Korzystasz z wielu różnych komunikatorów i drażni Cię konieczność otwierania różnych aplikacji, żeby do kogoś napisać czy odpowiedzieć na ich wiadomości? Nie chcesz zapychać smartfona ogromną ilością aplikacji? Może Cię zainteresować nowa usługa, łącząca 15 komunikatorów w jeden – Beeper.

Beeper łączy 15 komunikatorów w jeden, ale jest haczyk

Beeper umożliwia jednoczesne korzystanie z aż 15 komunikatorów naraz, bez przelogowywania się między kontami czy otwierania innych aplikacji. Na liście obsługiwanych komunikatorów znajdują się między innymi:

  • Facebook Messenger
  • iMessage
  • Signal
  • Telegram
  • Skype
  • WhatsApp
  • Discord
  • Instagram
  • Twittera.
beeper
Źródło: Beeper

Beeper jest dostępny na systemy MacOS, Windows, LinuxiOS i Android. Możemy za jego pomocą łatwo filtrować wszystkie wiadomości czy wyszukiwać słowa kluczowe we wszystkich konwersacjach z wszystkich komunikatorów jednocześnie. Twórcy ponadto chwalą się prostym, łatwym w obsłudze interfejsem.

Jest jednak jeden haczyk – Beeper nie jest darmowy, nie wiąże się też z jednorazową opłatą. Jest oferowany jako usługa subskrypcyjna, za którą trzeba zapłacić 10 dolarów miesięcznie. Co ciekawe, wszystkie “mosty” Beepera (o jakie mosty chodzi, wyjaśnimy dokładniej w dalszej części artykułu) mają otwarty kod źródłowy, dostępny na GitHubie.

Można więc korzystać z Beepera za darmo, a w zasadzie nie tyle z niego samego, co z jego popularności. Klient usługi już bowiem nie ma otwartego kodu, więc zamiast niego trzeba wykorzystać coś innego (na przykład klient o nazwie Element, stworzony z myślą o obsłudze protokołu, na podstawie którego zbudowano Beepera).

Skąd pomysł na Beepera i jak to działa?

Eric Migicovsky, twórca Beepera, wcześniej pracował w Peeble – firmie zajmującej się smartwatchami, którą później kupił Fitbit (który teraz z kolei został zakupiony przez Google). Smartwatche Peeble miały być wyposażone w funkcję wysyłania wiadomości, ale pojawił się problem z jednym komunikatorem, czyli iMessage od Apple.

Wszystko dlatego, że Apple nie udostępnia API iMessage, więc deweloperzy mają poniekąd związane ręce. Wtedy właśnie Migicovsky pomyślał o stworzeniu uniwersalnego komunikatora, który zebrałby wszystkie najpopularniejsze z nich, w tym iMessage, w jednym miejscu i ułatwić ludziom życie.

Ostatecznie udało się “oszukać system” przy wykorzystaniu protokołu do szyfrowanej komunikacji o nazwie Matrix, który buduje swego rodzaju most między uniwersalnym komunikatorem a daną aplikacją (Messengerem, Singnalem, Telegramem, ale też właśnie iMessage – bez konieczności wykorzystania jego API, które wciąż nie jest dostępne).

Podoba Wam się zamysł twórcy Beepera? Planujecie z niego skorzystać, nie interesuje Was on, a może uważacie, że jest za drogi? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

google chat zmiany Google Chat się zmienia. Zobacz, co przygotowali twórcy!
Od pewnego czasu Google intensywnie pracuje nad aktualizacjami swoich aplikacji. Chce, aby cały system miał jednolity wygląd. Zmiany wprowadzono już w Kalendarzu, Mapach czy Dysku,
szyfrowany komunikator Szyfrowany komunikator – który wybrać?
Szyfrowany komunikator to narzędzie nie (tylko) dla przestępców, osób o szemranych zamiarach i takich, które mają coś złego do ukrycia. Służy przede wszystkim do ochrony
whatsapp WhatsApp pracuje nad wiadomościami znikającymi po 90 dniach
WhatsApp, podobnie jak Messenger, należy do Facebooka. Nie da się jednak ukryć, że, jeśli chodzi o szyfrowane komunikatory, to właśnie ten pierwszy bardziej dba o
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *