Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Brickit to aplikacja mobilna skierowana do fanów LEGO, która już dostępna jest w App Store, a za jakiś czas ma się także pojawić na Androidzie. Ma ona być lekiem na brak pomysłów na to, jakie nowe konstrukcje można zbudować z posiadanej kolekcji klocków.

Brickit najpierw skanuje klocki, a potem pokazuje propozycje obiektów

Zasada działania Brickit jest relatywnie prosta. Aplikacja za pomocą aparatu w smartfonie skanuje zgromadzoną przez użytkownika kupkę różnego typu klocków, po czym po przeanalizowaniu ich wskazuje pomysły na to, co można z nich złożyć. To jednak nie wszystko – ma ona także od razu udostępniać interaktywne poradniki układania danej budowli klocek po klocku.

brickit klocki
Źródło: Brickit

Jak wspomniano we wstępie, póki co aplikacja jest dostępna za darmo na urządzenia z iOS-em, ale jeszcze tej jesieni ma pojawić się na urządzeniach z Androidem. Można zapisać się na listę na oficjalnej stronie dewelopera, aby zostać powiadomionym, kiedy nastąpi premiera aplikacji w sklepie Google Play.

Czy to działa? Opinie są podzielone

Na razie aplikacja jest w fazie bety, więc trzeba mieć na uwadze, że to, co dostępne jest teraz, powinno być inne od ukończonego produktu (i zapewne od tego, co zobaczymy na Androidzie). Opinie użytkowników w App Store są mieszane.

Wśród wskazywanych aktualnie wad można wymienić problemy z dokładnym skanowaniem posiadanych klocków, rekomendowanie modeli wymagających klocków, których dana osoba nie posiada czy ignorowanie kolorów posiadanych klocków (w związku z czym może nam zostać polecony model, który nijak nie pasuje kolorystycznie do klocków, które posiadamy).

Inni jednak chwalą ciekawy pomysł i twierdzą, że świetnie się bawili, wypróbowując tę aplikację, mimo pewnych jej wad. Jeśli ma się taką możliwość i jest się fanem klocków Lego, być może warto więc przekonać się na własnej skórze i wyrobić własną opinię (lub poczekać trochę, aż pewne błędy zostaną naprawione, a aplikacja ulepszona).

Podoba Wam się ten koncept? Planujecie skorzystać z tej aplikacji, kiedy pojawi się na Androdzie (lub już wypróbować ją na iOS-ie)? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Swoją drogą, jeśli jesteście fanami LEGO, to może Was zainteresować przygotowana przez nas jakiś czas temu recenzja LEGO Super Mario, czyli interaktywnych klocków Lego inspirowanych słynną postacią z gier Nintendo.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *