Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Lata mijają, a kryptowaluty dalej działają i nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie trend na nie miał zaniknąć. W związku z tym nawet niektórzy sceptycy tych instrumentów finansowych zaczęli się zastanawiać nad tym, czy nie zacząć by w nie inwestować.

Tak naprawdę wystarczy kilka chwil, aby zacząć inwestować w krypto – potrzebny jest tylko dowolny portfel kryptowalutowy i konto na specjalnej giełdzie, jak giełda kryptowalut Binance lub inna podobna. Nie warto jednak zanadto się spieszyć. Najlepiej wcześniej podjąć pewne kroki, aby w miarę możliwości inwestować bezpiecznie. Jakie to kroki? Wszystko wyjaśnimy w dalszej części tego materiału!

Najlepiej zaczynać od bardziej znanych kryptowalut

Poszczególne kryptowaluty różnią się nie tylko nazwą i aktualnym kursem – za każdą z nich stoją inni ludzie, z innymi koncepcjami i planami. Przy doborze instrumentu do inwestowania warto więc zwracać uwagę nie tylko na kurs (i ewentualny potencjał jego zmiany w przyszłości), ale także to, czy jest on stabilny i rzetelny.

W przypadku początkujących kryptowalut zdarzają się sytuacje, gdy twórcy nagle wymieniają wszystkie wygenerowanie wstępnie tokeny, tym samym obniżając wartość danego krypto do zera.

W związku z tym osobom, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w świecie kryptowalut często zaleca się, aby zaczynały od krypto z długą historią, w przypadku którego ryzyka takie oszustwa nie ma czy jest ono bardzo niewielkie.

Chodzi tutaj między innymi o najbardziej znaną kryptowalutę (i najbardziej wartościową), czyli Bitcoina, ale nie tylko. Między innymi Ethereum czy Litecoin również są warte uwagi. W sieci z łatwością można znaleźć wiele analiz, porównań i informacji od znanych osób z branży, które posiadają w jej zakresie ogromną wiedzę i doświadczenie.

Nie należy jednak jakichkolwiek porad inwestycyjnych przyjmować bezrefleksyjnie – zawsze warto podejmować próby weryfikowania znalezionych danych i stale poszerzać swoją własną wiedzę.

Trzeba odpowiednio dobrać giełdę

Wybór właściwej kryptowaluty to dopiero pierwszy, chociaż oczywiście ważny krok. Następnie trzeba będzie podjąć decyzję odnośnie do tego, gdzie ją kupić. Wymiany “prawdziwych” walut na kryptowaluty (i vice versa, a także wymiany jednych kryptowalut na inne) odbywają się na platformach stworzonych w tym celu, nazywanych giełdami.

Giełd kryptowalut jest sporo, natomiast nie wszystkie charakteryzują się podobnym poziomem rzetelności. Istotna jest też kwestia opłat pobieranych za różnego rodzaju transakcje.

Każdy powinien sam się zastanowić, ile, jakiego typu i na jakie kwoty transakcji planuje dokonywać i z jakimi opłatami na danej giełdzie będzie musiał się w związku z tym liczyć. Zwłaszcza na początku trzeba być bardzo ostrożnym z kwotami, które się wydaje, natomiast nawet osobom bardziej doświadczonym, aby wydawały na inwestycje tylko tyle, ile gotowe są stracić.

Dużą popularnością cieszy się wspomniana na wstępie giełda kryptowalut Binance – ma największe dzienne obroty na świecie wśród tego typu instytucji, co mówi samo za siebie, jeśli chodzi o jej wiarygodność. Powstała w 2017 roku, a więc, biorąc pod uwagę fakt, że rynek kryptowalut nie jest szczególnie wiekowy, nie jest to najmłodsza instytucja.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.