Smartfony iPhone podbijają rynek przez swój intuicyjnie działający system, niezawodność, a także świetnej jakości aparaty, które są w stanie zatrzymać naprawdę niesamowite ujęcia. Dziś wiele osób zafascynowanych fotografią woli wybrać uniwersalnego i mobilnego iPhona niż ciężki i nieporęczny model profesjonalnego aparatu, który nie zawsze gwarantuje wyższej jakości zdjęć. Co odpowiada za sukces aparatów w modelach iPhone?

Świetne parametry i dopracowane tryby w aparatach iPhone

Wysokiej jakości aparaty robiące niesamowite zdjęcia to znak rozpoznawczy telefonów iPhone od marki Apple. Od lat modele wypuszczane przez tę firmę wyróżniają się na rynku jakością fotografii. Nawet w porównaniu z innymi smartfonami o podobnych parametrach, to modele takie jak iPhone 12 Pro wypadają zauważalnie lepiej, i to nie tylko w oczach zawodowców.

Przyjrzyjmy się parametrom, które odpowiadają za tak wyraźne zdjęcia wysokiej jakości wykonywane przez model iPhone z 2020 roku. Już wtedy został on wyposażony w trzy obiektywy:

  • główny obiektyw ultraszerokokątny z przysłoną ƒ/2,4;
  • obiektyw szerokokątny ƒ/1,6;
  • teleobiektyw o jasności ƒ/2,0.

Nie tylko ilość i możliwości obiektywów odpowiadają za piękne fotografie, ale także przetwarzanie zdjęć w czasie rzeczywistym, korzystając z więcej niż jednego obiektywu na raz.

Czujniki obrazu od marki Sony i wyspecjalizowane procesory Apple

Marka Apple niechętnie przyznaje się do współpracy z innymi firmami technologicznymi, jednak niedawno oficjalna stała się informacja, że od ponad dekady telefony iPhone korzystają z czujników obrazu dostarczanych przez Sony. To firma specjalizująca się w tworzeniu wysokiej jakości aparatów i ich elementów, jednak jej współpraca z Apple nie ma rangi wyłączności. Sony dostarcza części również do konkurencyjnych marek, które, jak się okazuje, nie wykorzystują ich tak dobrze, jak iPhone.

Choć inne firmy również korzystają z aparatów Sony, nie wprowadzają do swoich smartfonów tak rozbudowanych systemów przetwarzania obrazu. To w wyniku połączenia kilku elementów, w tym niektórych unikatowych dla produktów od Apple, powstają niesamowite zdjęcia, którym nie są w stanie dorównać fotografie robione na konkurencyjnym sprzęcie.

WARTO PRZECZYTAĆ:

konferencja Apple Zbliża się majowy event od Apple. Co obejmie konferencja?
Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego
apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *