Jeśli ktoś chciał odbierać telewizję naziemną w nowym standardzie, bon na dekoder mógł zmniejszyć koszty z tym związane! Zastanawiasz się, kto w ogóle mógł go otrzymać? Nie wiesz, jak trzeba było złożyć taki dokument? Wszystkiego dowiesz się z poniższego materiału!

Kiedy bon na dekoder?

Od marca 2022 roku, do 31 grudnia 2022 roku można było składać wnioski o bon na dekoder dofinansowany z rządowego programu. Rządowy bon na dekoder związany był z wdrożeniem w naszym kraju telewizji cyfrowej naziemnej dostępnej w standardzie DVB–T2/HEVC.

Program ten miał wspierać osoby, które nie posiadają urządzenia kompatybilnego z nową technologią, ale i użytkowników odbiorników w trudnej sytuacji materialnej. Z dofinansowania można było pozyskać bon o wartości 100 zł.

Bon na dekoder – wniosek

Wniosek o bon mogła złożyć jedna osoba z gospodarstwa domowego za pośrednictwem platformy gov.pl, ale i Poczty Polskiej. Jeśli ktoś chciał złożyć wniosek przez Internet, musisał zalogować się w serwisie gov.pl i skorzystać z Profilu Zaufanego, konta mojeID lub e-dowodu osobistego. Po zalogowaniu się jedną z tych opcji, można było złożyć wniosek o przyznanie świadczenia na zakup odbiornika cyfrowego.

Bon przesyłany był na adres mailowy w formie kodu, który należało podać w sklepie internetowym lub stacjonarnym podczas zakupów.

 bon na dekoder lista sklepów

Gdzie zrealizować bon na dekoder?

Bon przesyłany był na adres mailowy w formie kodu, który należy podać w sklepie internetowym lub stacjonarnym podczas zakupów. Mógł być zrealizowany w każdym sklepie, który przystąpi do programu.

Bon na dekoder – lista sklepów

Do programu przystąpiło ok. 1750 sklepów w całej Polsce m.in. w Media Expert, Neonet i RTV EURO AGD. Aby dowiedzieć się, czy w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania również znajdował się sklep, w którym można było zrealizować bon, możesz skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki, dostępnej pod tym adresem: https://dvbt2.gov.pl/wyszukiwarka

Bon na dekoder dla seniora

Z bonu mogli skorzystać wszyscy Ci, którzy poprawnie wypełnią wniosek o dofinansowanie – osoby pełnoletnie, które zadeklarują złą sytuację finansową.

gdzie zrealizować bon na dekoder

Uważaj na haczyk!

Prawdą jest, że wiele osób w Polsce posiada odbiorniki radiowe i telewizyjne, ale nie płaci za nie abonamentu, ponieważ ich nie rejestruje. Mimo tego w naszym kraju istnieje obowiązek rejestrowania takich urządzeń, co wiąże się z abonamentem RTV, który wynosi za radio i telewizor:

  •       24,50 zł za 1 miesiąc,
  •       47,50 zł za 2 miesiące, 
  •       70,60 zł za 3 miesiące,
  •       139,70 zł za pół roku, 
  •       264,60 zł za rok.

Decydując się więc na dofinansowanie na bon na dekoder udowodnisz, że jednak posiadasz lub będziesz posiadać odbiornik telewizyjny, a to będzie wiązało się z opłacaniem wyżej wymienionych kwot.

Oprócz dofinansowania na dekoder, rząd przyjął również projekt ustawy – 250 zł na zakup telewizora, który będzie kompatybilny z nową technologią telewizji cyfrowej naziemnej. Tak samo, jak w przypadku bonu na dekoder, o dofinansowanie mogą starać się najubożsi obywatele Polski. Cała procedura składania wniosków i zakupu odbiornika jest taka sama, jak w przypadku bonu na dekoder.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *