Valve wciąż nawet oficjalnie nie potwierdziło, że trwają prace nad Counter-Strike 2, a według najnowszych doniesień gra jest prawie na ukończeniu. Beta ma być rzekomo dostępna już niedługo.

Counter-Strike 2 ma być ulepszonym CS-em: GO

Chociaż Valve uparcie milczy w sprawie CS-a 2, to wskazówek, że coś jest na rzeczy zbiera się coraz więcej. Niedawno w plikach wchodzących w skład aktualizacji sterowników Nvidii znaleziono odniesienia do plików “csgo2.exe” i “cs2.exe”.

Teraz znany dziennikarz Richard Lewis donosi, że, według jego dobrze zorientowanych w temacie anonimowych źródeł, Counter-Strike 2 nie tylko rzeczywiście istnieje, ale w zasadzie jest już praktycznie gotowy do sprzedaży. To właśnie prace nad nim, trwające od dłuższego czasu, miały spowodować, że nie poświęcano ostatnio zbyt dużej uwagi CS: Global Offensive.

Gra ma być sequelem do Counter-Strike: GO, czyli w praktyce jego ulepszoną wersją. Rzekomo topowi gracze mieli już szansę wypróbować nową grę Valve, ale nakazano im zachowanie tego w tajemnicy.

Beta testy są podobne planowane na marzec 2023, czyli na aktualny miesiąc, ewentualnie na kwiecień, w zależności od postępu prac. Jak twierdzi źródło Lewisa, „priorytetem jest wydanie [CS-a 2], a następnie dopracowanie go, naprawienie wszelkich błędów i doprowadzenie go do poziomu, jakiego ludzie oczekują od CS-a”.

Co dalej z CS: GO po premierze nowej strzelanki Valve? W przypadku Doty 2 po przejściu na nowy silnik rozwiązano to tak, że przez pewien czas równolegle działała wersja stara i nowa (Dota 2: Reborn), a po jakimś czasie je połączono. Być może podobnie będzie w tym przypadku, a być może na stałe zachowane zostaną obie gry.

Rzekomo będzie przesiadka na Source 2

Jeśli wierzyć doniesieniom Lewisa, Counter-Strike 2 będzie opierać się na autorskim silniku Valve Source 2. Takie rozwiązanie powinno zapewnić lepszą optymalizację i milszą dla oka oprawę graficzną, natomiast będzie się wiązało zapewne z wyższymi wymaganiami sprzętowymi (raczej nie będzie to więc gra na szkolne komputery).

Ponadto CS 2 podobno zawiera ulepszony system matchmakingu, czyli dobierania przeciwników (i członków drużyny) – i to bez konieczności korzystania z zewnętrznego oprogramowania.

Inna ważna zmiana ma dotyczyć tego, ile razy na sekundę klient jest aktualizowany przez serwer gry. CS:GO oferuje oficjalne serwery 64-tickowe, tj. aktualizujące się 64 razy na sekundę.

Counter-Strike 2 ma z kolei zaoferować graczom serwery 128-tickowe, czyli takie, jakie można spotkać np. w Valorancie. Dwukrotnie wyższa częstotliwość odświeżania danych powinna przełożyć się na płynniejszą rozgrywkę i niższe opóźnienia.

Dajcie znać, co o tym wszystkim sądzicie i czy czekacie na Counter-Strike’a 2!

WARTO PRZECZYTAĆ:

playstation studios Gry PlayStation Studios na Steam – jak się sprzedają? Lider jest zaskakujący!
Insomniac Games ma poważne problemy ze względu na atak hakerski, jakiego doświadczyło. Hakerzy wypuścili do sieci mnóstwo dokumentów, a wśród nich znalazły się dane dotyczące
steam awards 2023 Steam Awards 2023: poznaliśmy wszystkie nominacje!
Tradycyjnie jak co roku gracze, mający aktywne konta na Steamie, mogą wziąć udział w plebiscycie, w ramach którego oddadzą głos na gry, które zasługują na
strzelanki na telefon Odkryj najlepsze strzelanki na telefon!
Jeszcze nie tak dawno temu przez “gry mobilne” mieliśmy na myśli proste gry logiczne, idealne do gry na małym ekranie. Pomyślcie sobie: jakie są według
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *