Smartfony iPhone podbijają rynek przez swój intuicyjnie działający system, niezawodność, a także świetnej jakości aparaty, które są w stanie zatrzymać naprawdę niesamowite ujęcia. Dziś wiele osób zafascynowanych fotografią woli wybrać uniwersalnego i mobilnego iPhona niż ciężki i nieporęczny model profesjonalnego aparatu, który nie zawsze gwarantuje wyższej jakości zdjęć. Co odpowiada za sukces aparatów w modelach iPhone?

Świetne parametry i dopracowane tryby w aparatach iPhone

Wysokiej jakości aparaty robiące niesamowite zdjęcia to znak rozpoznawczy telefonów iPhone od marki Apple. Od lat modele wypuszczane przez tę firmę wyróżniają się na rynku jakością fotografii. Nawet w porównaniu z innymi smartfonami o podobnych parametrach, to modele takie jak iPhone 12 Pro wypadają zauważalnie lepiej, i to nie tylko w oczach zawodowców.

Przyjrzyjmy się parametrom, które odpowiadają za tak wyraźne zdjęcia wysokiej jakości wykonywane przez model iPhone z 2020 roku. Już wtedy został on wyposażony w trzy obiektywy:

  • główny obiektyw ultraszerokokątny z przysłoną ƒ/2,4;
  • obiektyw szerokokątny ƒ/1,6;
  • teleobiektyw o jasności ƒ/2,0.

Nie tylko ilość i możliwości obiektywów odpowiadają za piękne fotografie, ale także przetwarzanie zdjęć w czasie rzeczywistym, korzystając z więcej niż jednego obiektywu na raz.

Czujniki obrazu od marki Sony i wyspecjalizowane procesory Apple

Marka Apple niechętnie przyznaje się do współpracy z innymi firmami technologicznymi, jednak niedawno oficjalna stała się informacja, że od ponad dekady telefony iPhone korzystają z czujników obrazu dostarczanych przez Sony. To firma specjalizująca się w tworzeniu wysokiej jakości aparatów i ich elementów, jednak jej współpraca z Apple nie ma rangi wyłączności. Sony dostarcza części również do konkurencyjnych marek, które, jak się okazuje, nie wykorzystują ich tak dobrze, jak iPhone.

Choć inne firmy również korzystają z aparatów Sony, nie wprowadzają do swoich smartfonów tak rozbudowanych systemów przetwarzania obrazu. To w wyniku połączenia kilku elementów, w tym niektórych unikatowych dla produktów od Apple, powstają niesamowite zdjęcia, którym nie są w stanie dorównać fotografie robione na konkurencyjnym sprzęcie.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *