Salwador pobił rekordy, będąc pierwszym krajem na świecie, który podniósł Bitcoina do rangi legalnego środka płatniczego. I stało się to kilka lat po tym, jak jego naturalna waluta upadła w 2001 roku. Podczas gdy Salwador mógł wykonać właściwy ruch, wiele rzeczy dotyczących Bitcoina wciąż pozostaje pod znakiem zapytania. Nikt nie zna wszystkich jego potencjalnych wad, co sprawia, że BTC jest przede wszystkim uważany za technologię prototypową.

Niedawno drugi kraj wyraził chęć legalizacji kryptowaluty Bitcoin w swoich granicach. Republika Środkowoafrykańska, kraj w Afryce Subsaharyjskiej, odnotował, że planuje zintegrować Bitcoin ze swoją rozwijającą się gospodarką. Z trendami takimi jak ten emanującymi na całym świecie, eksperci zastanawiają się teraz, w jakim stopniu kryptowaluta może odnieść sukces. Informacje znajdziesz tu jeśli martwisz się, jak inwestować w nowe formy cyfrowej waluty i planujesz zainwestować w Bitcoin. Musisz przeprowadzić wstępną analizę globalnego rynku oraz wzlotów i upadków monet i kryptowalut.

Widzieliśmy również szereg osób dyskutujących o możliwości uczynienia Bitcoina ostatecznym środkiem transakcji na całym świecie. Należy zauważyć, że większość hipotez dotyczących technologii BTC nigdy nie przeszła żadnych testów. Ten szum jest przede wszystkim spekulacją, więc wciąż potrzebujemy czasu, aby dowiedzieć się więcej.

Więc, jak praktyczne jest uczynienie Bitcoina legalnym środkiem płatniczym w Salwadorze? Czy są jakieś cenne lekcje, których mogą nauczyć się inne kraje? Rzeczywiście, pomimo tego, że technologia jest eksperymentalna, Salwador ma wiele powodów do uśmiechu w odniesieniu do niej. Jednocześnie istnieją różne wyzwania, z którymi kraje muszą być gotowe zmierzyć się w celu bezproblemowego wdrożenia waluty. Oto główne punkty, które należy odnotować w przypadku Salwadoru.

Rozwój niezbędnej infrastruktury jest kluczowy

Wyobraź sobie, że chcesz otworzyć biznes związany z myjnią samochodową. Jakie są niektóre z rzeczy, których będziesz potrzebował przed rozpoczęciem działalności? Po pierwsze, będziesz musiał kupić niezawodną myjnię i inne niezbędne urządzenia. Dodatkowo będziesz musiał zapewnić stabilne zasilanie w okolicy do zasilania swoich urządzeń. Co najważniejsze, Twoi klienci muszą mieć łatwy dostęp do obiektu.

Jeśli droga do lokalizacji Twojej myjni nie jest wystarczająco dobra, zapewnisz jej remont, aby zapewnić klientom łatwy dostęp. Te same rzeczy dotyczą legalizacji Bitcoina. Każdy rząd zamierzający uczynić BTC legalnym środkiem płatniczym musi najpierw zbudować niezbędną infrastrukturę cyfrową. Na przykład łączność internetowa musi być bezbłędna i dostępna w całym kraju.

Oprócz zapewnienia niezawodnego połączenia internetowego, kraje muszą pracować nad dystrybucją energii elektrycznej. Chociaż nie można osiągnąć 100% realizacji, to jednak dla sprawnego działania niezbędne jest, aby znaczna część populacji była podłączona do krajowej sieci energetycznej.

Doskonałe połączenie internetowe i niezawodne zasilanie umożliwiają dokonywanie transakcji, niezależnie od miejsca i pory dnia. Również to spowoduje uśmiech na tysiącach inwestorów handlujących Bitcoinem na renomowanych platformach kryptowalutowych.

Cyfrowy portfel zapewniony przez rząd działa najlepiej

Portfel cyfrowy to sprzęt elektroniczny, taki jak dysk twardy, który pozwala ludziom bezpiecznie przechowywać Bitcoiny. Również niektóre portfele są w formie aplikacji umożliwiających ludziom wysyłanie, przechowywanie lub odbieranie BTC.

Wydany przez rząd portfel Bitcoin, tak jak w Salwadorze, wprowadza jednolitość i ułatwia regulację bezpiecznych transakcji. Inną koniecznością jest włączenie funkcjonalności wymiany Bitcoin – dolar amerykański. A to sprawi, że handel międzynarodowy będzie bardziej płynny i przystępny dla każdego.

Uczynienie Bitcoina prawnym środkiem płatniczym tłumi nierówności

W kraju takim jak Salwador, mniej szczęśliwi obywatele nie mogą korzystać z kompleksowych usług finansowych, jak ich wykształceni odpowiednicy. A to oznacza, że z biegiem czasu stają się oni niedofinansowani i biedniejsi. Dodatkowo, większość ludzi zależy od międzynarodowych przekazów pieniężnych od krewnych pracujących za granicą, aby przetrwać.

Tak więc, włączenie Bitcoin do gospodarki umożliwia obywatelom łatwiejsze otrzymywanie i wydawanie pieniędzy z zagranicy. Co więcej, wydadzą mniej na koszty przetwarzania, ponieważ technologia BTC wysyła środki w sieci peer-to-peer, eliminując w ten sposób pośredniczące instytucje finansowe.

Podsumowanie

Chociaż podniesienie kryptowaluty takiej jak Bitcoin do rangi legalnego środka płatniczego ma wiele zalet, wiąże się również z pewnymi wyzwaniami. Na przykład, pojemność transakcyjna technologii jest nadal ograniczona, co zmniejsza jej możliwości obsługi masowego ruchu.

BTC doświadcza również bezprecedensowych wahań cen, co czyni go nieodpowiednim do przechowywania wartości. Legalizacja Bitcoina tłumi nierówności wśród obywateli. Kraje muszą ustanowić niezbędną infrastrukturę przed uczynieniem Bitcoina prawnym środkiem płatniczym, aby wdrożenie było udane.

WARTO PRZECZYTAĆ:

blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • sck.pl, 26 lutego 2023 @ 20:34 Odpowiedz

    Bitcoin to klasyczny wybór. Jednak dzisiaj na rynku bogactwo jest ogromne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *