W Polsce można spotkać wielu fanów iPhone’ów. Cenią oni te smartfony głównie za takie aspekty, jak bezpieczeństwo, świetne aparaty czy wydajne działanie. Jednak, jak każde inne smartfony (i ogółem urządzenia elektroniczne), w pewnym momencie mogą się one popsuć.

Czy to z mniejszej lub większej winy użytkownika, czy po prostu przez przypadek bądź z powodu swoistego „zmęczenia materiału”. W tym artykule chcielibyśmy omówić to, jakie komponenty najczęściej psują się w iPhone’ach i z czego to wynika. Doradzimy także, gdzie i jak dokonywać napraw. Zapraszamy!

Baterie w iPhone’ach – częsty problem

Baterie w telefonach wszelkiej maści, nie tylko iPhone’ach, przewidziane są na określoną ilość cykli ładowania – żadna z nich nie będzie działała równie wydajnie w nieskończoność. Zwłaszcza, jeśli użytkownik popełnia pewne błędy, takie jak używanie nieoryginalnych kabli i ładowarek czy pozwolenie, aby smartfon całkowicie się rozładował.

Obniżający się stan baterii może powodować różnej maści problemy – szybsze rozładowywanie się urządzenia, wyłączanie się telefonu w niespodziewanych momentach, nadmierne nagrzewanie się i nie tylko. Jeśli więc zobaczymy znaki, że coś podejrzanego dzieje się z baterią, warto po prostu ją wymienić. Zwłaszcza, jeśli smartfon jest używany już od kilku lat. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wymiana baterii w iPhone to bardzo szybki i relatywnie niedrogi zabieg, a może znacznie zwiększyć komfort podczas korzystania z urządzenia i przedłużyć jego życie.

Wydajność baterii o kilka procent mniejsza niż 100% nie jest jeszcze tragedią, ale już kilkanaście procent spadku względem pełnej sprawności jest sygnałem, że czas udać się do serwisu. Podejrzenie stanu baterii jest bardzo proste (wystarczy wyszukać odpowiednią zakładkę w ustawieniach) i warto robić to od czasu do czasu, nawet, jeśli jeszcze nie widać żadnych problemów. Dzięki temu być może uda się na przykład zareagować, zanim bateria spuchnie i doprowadzi do uszkodzenia także innych komponentów.

Stłuczona szybka lub wyświetlacz

W pierwszej kolejności trzeba wskazać, że istnieje różnica między uszkodzeniem szybki smartfona a jego wyświetlaczem. Ten pierwszy przypadek jest mniej poważny i tańszy w naprawie – trzeba po prostu wymienić samo szkło znajdujące się nad wyświetlaczem, które go chroni. Uszkodzenie wyświetlacza jest typowe przy mocniejszych upadkach lub uderzeniach i jest poważniejszą usterką.

Tak czy inaczej, oba te uszkodzenia mogą powstać, kiedy telefon zostanie przypadkowo upuszczony czy strącony z pewnej wysokości, nawet niewielkiej bądź uderzony. Wiele osób decyduje się także na wymianę szybki, jeśli na przykład nie zostanie ona zbita czy stłuczona, ale mocno porysowana (choćby w skutek przechowywania jej w kieszeni lub torbie razem z kluczami).

Trzeba wskazać, że wymiana szybki iPhone, nie mówiąc już o wymianie wyświetlacza, jest relatywnie skomplikowanym procesem (o ile nie ma się w tym zakresie doświadczenia). Konieczne jest ostrożne zdemontowanie bieżącej szybki, aby nie dokonać przy tym żadnych dodatkowych uszkodzeń, a następnie odłączenie taśm i baterii. Dopiero potem można dokonać wymiany szybki na nową (powinna to być szybka oryginalna, aby zapewnić kompatybilność i wysoką jakość) i złożyć smartfon z powrotem. Jest to coś, czym powinien zająć się specjalista.

Gdzie naprawiać usterki iPhone’ów?

Jest bardzo prawdopodobne, że prędzej czy później każdy posiadacz iPhone’a natrafi na jakąś usterkę. Wystarczy w końcu na przykład zaledwie raz niefortunnie wypuścić smartfona z ręki, aby pojawiła się potrzeba naprawy szybki.

Żeby mieć pewność, że na pewno proces wymiany komponentów zostanie przeprowadzony prawidłowo i z wykorzystaniem oryginalnych komponentów, najlepiej udać się do zaufanego, rzetelnego serwisu, cieszącego się pozytywnymi opiniami w branży. Zdecydowanie odradza się zakup komponentów na własną rękę i próby samodzielnego dokonania napraw, ponieważ może się to zakończyć pogorszeniem sytuacji.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Żabka naprawa telefonów Od teraz naprawisz telefon w Żabce i uzyskasz… model zastępczy!
Niedawno Twoje urządzenie elektroniczne uległo uszkodzeniu, a Tobie brakowało czasu, aby zanieść je do serwisu? Teraz będzie to bezproblemowe, ponieważ od 13 marca możliwa stała
brave Popularność Brave na iOS-ie gwałtownie wzrosła. Wszystko dzięki Unii
Od 6 marca 2024 roku obowiązują kluczowe postanowienia unijnego Aktu o rynkach cyfrowych, który m.in. zabrania technologicznym gigantom zamykania swoich platform przed konkurencją. Już widać
apple spotify Apple dostało 1,84 miliarda euro kary od Unii. Chodzi o Spotify
Zajęło to około 5 lat, ale Spotify w końcu się doczekało. Unia Europejska zdecydowała się uznać działania Apple względem streamingowego giganta za niezgodne z przepisami
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *