Jeśli ktoś chciał odbierać telewizję naziemną w nowym standardzie, bon na dekoder mógł zmniejszyć koszty z tym związane! Zastanawiasz się, kto w ogóle mógł go otrzymać? Nie wiesz, jak trzeba było złożyć taki dokument? Wszystkiego dowiesz się z poniższego materiału!

Kiedy bon na dekoder?

Od marca 2022 roku, do 31 grudnia 2022 roku można było składać wnioski o bon na dekoder dofinansowany z rządowego programu. Rządowy bon na dekoder związany był z wdrożeniem w naszym kraju telewizji cyfrowej naziemnej dostępnej w standardzie DVB–T2/HEVC.

Program ten miał wspierać osoby, które nie posiadają urządzenia kompatybilnego z nową technologią, ale i użytkowników odbiorników w trudnej sytuacji materialnej. Z dofinansowania można było pozyskać bon o wartości 100 zł.

Bon na dekoder – wniosek

Wniosek o bon mogła złożyć jedna osoba z gospodarstwa domowego za pośrednictwem platformy gov.pl, ale i Poczty Polskiej. Jeśli ktoś chciał złożyć wniosek przez Internet, musisał zalogować się w serwisie gov.pl i skorzystać z Profilu Zaufanego, konta mojeID lub e-dowodu osobistego. Po zalogowaniu się jedną z tych opcji, można było złożyć wniosek o przyznanie świadczenia na zakup odbiornika cyfrowego.

Bon przesyłany był na adres mailowy w formie kodu, który należało podać w sklepie internetowym lub stacjonarnym podczas zakupów.

 bon na dekoder lista sklepów

Gdzie zrealizować bon na dekoder?

Bon przesyłany był na adres mailowy w formie kodu, który należy podać w sklepie internetowym lub stacjonarnym podczas zakupów. Mógł być zrealizowany w każdym sklepie, który przystąpi do programu.

Bon na dekoder – lista sklepów

Do programu przystąpiło ok. 1750 sklepów w całej Polsce m.in. w Media Expert, Neonet i RTV EURO AGD. Aby dowiedzieć się, czy w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania również znajdował się sklep, w którym można było zrealizować bon, możesz skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki, dostępnej pod tym adresem: https://dvbt2.gov.pl/wyszukiwarka

Bon na dekoder dla seniora

Z bonu mogli skorzystać wszyscy Ci, którzy poprawnie wypełnią wniosek o dofinansowanie – osoby pełnoletnie, które zadeklarują złą sytuację finansową.

gdzie zrealizować bon na dekoder

Uważaj na haczyk!

Prawdą jest, że wiele osób w Polsce posiada odbiorniki radiowe i telewizyjne, ale nie płaci za nie abonamentu, ponieważ ich nie rejestruje. Mimo tego w naszym kraju istnieje obowiązek rejestrowania takich urządzeń, co wiąże się z abonamentem RTV, który wynosi za radio i telewizor:

  •       24,50 zł za 1 miesiąc,
  •       47,50 zł za 2 miesiące, 
  •       70,60 zł za 3 miesiące,
  •       139,70 zł za pół roku, 
  •       264,60 zł za rok.

Decydując się więc na dofinansowanie na bon na dekoder udowodnisz, że jednak posiadasz lub będziesz posiadać odbiornik telewizyjny, a to będzie wiązało się z opłacaniem wyżej wymienionych kwot.

Oprócz dofinansowania na dekoder, rząd przyjął również projekt ustawy – 250 zł na zakup telewizora, który będzie kompatybilny z nową technologią telewizji cyfrowej naziemnej. Tak samo, jak w przypadku bonu na dekoder, o dofinansowanie mogą starać się najubożsi obywatele Polski. Cała procedura składania wniosków i zakupu odbiornika jest taka sama, jak w przypadku bonu na dekoder.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Gry na PC dla różnych typów graczy – ranking według gatunków
Istnieje wiele powodów, przez które gry na PC są tak lubiane i popularne, a jednym z nich jest mnogość gatunków, dzięki czemu każdy typ gracza
Nowoczesne technologie, które wkraczają do codziennego życia — które warto znać?
Rozwój technologii, w tym takiej, która może przydać się w codziennym życiu, nie skończył się na Internecie i smartfonach. Wciąż pojawia się wiele ciekawych, nowatorskich
Xbox S – dlaczego warto zakupić?
Zakup konsoli do gier to często niemały wydatek. Dlatego warto zdecydować się na model od cenionego producenta, który będzie gwarantował nie tylko najwyższej jakości sprzęt,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *