WoW Classic ma od dłuższego czasu spory problem z inwazją botów, więc Blizzard postanowił więc wprowadzić nowe zasady (a właściwie przywrócić stare), które mają utrudnić życie oszustom. Twórcy ogłosili też, że potraktowali banhammerem 120 tysięcy podejrzanych kont.

Koniec z łatwym tworzeniem Rycerzy śmierci

Blizzard postanowił wrócić w dodatku Wrath of the Lich King Classic do starych reguł dotyczących tworzenia postaci należących do klasy Rycerzy śmierci. W oryginalnym Wrath of the Lich King stworzenie takiej postaci wymagało posiadania na koncie co najmniej jednej postaci na 55 poziomie.

Przy premierze tego dodatku dla wersji Classic w 2022 roku zdecydowano się odstąpić od pierwotnego warunku i umożliwić tworzenie Rycerzy śmierci od razu na poziomie 55 nawet na kontach, które żadnej innej postaci na takim poziomie nie posiadały.

Chętnie skorzystali z tego nieuczciwi gracze korzystający z botów, czyli oprogramowania, które zastępuje ich w grze i “nabija” doświadczenie, zdobywa cenne przedmioty i nie tylko. Dzięki automatycznemu podniesieniu poziomu do 55 mogli ominąć czasochłonne grindowanie i przejść od razu do najważniejszych aspektów rozrywki.

W praktyce nowe wymagania wymagają od oszustów dodatkowych wydatków

Na taki, a nie inny krok zdecydowano się z prostego powodu. Gracze często narzekali, że rozgrywkę utrudniały im przemierzające serwery watahy Rycerzy śmierci, które łatwo było zauważyć, że składały się wyłącznie z botów.

Blizzard tłumaczył się z obniżenia wymagań dla stworzenia tej klasy postaci tym, że chciał dać każdemu szanse na jej wypróbowanie. Teraz jednak uderzył w stół i uznał, że miarka się przebrała.

Zmiana ma wejść w życie w przyszłym tygodniu. Czy faktycznie utrudni życie oszustom? Opinie graczy są bardzo różnorodne. Niektórzy chwalą decyzję Blizzarda i wyrażają nadzieję, że faktycznie będzie ona cierniem w boku osób korzystających z botów.

Inni jednak zauważają, że “bociarze” mogą tę nową przeszkodę stosunkowo łatwo ominąć, kupując tzw. Awans Postaci, który od razu znacznie podnosi poziom bohatera.

Wizja płacenia zarówno za subskrypcję, jak i za Awans Postaci może zniechęcić niektórych oszustów, ale na pewno nie wszystkich – za to przełoży się na dodatkowe dolary w kieszeni Blizzarda. Dajcie znać, co Wy o tym wszystkim sądzicie (szczególnie, jeśli gracie w WoW Classic)!

WARTO PRZECZYTAĆ:

TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch: wybór graczy i streamerów
Twitch to nie tylko platforma do streamingu gier, to prawdziwa społeczność, gdzie gracze, streamerzy i ich fani mogą wchodzić w interakcje w czasie rzeczywistym. W
YouTube Czy YouTube zablokuje VPN?
Wirtualne wycieczki do innych krajów za pomocą VPN to standard. W taki sposób można ominąć regionalne blokady treści, obejrzeć filmy dostępne tylko w innych krajach,
blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *