Biurko to nasze centrum dowodzenia – nie tylko w zakresie grania, ale dla wielu osób również nauki czy pracy. Dlatego też, kiedy jakieś wybieramy, z reguły chcemy, aby było ono jednocześnie atrakcyjne wizualnie i praktyczne. Coraz częściej w sklepach z meblami można się spotkać ze specjalnymi biurkami dla gracza. Tylko czy takie biurko dla gracza jest rzeczywiście warte swojej ceny?

Czym charakteryzuje się biurko dla gracza?

Zanim przejdziemy do tego, czy warto zdecydować się na biurko dla gracza, warto uściślić, o czym właściwie mowa. Biurek dla graczy jest coraz więcej i występuje wśród nich co prawda pewna różnorodność, ale nie da się ukryć, że wielokrotnie pojawiają się między nimi punkty wspólne, takie jak:

  • oświetlenie LED
  • miejsce na kubek
  • kolor czarny
  • otwory na kable.

Co jeszcze można powiedzieć, że charakteryzuje biurka dla gracza? Zdecydowanie wysoka cena.

Chociaż oczywiście zdarzają się wyjątki, to za większość z nich trzeba sporo zapłacić. Ceny tego typu mebli zaczynają się zazwyczaj od około 500-600 złotych. Można znaleźć pojedyncze, znacznie tańsze oferty (np. biurko gamingowe za 200 złotych), ale zazwyczaj takie budżetowe biurka są kiepskiej jakości i mają słabe opinie.

Biurko gamingowe – czy warto?

Biurka gamingowe są stosunkowo drogie, a jednak często nie idzie za tym jakość premium.

W większości przypadków „do grania” służą nie lepiej niż inne, tańsze meble, które takiej łatki nie mają, z uwagi na fakt, że takie cechy, jak czarny kolor, podświetlenie czy miejsce na kubek nie są faktycznie kluczowe. Bardziej pomocne mogą być otwory na kable czy listwy, ale nawet one nie występują w przypadku każdego jednego biurka dla graczy.

Same w sobie biurka dla graczy nie są złe – ich estetyka i powyższe funkcje mogą się wielu osobom podobać, jednak ich cena już niekoniecznie. Warto pamiętać, że zawsze można samodzielnie przerobić lub zbudować biurko gamingowe – wtedy będziemy pewni, że dopasujemy je do swoich oczekiwań.

Bez większego problemu powinniśmy być w stanie wyposażyć mebel w otwory na kable czy podświetlenie LED – pomogą nam w tym np. internetowe wideoporadniki. Przykład takiego filmiku znajdziecie poniżej, ale jeśli wolicie inny design, więcej detali czy instrukcję w języku polskim, Internet stoi przed wami otworem i zdecydowanie jest w czym wybierać.

Możemy też porwać się na bardziej ambitne wyzwania, jak wbudowanie w biurko bezprzewodowej ładowarki, za pomocą której, po położeniu go na biurku, szybko naładujemy naszego smartfona bądź inny sprzęt.

Oczywiście, nie każdy ma czas, możliwości, cierpliwość czy chęci, aby przeprowadzać tego typu projekty. Jeśli nie działamy przy bardzo ograniczonym budżecie, w takim wypadku faktycznie zakup biurka gamingowego może być najlepszym, chociaż nie najtańszym wyjściem.

Musimy natomiast zdawać sobie sprawę z faktu, że zdecydowanie jest to coś, bez czego większość graczy doskonale sobie poradzi, więc zwykłe biurko biurowe też nie jest złym pomysłem. Dylemat, który tutaj występuje, podobny jest do tego, który ma miejsce w przypadku foteli dla graczy – to, czy warto je zakupić, zależy w dużej mierze od tego, jak bardzo zależy nam na “gamingowej” estetyce i kilku bajerach.

Jak ustawić biurko gamingowe?

Pierwszym krokiem do wykreowania wygodnej do grania, estetycznej przestrzeni, jest dobre zaplanowanie ustawienia biurka.

O ile w biurze nie mamy często szansy na samodzielne przemeblowanie, o tyle w domu swobodnie możemy na własną rękę ustawiać wszystkie meble. Biurko musi stać w dobrze oświetlonym, jasnym miejscu.

Najlepiej ustawić je od strony północnej lub wschodniej – światło będzie wtedy przyjemnie rozproszone. Pamiętajmy, że oczy najmniej męczą się przy dziennym świetle, dlatego warto umiejscowić ten mebel w miarę blisko okna.

O czym warto pamiętać, organizując biurko dla gracza?

Biurko dla gracza powinno być nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale także dobrze zorganizowane. Porozrzucane wszędzie długopisy, notesiki i karteczki – któż z nas nie zmaga się z tym problemem?

Żeby doprowadzić biurko do porządku, musimy zaopatrzyć się w odpowiednich rozmiarów organizer. Jeśli wszystko będzie w jednym miejscu, uda nam się z powodzeniem zapanować nad chaosem.

Jeśli siedząc przy biurku będziemy nie tylko grać, ale też pracować (bądź po prostu często robimy różnego rodzaju notatki), do utrzymywania porządku przydadzą się podkłady na biurko. Najczęściej przyjmują one formę sporych rozmiarów notesów, na których z powodzeniem możemy zapisywać wszystkie potrzebne nam w danej chwili informacje.

Wiele przedsiębiorstw zamawia takie podkłady swoim pracownikom – znajdują się wtedy na nich dane firmy oraz logotyp – tak, by przyciągać uwagę potencjalnych klientów zaglądających do biura. Jednak nie powiedziane, że nie można czegoś takiego wykorzystać również w domu.

Badania dowodzą pozytywne efekty otaczania się roślinami. Ich zieleń działa na nas relaksująco, pozwala odpocząć, oderwać czasami wzrok od monitora.

Na biurku zostawmy więc nieco miejsca na elegancką, doniczkową roślinkę. Postawiona w strategicznym miejscu, zadziała uspokajająco na nasze zszargane kolejną śmiercią w grze wieloosobowej emocje. A do tego będzie sprawnie oczyszczać powietrze!

Biurko komputerowe dla graczy – podsumowanie

Obecnie nadanie jakiemukolwiek przedmiotowi – biurku, fotelowi, myszce, klawiaturze czy innemu gadżetowi – łatki sprzętu gamingowego jest przede wszystkim pretekstem do podwyższenia ceny, a niekoniecznie oznacza wysoką jakość.

Nie oznacza to, że biurka dla graczy nie warto kupić (bądź zbudować samodzielnie i sporo oszczędzić), ale trzeba mieć to na uwadze przy podejmowaniu decyzji.

Co Wy macie w swoich domach – specjalne biurka gamingowe, czy też zwykłe biurka biurowe? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

diablo x-mate 1400 Biurko Diablo X-Mate 1400 – solidna propozycja dla graczy w dobrej cenie
Diablo to firma, którą zapewne bardziej kojarzycie z fotelami gamingowymi. Na przykład z recenzowanym przez nas swego czasu fotelem Diablo X-Horn 2.0. Nie każdy wie,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *