Apple Watche to niezwykle popularne smartwatche, przez niektórych uznawane nawet za najlepsze zegarki inteligentne na rynku. Jednak, jak każde urządzenia elektroniczne, są one podatne na uszkodzenia i awarie.
Czy to z winy użytkownika (może się zdarzyć, że na przykład przypadkowo uderzymy w coś nadgarstkiem i rozbijemy ekran), czy z uwagi na błędy fabryczne lub naturalne zużywanie się wykorzystanych komponentów. Co psuje się najczęściej i co zrobić, żeby skutecznie naprawić problem? Doradzamy!
Gdzie najlepiej naprawiać Apple Watche?
Współczesne urządzenia elektroniczne są znacznie trudniejsze do naprawy przez laików niż jeszcze dekadę temu. Przykładowo, kiedyś żeby wymienić baterię w telefonie wystarczyło podważyć paznokciem tylną klapkę i ją zdjąć, po czym podmienić akumulator na nowy. Teraz sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana i bez specjalistycznych narzędzi się nie obejdzie.
Tak jest ze smartfonami, ale też chociażby właśnie smartwatchami, takimi jak Apple Watch. Zdecydowanie nie jest to coś, przy czym powinno się majsterkować samemu, jeśli nie ma się właściwego sprzętu, wiedzy i doświadczenia.
Lepiej więc zamiast tego, aby sprawą zajął się serwis Apple Watch w Warszawie. Najlepiej celować właśnie w serwisy, które specjalizują się konkretnie w naprawie sprzętu od Apple, ponieważ jest on w większości przypadków bardziej skomplikowany w naprawie niż analogiczne produkty innych producentów.
Co się najczęściej uszkadza w Apple Watchach? Szybka i wyświetlacz
Można powiedzieć, że obecnie wysokiej klasy smartwatche to po prostu miniaturowe smartfony na nadgarstek. Nic więc dziwnego, że najczęściej psuje się i wymaga naprawy w nich dokładnie to samo, co w przypadku smartfonów, a mianowicie szybka i wyświetlacz. Niektórzy używają tych dwóch terminów zamiennie, ale w praktyce to nie to samo.
Wyświetlacz to jest ten element, który, jak sama nazwa wskazuje, wyświetla to, co widzimy na kopercie smartwatcha. Jego awaria jest poważniejszym i droższym w naprawie problemem niż uszkodzenie samej szybki, która osłania wyświetlacz i chroni go przed uszkodzeniem.
Jeśli wszystko na zegarku wyświetla się normalnie, tylko wierzch jest porysowany lub zbity, to prawdopodobnie wystarczy wymiana szybki. W przypadku, gdy nic się na nim nie wyświetla lub coś jest z wyświetlanym obrazem nie tak, prawdopodobna jest awaria wyświetlacza.
Bateria w Apple Watchu również może sprawiać problemy
Baterie wykorzystywane w urządzeniach konsumenckich, czy to smartfonach, czy smartwatchach, nie będą działać równie dobrze w nieskończoność – nawet przy ich odpowiednim użytkowaniu (m.in. unikaniu całkowitego rozładowania), wraz z czasem ich efektywność będzie słabła. Może to oznaczać przede wszystkim szybsze rozładowywanie się urządzenia, w przypadkach poważniejszych awarii nawet wyłączanie się w przypadkowych momentach.
W związku z tym może przyjść moment, kiedy potrzebna będzie wymiana baterii w smartwatchu. Jak najbardziej da się coś takiego zrobić i nie jest to ogromny koszt, więc warto się nad tym zastanowić. Z uwagi na ogrom dostępnych funkcji, nawet przy w pełni sprawnej baterii smartwatche Apple rozładowują się zazwyczaj po jednym dniu użytkowania, więc korzystanie z nich przy baterii w słabszym stanie może być bardzo trudne. Warto więc od razu wymienić baterię, jeśli zauważymy, że zaczyna ona nie domagać.
Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się dla Was przydatne i będziecie już wiedzieli, gdzie się udać, w przypadku, gdyby coś złego działo się z Waszymi Apple Watchami. Nie są to tanie urządzenia, więc w wielu przypadkach naprawa może być korzystniejszym wyjściem niż zakup całkiem nowego sprzętu – nie tylko korzystniejszym dla środowiska naturalnego, jako że ograniczymy w ten sposób ilość elektrośmieci, ale też dla naszego portfela.
WARTO PRZECZYTAĆ: