W Messengerze pojawiła się nowa usługa. Stało się to dość niespodziewanie, ponieważ Meta nawet jej nie zapowiedziała. Od teraz użytkownicy mogą tworzyć ogromne czaty grupowe i nie muszą być one wcale powiązane z istniejącą stroną na Facebooku.

Messenger udostępnia grupowe czaty aż dla 5000 osób

Setki milionów ludzi korzysta z Messengera, zatem śmiało możemy nazwać go jednym z najpopularniejszych narzędzi do komunikacji. Aplikacja nie jest oczywiście bezbłędna, ma sporo niedociągnięć, ale na szczęście są one stopniowo usuwane. Czasami Meta wprowadza także udoskonalenia (ostatnimi czasy zniknął problem z jakością zdjęć na Messengerze). Teraz Messenger zyskał kolejną nowość w postaci większych grupowych czatów.

Jest to tzw. funkcja Społeczności, która usuwa konieczność zakładania lub dołączania do grupy na Facebooku, aby móc założyć społeczność. Teraz nawiązywanie kontaktu z osobami o podobnych zainteresowaniach będzie dużo prostsze. Praktycznie każdy będzie mógł założyć lub odnaleźć daną społeczność i do niej dołączyć (w niektórych przypadkach wymagana może być akceptacja przez administratorów).

Jednak najważniejszym plusem nowego rozwiązania jest to, że jedna społeczność będzie mogła „składać się” nawet z 5000 osób, a poza tym każda społeczność ma mieć specjalną stronę główną, w której będą publikowane aktualizacje/ogłoszenia przez administratorów.

Komunikacja między większą grupą ludzi będzie prostsza

Możecie się zastanawiać, po co w ogóle taka nowość? Czy tak ogromne czaty grupowe na Messengerze są faktycznie potrzebne? Okazuje się, że tak, ponieważ jak dotąd komunikacja zdalna między większą grupą osób była nieco utrudniona. A tak dzięki funkcji Społeczność w jednym miejscu będą mogły się zebrać np.:

  • osoby o podobnych zainteresowaniach,
  • uczestnicy konkretnego wydarzenia,
  • mieszkańcy tego samego bloku/osiedla,
  • rodzice dzieci należący do jednej klasy w żłobku/przedszkolu/szkole,
  • osoby zrzeszone w organizacjach.

Jak utworzyć społeczność na Messengerze? 

Utworzenie społeczności na Messenger jest proste. Pokażemy Ci, jak to zrobić krok po kroku. Najpierw kliknij ikonkę umieszczoną w prawym górnym rogu.

Następnie wybierz „Społeczność”, a potem „Wypróbuj”.

 

W kolejnym kroku będziesz musiał dokonać wyboru opcji najlepiej opisującej Twoją społeczność, a później nazwać społeczność, dodać obraz (opcjonalnie) i wprowadzić opis. Nie powinno sprawić Ci to żadnego problemu.

Funkcja Społeczności jest wdrażana stopniowo

Nowa funkcja pojawia się u coraz większej liczby użytkowników Messengera. Jak zawsze jest wdrażana stopniowo, dlatego być może nie dostrzegacie jej jeszcze w swoich aplikacjach. Warto jednak zweryfikować, czy macie zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji na telefonie, ponieważ jej brak również może być przyczyną niedostępności tej usługi.

Co myślicie o tej zmianie? Czy zamierzacie korzystać z nowej funkcji? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

szyfrowany komunikator Szyfrowany komunikator – który wybrać?
Szyfrowany komunikator to narzędzie nie (tylko) dla przestępców, osób o szemranych zamiarach i takich, które mają coś złego do ukrycia. Służy przede wszystkim do ochrony
Messenger umożliwia wysyłanie zdjęć sferycznych!
W opublikowanej wczoraj aktualizacji Messengera pojawiła się możliwość wysyłania  zdjęć sferycznych i filmów w wysokiej rozdzielczości. Czy Facebook chce, abyśmy jak najszybciej zapomnieli o aferze
zmiana dźwięku powiadomienia na messengerze Zmiana dźwięku powiadomienia na Messengerze – poradnik
Większość osób, szczególnie młodych, bez problemu rozpoznałaby klasyczny dźwięk powiadomienia z Messengera. Na tyle nam się on osłuchał, że kiedy zabrzmi w towarzystwie, każdy odruchowo
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *