Przy tak wielu internetowych dyskusjach na temat Bitcoin, wielu handlowców zastanawia się, czy powinni go akceptować, czy nie. Sceptycy boją się, że Bitcoin jest wciąż nową walutą, a uzyskanie jej byłoby konsekwencją dla firm internetowych. Inni są również zaniepokojeni jego wysoką zmiennością, obawiając się, że inwestowanie w Bitcoin może wpłynąć na znaczne straty w niekorzystnych wahaniach cen. Jednakże, kilka niesamowitych cech Bitcoina sprawia, że jest on idealnym rozwiązaniem dla firm internetowych. Oto dlaczego Bitcoin jest odpowiedni dla Twojego biznesu online.

Rozszerza bazę klientów

Każdy przedsiębiorca nieustannie poszukuje możliwości zwiększenia skali swojej działalności i dotarcia do większej liczby klientów bez uszczerbku dla świadczenia usług i rentowności. Akceptowanie płatności Bitcoin w Twoim sklepie jest jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego celu. Wiele osób coraz częściej używa kryptowalut do płacenia za towary i usługi online.

Tak więc, integracja Bitcoin pozwoli Ci przyciągnąć znaczną część tej globalnej klienteli. Poza tym, akceptacja Bitcoina zaoferuje Twoim klientom więcej opcji podczas dokonywania płatności. To wpłynęłoby na pozytywne postrzeganie Twojej firmy, przyciągając z czasem jeszcze więcej klientów. Bitcoin ułatwia bezproblemowe płatności transgraniczne, umożliwiając Ci transakcje z klientami na całym świecie.

Lepsze zabezpieczenie transakcji

Korzystanie z Bitcoin wiąże się również z większym bezpieczeństwem transakcji, ponieważ wszystkie transakcje występują na blockchainie bez żadnych pośredników. Technologia Blockchain zatwierdza wszystkie transakcje bitcoinowe w nieodwracalnej cyfrowej księdze. To znacznie przyczynia się do ochrony wszystkich użytkowników Bitcoin, w tym firm i konsumentów, przed zagrożeniami takimi jak oszustwa w handlu elektronicznym.

Księga jest dostępna dla wszystkich użytkowników w sieci Bitcoin, a nikt nie może odwrócić transakcji lub zmienić danych po zatwierdzeniu. Nieodwracalność transakcji bitcoinowych umożliwia Twojej firmie internetowej uniknięcie kosztów obciążenia zwrotnego, a także zapobiega ryzyku podwójnego wydawania. Księga będzie również przydatna podczas sporów o płatności, zapewniając dokładny zapis wszystkich otrzymanych płatności Bitcoin.

Relatywnie niższe opłaty transakcyjne

Inną korzyścią z przetwarzania płatności Bitcoinem w sklepie jest to, że transakcje zazwyczaj ponoszą niewielkie opłaty. Koszty mogą się różnić w zależności od tego, czy przetwarzasz płatności Bitcoin za pośrednictwem portfela lub dostawcy zewnętrznego, takiego jak Immediate Edge . Niemniej jednak, nadal można zauważyć, że opłaty są stosunkowo niższe niż przy użyciu kart kredytowych, kart debetowych lub elektronicznych dostawców płatności.

Brak pośredników w transakcjach Bitcoin jest jednym z powodów, dla których koszty są znacznie niższe niż te pobierane przez tradycyjne systemy płatności. Wielu wiodących zewnętrznych dostawców usług płatniczych zazwyczaj pobiera od firm około 0% do 1% opłat transakcyjnych w oparciu o wielkość sprzedaży. Jednakże, można również uniknąć opłat za przetwarzanie płatności poprzez założenie osobistego portfela do przyjmowania Bitcoin bezpośrednio od klientów.

Szybkie przetwarzanie płatności

Przedsiębiorstwa internetowe działają na rynku globalnym, a ich klienci pochodzą z różnych miejsc geograficznych. Poza tym, większość z nich polega na dostawcach i dystrybutorach z siedzibą w obcych krajach, aby zaopatrzyć się i dostarczyć swoje produkty. Dlatego właśnie firmy internetowe potrzebują wysoce niezawodnego systemu płatności, takiego jak Bitcoin, aby przyspieszyć płatności, kiedy tylko tego potrzebują, bez przechodzenia przez banki lub procesory płatności.

Bitcoin jest zdecentralizowaną walutą, która umożliwi Twojej firmie otrzymywanie i wysyłanie płatności na całym świecie bezzwłocznie. Pomoże Ci to uniknąć kłopotów i ogromnych kosztów wymiany pieniędzy na różne waluty, gdy masz do czynienia z zagranicznymi klientami i dostawcami. Technologia blockchain leżąca u podstaw Bitcoin eliminuje pośredników z transakcji, zapewniając szybkie przetwarzanie płatności.

Podczas gdy Bitcoin jest bardzo zmienną i nową walutą, ma znaczący potencjał, aby zapewnić firmom internetowym potrzebną transformację. Bitcoin jest bez wątpienia dobry dla Twojego biznesu online, pozwalając Ci rozszerzyć bazę klientów, obniżyć koszty operacyjne i przetwarzać płatności bezpieczniej i szybciej.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *