Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Ze względu na utrudnienia związane z pandemią, wszelkiego rodzaju pokazy czy branżowe targi musiały zostać odwołane, jednak wydawcom gier i producentom sprzętu udało się obejść problem dzięki wydarzeniom online. Samsung postanowił pójść podobną drogą, organizując Galaxy Unpacked, w trakcie którego podzielił się informacjami dotyczącymi swoich nowych produktów z milionami użytkowników na całym świecie. Wśród zaprezentowanych urządzeń pojawił się Samsung Galaxy Note 20, czyli najnowszy smartfon koreańskiego producenta. Przekonaj się, jak potężnym urządzeniem jest nowy członek rodziny Galaxy Note.

Galaxy Note 20 to profesjonalnie wykonane zdjęcia z wykorzystaniem aż 3 aparatów

Czymś, co ucieszy wszystkich miłośników fotografii jest to, że Note 20 będzie miał 3 aparaty, które zadbają o to, aby wszystkie zdjęcia i filmy były wyraźne i uchwycono na nich wszystkie elementy, jakie znajdują się w danym kadrze. W zależności od wersji na jaką zdecyduje się użytkownik, główny aparat Samsunga Galaxy Note 20 będzie miał 12 lub 108 Mpix. Ta druga wersja dostępna jest w wariancie Ultra, która dodatkowo wyposażona jest w peryskopowy teleobiektyw o rozdzielczości 12 Mpix z 5-krotnym przybliżeniem optycznym i 50-krotnym przybliżeniem hybrydowym. Z kolei trzeci aparat, który w wersji podstawowej pełni rolę czujnika ToF, zastąpiono modułem z laserowym autofocusem.

Wersja podstawowa z kolei to – oprócz aparatu głównego – dodatkowy teleobiektyw 64 Mpix odpowiadający za przybliżenie (3-krotny zoom optyczny i 30-krotny zoom hybrydowy) i aparat szerokokątny o rozdzielczości 12 Mpix. Warto też wspomnieć, że niezależnie od wybranej wersji, aparat przedni w Galaxy Note 20 będzie miał 10 megapikseli, co pozwoli na wykonanie selfie nawet w utrudnionych warunkach (kiepskie oświetlenie) czy nagrywanie Instastories w trakcie poruszania się.

Pamięć wewnętrzna, RAM i pojemność baterii, czyli podzespoły użyte w Galaxy Note 20

Tak jak przy okazji poprzedniego modelu z rodziny Galaxy Note, najnowsza propozycja Samsunga zaoferuje swoim użytkownikom wyjątkowo wysoką moc obliczeniową, która będzie użyteczna zarówno podczas pracy, jak i rozrywki. Note 20 działał będzie w oparciu o zaprezentowany w zeszłym roku układ Exynos 990 stosowany w smartfonach koreańskiego producenta z wyższej półki. W zależności od wersji, na jaką zdecyduje się użytkownik, urządzenie będzie miało 8 lub 12 GB pamięci RAM, co znacząco wpłynie na moc obliczeniową smartfona. Jego pamięć wewnętrzna również będzie się różnić w zależności od wersji – Samsung Galaxy Note 20 Ultra będzie miał 256 lub 512 GB, a do tego miejsca na oddzielną kartę microSD, a z kolei bazowa wersja urządzenia to już 128 GB.

Kwestie dotyczące baterii są jeszcze niejasne, ale z udostępnionych informacji wynika, że akumulatory będą miały pojemność 4300 i 4500 mAh, a do tego zostały przystosowane do szybkiego ładowania z mocą 45 W. Co ważne, będą one niewymienialne.

Galaxy Note 20 Ultra to zakrzywiony ekran i obsługa standardu 5G

Choć najnowszy smartfon Samsunga nie jest rewolucją, a raczej ewolucją dobrze znanego Note 10, to i tak zapowiada się, że będzie to ciekawa propozycja dla wszystkich fanów gier mobilnych czy oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości. W Samsungu Galaxy Note 20 Ultra postawiono na ekran o częstotliwości odświeżania 120 Hz i wytrzymałe szkło Gorilla Glass 7. Dużą zmianą będzie też zastosowanie w tej wersji zakrzywionego ekranu o przekątnej 6,9 cala i rozdzielczości 1440 × 3200, co pozwoli na komfortowe oglądanie filmów czy seriali, a także wyjątkowo płynną rozgrywkę nawet w grach sieciowych, jak Clash Royale czy Fortnite.

W zależności od wersji smartfon będzie przystosowany do obsługi różnych standardu łączności bezprzewodowej – Note 20 Ultra będzie działał tylko w oparciu o sieć 5G, z kolei wersja podstawowa przystosowana została zarówno do LTE, jak i 5G. Wpłynie to również na kolory obudów i tak Samsung Galaxy Note 20 Brązowy będzie dostępny tylko w wersji podstawowej.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.