W dniach od 7 do 11 czerwca 2023 r. odbędzie się Premier Spring Final — turniej e-sportowy w grze Global Offensive, organizowany przez BLAST, który ma na celu wyłonić najlepszą drużynę CS:GO. W poniższym artykule omówimy uczestników turnieju, format rozgrywek oraz fundusz nagród. Fani gry mogą obstawiać eSport zakłady bukmacherskie na to wydarzenie. Bukmacher GGBet oferuje użytkownikom wysokie kursy i wyjątkowe bonusy. Dodatkowo, ze wszystkich meczów BLAST Premier będą prowadzone transmisje na żywo, dzięki czemu możliwe jest obstawianie w czasie rzeczywistym.

Uczestnicy turnieju

W Premier Spring Final 2023 zobaczymy osiem drużyn, które zakwalifikowały się do turnieju dzięki swoim osiągnięciom w poprzednich zawodach. Wśród nich znajdą się takie zespoły jak Team Vitality, FaZe Clan, G2 Esports, Heroic, Astralis, Natus Vincere, Cloud9 oraz Imperial Esports. Każda z tych ekip posiada w swoim składzie wybitnych zawodników, którzy z pewnością dadzą z siebie wszystko, by zdobyć tytuł najlepszej drużyny.

Format rozgrywek

Turniej Premier Spring Final 2023 rozgrywany będzie w formacie offline, w hali widowiskowo-sportowej w Waszyngtonie. W etapie grupowym drużyny zostaną podzielone na dwie grupy po cztery zespoły. Format rozgrywek to podwójna eliminacja (GSL), co oznacza, że każda drużyna będzie miała szansę na przegranie jednego meczu i awans do fazy play-off.

Wszystkie spotkania w etapie grupowym zostaną rozegrane w trybie Bo3, a 3 najlepsze ekipy z każdej grupy awansują do fazy play-off. Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do półfinałów, a wicemistrzowie i drużyny, które zajęły trzecie miejsce w fazie grupowej, sięgną do ćwierćfinałów.

Faza play-off rozegrana zostanie w trybie eliminacji pojedynczej, co oznacza, że każda drużyna będzie miała tylko jedną szansę na awans do kolejnej rundy. Wszystkie mecze w fazie play-off zostaną rozegrane w trybie Bo3.

Fundusz nagród

Fundusz nagród w Premier Spring Final 2023 wynosi 425 000 USD, co czyni ten turniej jednym z najlepiej nagradzanych w świecie e-sportu. Oto jak będzie podzielony fundusz nagród w turnieju:

  • 1 miejsce – 200 000 USD;
  • 2 miejsce – 85 000 USD;
  • 3-4 miejsca – 40 000 USD;
  • 5-6 miejsca – 20 000 USD;
  • 7-8 miejsca – 10 000 USD.

Ponadto zwycięzca turnieju automatycznie zakwalifikuje się do BLAST Premier: World Final 2023, którzy odbędzie się w grudniu 2023 roku.

Faworyci turnieju

Zwycięstwo w turnieju Premier Spring Final 2023 z pewnością będzie wymagać od drużyn wiele pracy i poświęcenia. Wśród faworytów do zdobycia tytułu najlepszej drużyny można wymienić m.in. Natus Vincere i Team Vitality. Drużyna Natus Vincere, która wygrała kilka ostatnich turniejów, posiada w swoim składzie takich zawodników jak Oleksandr “s1mple” Kostyliev i Egor “flamie” Vasilyev, którzy są uznawani za jednych z najlepszych graczy CS:GO na świecie. FaZe Clan natomiast jest zespołem, który w ostatnim czasie zanotował bardzo dobre wyniki, co pozwoliło mu na zajęcie pierwszego miejsca w rankingu drużyn CS:GO.

Innymi drużynami, które mają duże szanse na wygraną w Premier Spring Final 2023, są m.in. Astralis i G2 Esports. Drużyna Astralis, która zdominowała świat CS:GO w latach 2018 i 2019, niedawno wróciła do formy po nieco słabszym okresie. Z kolei G2 Esports, której skład został wzmocniony w ostatnim czasie, zanotowało bardzo dobre wyniki w poprzednich turniejach. Każda z drużyn z pewnością  zrobi wszystko, by zdobyć zwycięstwo i tym samym udowodnić, że jest najlepsza na świecie w grze CS:GO.

WARTO PRZECZYTAĆ:

the game awards 2023 nominacje The Game Awards 2023: znamy zwycięzców!
Gala The Game Awards 2023 już za nami, więc warto zrobić małe podsumowanie. Jakie są wyniki plebiscytu na najlepszą grę roku? Kto zdobył nagrody w
DPC 2022/2023 Winter Tour 1: NA Open Qualifier
Planowany termin turnieju to 11-13 grudnia. Dane spotkanie obejmuje region Ameryka Północna i będzie to rozgrywka w formie online. Skład drużyn i uczestniczące zespoły będą
ESL Pro League Season 17: światowa elita CS:GO na wyciągnięcie ręki
W dniach od 22 lutego do 26 marca 2023 roku odbywa się 17 edycja ESL Pro League. W ramach turnieju 24 najlepsze drużyny CS:GO z
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *