W Polsce można spotkać wielu fanów iPhone’ów. Cenią oni te smartfony głównie za takie aspekty, jak bezpieczeństwo, świetne aparaty czy wydajne działanie. Jednak, jak każde inne smartfony (i ogółem urządzenia elektroniczne), w pewnym momencie mogą się one popsuć.

Czy to z mniejszej lub większej winy użytkownika, czy po prostu przez przypadek bądź z powodu swoistego „zmęczenia materiału”. W tym artykule chcielibyśmy omówić to, jakie komponenty najczęściej psują się w iPhone’ach i z czego to wynika. Doradzimy także, gdzie i jak dokonywać napraw. Zapraszamy!

Baterie w iPhone’ach – częsty problem

Baterie w telefonach wszelkiej maści, nie tylko iPhone’ach, przewidziane są na określoną ilość cykli ładowania – żadna z nich nie będzie działała równie wydajnie w nieskończoność. Zwłaszcza, jeśli użytkownik popełnia pewne błędy, takie jak używanie nieoryginalnych kabli i ładowarek czy pozwolenie, aby smartfon całkowicie się rozładował.

Obniżający się stan baterii może powodować różnej maści problemy – szybsze rozładowywanie się urządzenia, wyłączanie się telefonu w niespodziewanych momentach, nadmierne nagrzewanie się i nie tylko. Jeśli więc zobaczymy znaki, że coś podejrzanego dzieje się z baterią, warto po prostu ją wymienić. Zwłaszcza, jeśli smartfon jest używany już od kilku lat. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wymiana baterii w iPhone to bardzo szybki i relatywnie niedrogi zabieg, a może znacznie zwiększyć komfort podczas korzystania z urządzenia i przedłużyć jego życie.

Wydajność baterii o kilka procent mniejsza niż 100% nie jest jeszcze tragedią, ale już kilkanaście procent spadku względem pełnej sprawności jest sygnałem, że czas udać się do serwisu. Podejrzenie stanu baterii jest bardzo proste (wystarczy wyszukać odpowiednią zakładkę w ustawieniach) i warto robić to od czasu do czasu, nawet, jeśli jeszcze nie widać żadnych problemów. Dzięki temu być może uda się na przykład zareagować, zanim bateria spuchnie i doprowadzi do uszkodzenia także innych komponentów.

Stłuczona szybka lub wyświetlacz

W pierwszej kolejności trzeba wskazać, że istnieje różnica między uszkodzeniem szybki smartfona a jego wyświetlaczem. Ten pierwszy przypadek jest mniej poważny i tańszy w naprawie – trzeba po prostu wymienić samo szkło znajdujące się nad wyświetlaczem, które go chroni. Uszkodzenie wyświetlacza jest typowe przy mocniejszych upadkach lub uderzeniach i jest poważniejszą usterką.

Tak czy inaczej, oba te uszkodzenia mogą powstać, kiedy telefon zostanie przypadkowo upuszczony czy strącony z pewnej wysokości, nawet niewielkiej bądź uderzony. Wiele osób decyduje się także na wymianę szybki, jeśli na przykład nie zostanie ona zbita czy stłuczona, ale mocno porysowana (choćby w skutek przechowywania jej w kieszeni lub torbie razem z kluczami).

Trzeba wskazać, że wymiana szybki iPhone, nie mówiąc już o wymianie wyświetlacza, jest relatywnie skomplikowanym procesem (o ile nie ma się w tym zakresie doświadczenia). Konieczne jest ostrożne zdemontowanie bieżącej szybki, aby nie dokonać przy tym żadnych dodatkowych uszkodzeń, a następnie odłączenie taśm i baterii. Dopiero potem można dokonać wymiany szybki na nową (powinna to być szybka oryginalna, aby zapewnić kompatybilność i wysoką jakość) i złożyć smartfon z powrotem. Jest to coś, czym powinien zająć się specjalista.

Gdzie naprawiać usterki iPhone’ów?

Jest bardzo prawdopodobne, że prędzej czy później każdy posiadacz iPhone’a natrafi na jakąś usterkę. Wystarczy w końcu na przykład zaledwie raz niefortunnie wypuścić smartfona z ręki, aby pojawiła się potrzeba naprawy szybki.

Żeby mieć pewność, że na pewno proces wymiany komponentów zostanie przeprowadzony prawidłowo i z wykorzystaniem oryginalnych komponentów, najlepiej udać się do zaufanego, rzetelnego serwisu, cieszącego się pozytywnymi opiniami w branży. Zdecydowanie odradza się zakup komponentów na własną rękę i próby samodzielnego dokonania napraw, ponieważ może się to zakończyć pogorszeniem sytuacji.

WARTO PRZECZYTAĆ:

konferencja Apple Zbliża się majowy event od Apple. Co obejmie konferencja?
Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego
apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *