Amerykański producent samochodów Buick czasy największej świetności ma już od lat za sobą. W ramach odświeżania marki ogłosił właśnie szereg zmian, które mają w niedalekiej przyszłości zmienić go w ważnego producenta samochodów elektrycznych – i tylko elektrycznych, bo z innych typów pojazdów firma rezygnuje.

Buick chce przestać być marką samochodów “dla starych ludzi”

Buick, którego właścicielem jest od ponad stu lat koncern General Motors, wyczuł pismo nosem odnośnie do zmian, które czekają w nadchodzących latach branżę samochodową. Postanowił więc wyjść przed szereg i zapowiedzieć, że już niedługo (nie dalej, niż do końca tej dekady) zacznie sprzedawać tylko “elektryki”.

Jest to o tyle interesujące, że póki co Buick ma w sprzedaży tylko dwa modele elektryczne (Velite 7 i 6 – “piątka” była hybrydą), i to tylko na rynku chińskim. W Ameryce Północnej, która również jest dla tej marki istotna (chociaż nie tak bardzo, jak w przeszłości – obecnie za większość sprzedaży odpowiadają Chiny, a także Tajwan), aktualnie te pojazdy nie są dostępne.

Firma planuje tę sytuację zmienić. Zapowiedziała, że w 2024 roku wypuści swój pierwszy samochód elektryczny na rynek północnoamerykański. Wildcat, ponieważ tak nazywa się ten nowy pojazd koncepcyjny, to smukłe, eleganckie sportowe auto z nadwoziem typu coupe.

buick wildcat przod
Źródło: Buick

W niczym jednak nie przypomina Wildcata produkowanego przez Buicka w latach 1963-1970.

tyl wildcat
Źródło: Buick

Już dwa lata temu Buick pokazał koncept elektrycznego SUV-a

Wildcat nie przypomina też elektrycznego pojazdu, którego koncepcję Buick pokazał dwa lata temu. Zaprezentowana wtedy Electra była samochodem typu crossover SUV, a więc zupełnie inną parą kaloszy.

electra
Koncept Buick Electra | Źródło: Buick

Trzeba przy tym zaznaczyć, że firma nie rezygnuje całkiem z tego nazewnictwa – ma być ono dalej związane z nadchodzącą linią elektryków.

Jest to ukłon dla przeszłości firmy. Buick na przestrzeni lat stworzył kilka generacji samochodów luksusowych właśnie pod nazwą Electra, chociaż oczywiście tutaj również trudno się spodziewać, aby realnych podobieństw między nowymi a starymi pojazdami było szczególnie dużo.

Marka Buick jest zaangażowana w całkowicie elektryczną przyszłość do końca tej dekady. Nowe logo Buicka, wykorzystanie serii nazewnictwa Electra i nowy wygląd naszych przyszłych produktów zmienią markę – Duncan Aldred, wiceprezes Buick

Jeśli chodzi o logo, to klasyczne trzy tarcze nigdzie się nie wybierają, natomiast nie będą one już montowane na okrągłym “piedestale”, a przymocowane “na płasko” bezpośrednio do pojazdu.

buick logo
Nowe logo Buicka | Źródło: Buick

Co sądzicie o tych wszystkich zmianach? Podoba Wam się Buick Wildcat? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

mazdy Samochody zhackowane przez rozgłośnię radiową? To nie żart!
Co byście pomyśleli, gdyby Wasze radio w samochodzie nagle zaczęło się samo bez końca uruchamiać ponownie i nie można byłoby zmienić stacji? Zhackowanie auta, a
xiaomi su7 Tak wygląda pierwszy samochód Xiaomi. To elektryk
Xiaomi ma w swojej ofercie bardzo różnorodną gamę produktów, od smartfonów, przez odkurzacze, po hulajnogi elektryczne. Teraz przyszła pora na… pierwszy samochód. Dzięki specyficznym chińskim
tesla Nowe samochody Tesli rzekomo odpalą Cyberpunka 2077
Granie w samochodach, w szczególności samochodach Tesli, nie jest nową technologią. Możliwości dotychczasowych pojazdów były jednak dość mocno ograniczone. Teraz jednak ogłoszono, że nadchodzące Tesla
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *