet na dobrym komputerze gra w trybie online będzie niemiłosiernie lagować przy zbyt wolnym Internecie. To z kolei w zasadzie wyeliminuje możliwość odniesienia sukcesu – wystarczy bowiem moment nieuwagi, aby zarobić tzw. headshota od przeciwnika.

Wymagania zalecane

 • System: 64-bitowy Windows 10 lub nowszy
 • Procesor: AMD FX 8350 Wraith/Intel Core i7 4790 lub równorzędny
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon™ RX 480 4 GB/NVIDIA GeForce® GTX 1060 3 GB
 • DirectX: karta graficzna zgodna z wersją 11.1 lub równorzędna
 • Miejsce na dysku twardym: 50 GB

Najważniejsze informacje o Battlefieldzie 1 – premiera, oceny krytyków i nie tylko

Omówiliśmy już Battlefield 1 wymagania, warto więc przyjrzeć się temu tytułowi bliżej także pod kilkoma innymi względami, które mogą zainteresować potencjalnych nabywców.

Battlefield 1 jest piętnastą (!) częścią serii popularnych strzelanek od EA (a właściwie DICE). Jej premiera miała miejsce 21 października 2016 roku, więc nie jest to definitywnie tytuł szczególnie nowy, ale wciąż ma sporą ilość zwolenników.

Tytuł został stworzony na silniku Frostbite 3. Trafił nie tylko na PC (a konkretniej mówiąc, na komputery z systemem Microsoft Windows), ale też na konsole – PlayStation 4 i Xboxa One.

“Jedynka” spotkała się z całkiem niezłym przyjęciem ze strony zarówno krytyków, jak i graczy. Wersja na PC na moment publikacji tego materiału ma na Metacriticu ocenę 88/100 od krytyków i 7.2/10 od graczy.

Gra sprzedała się w ponad 15 milionach egzemplarzy, można więc powiedzieć, że była sukcesem także pod względem czysto komercyjnym. Następcą Battlefielda 1 stał się to Battlefield V (5) z 2018 roku – nie jest to zbyt logiczne, ale na taki krok zdecydowali się twórcy.

bf 1
Źródło: DICE EA

Przepustka Premium – Battlefield 1

Przepustka Premium do BF 1 obejmuje nowe mapy, tryby rozgrywki, Operacje, broń, pojazdy, klasy i pakiety bojowe, a także… lepszą pozycję w kolejkach serwerowych.

Battlefield 1, jak wskazuje sama nazwa, rozgrywka się w czasach I Wojny Światowej (Wielkiej Wojny). Do tego tytułu wypuszczono cztery dodatki (DLC), które otwierają przed graczami nowe fronty, a mianowicie „Nie przejdą” (front zachodni), „W imię cara” (walka z Rosją), „Niespokojne wody” (bitwy morskie) i „Apokalipsa” (największe bitwy).

Warto wspomnieć, że Battlefield 1 jest zawarty w abonamentach EA Play oraz EA Play Pro, jeśli więc ktoś ma któryś z nich aktywny, to może wypróbować BF-a 1 bez dodatkowych opłat. Trzeba jedynie pamiętać, że w takiej sytuacji wraz z końcem subskrypcji abonamentu utraci się także dostęp do gry.

W sytuacji, gdy komuś takie rozwiązanie nie pasuje, może oczywiście zawsze kupić grę za pełną cenę i mieć do niej dostęp cały czas, niezależnie od jakichkolwiek subskrypcji.

Na PC Battlefield 1 jest dostępny bez problemu na Originie, w przypadku konsol w sklepach odpowiednich dla tychże urządzeń (przy czym dostęp do trybów sieciowych będzie wymagał posiadanych aktywnych odpowiednich subskrypcji).

Battlefield 1 wymagania na PC – podsumowanie

Liczymy, że Battlefield 1 wymagania, które powyżej przedstawiliśmy, nie okażą się problemem dla Waszego PC czy gamingowego laptopa. Jest to gra z 2016 roku, więc jeśli kupowaliście lub upgrade’owaliście swój sprzęt w ostatnich latach, zapewne bez większego problemu ją odpalicie. Jako że jest to w dużej mierze gra sieciowa, w której przeciwnikami są inni gracze, płynna rozgrywka jest szczególnie istotna, więc zdecydowanie warto zwrócić na kwestię wymagań dużą uwagę.

Fanów serii Battlefield zapraszamy do zapoznania się także z innymi materiałami, które dla Was przygotowaliśmy. Między innymi stworzyliśmy rozbudowany materiał dotyczący Battlefielda 2042 – zawarliśmy w nim informacje o dacie premiery, wymaganiach sprzętowych tego tytułu i nie tylko. Niedawno opublikowaliśmy także artykuł, w którym dokładnie omawialiśmy wymagania Battlefielda 5. Jeśli macie jakieś pomysły na kolejne tematy, którymi powinniśmy się zająć, to chętnie się z nimi zapoznamy!

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.