Telefony komórkowe to jedne z najczęściej kupowanych i wymienianych urządzeń elektronicznych. Szacuje się, że średni czas użytkowania telefonu przez pierwszego właściciela to ok. 2,5 roku. Po tym czasie zaczynamy rozglądać się za nowym smartfonem, planując jego zakup. Co ciekawe, motywacją do kupna nowego urządzenia jest nie tyle awaria dotychczasowego, co subiektywna potrzeba lub chęć posiadania nowego telefonu. Jednymi z najczęściej i najchętniej kupowanych smartfonów są te, które kosztują do 1000 złotych. W tym przedziale mieści się także smartfon Samung Galaxy A13. Czy kupno tego smartfona jest dobrym wyborem, czy może urządzenie to posiada więcej wad niż zalet i lepiej omijać je szerokim łukiem. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie poniżej.

Co nam oferuje smartfon Samsung Galaxy A 13

Aktualna cena tego urządzenia wynosi do 900 złotych, co stawia go w czołówce najczęściej kupowanych telefonów. Ceniona i rozpoznawalna marka Samsung sprawia, że urządzeniem zainteresowane są różne grupy klientów, od młodzieży, przez dobrze zarabiającą klasę średnią, aż po seniorów. Chcąc jednak obiektywnie odnieść się do tematu, co ma nam do zaoferowania Samsung Galaxy, warto wymienić poniższe rzeczy.

Czytnik linii papilarnych

Jeżeli dotychczasowe smartfony odblokowywałeś, wpisując na ekranie kod PIN, to Galaxy A13 miło cię zaskoczy. Pomimo niskiej ceny, telefon został wyposażony w szybko działający czytnik linii papilarnych. Od tego momentu korzystanie ze smartfona staje się nieporównywalnie szybsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek. Wygoda odblokowywania urządzenia jednym szybkim dotknięciem palca ma się nijak do ręcznego wpisywania kodu PIN.

Aparat przedni i tylny

Z telefonu na pewno będą zadowolone osoby, które często korzystają z przedniego aparatu. Czy to do robienia zdjęć selfie lub prowadzenia wideokonferencji. Bardzo dobra jakość wykonywanych zdjęć. Jest to naprawdę pozytywna wiadomość, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę niewygórowaną cenę za to urządzenie. Co więcej, wykorzystując wbudowane usługi Google system android, mamy możliwość zaawansowanej konfiguracji aparatu i ręcznego ustawiania ekspozycji dla zdjęć. Także wtedy, kiedy pojawia się konieczność nagrywania wideo, będziemy usatysfakcjonowani jakością obrazu. Wysoka rozdzielczość nagrywania wideo pozwala nagrywać naprawdę ciekawe filmy. Wprawdzie przy większej dynamice obrazu występuje czasami zacinanie ekranu, ale jest ono na tyle krótkotrwałe, że nie wpływa negatywnie na komfort użytkowania.

Czujnik zbliżeniowy na podczerwień

Prezentowany telefon pomimo atrakcyjnej ceny daje wiele możliwości i zaskakuje bogactwem funkcji. Jedna z nich to wbudowany czujnik zbliżeniowy. Wykorzystując go, system operacyjny Android sprawdza, czy uwaga użytkownika jest skierowana na urządzenie, a jeśli nie, szybciej wyłącza ekran dotykowy, oszczędzając w ten sposób baterię. Zaawansowane monitorowanie aktywności to usługa, która jest coraz bardziej rozbudowywana i otwiera przed użytkownikami nowe możliwości.

Pojemna bateria i szybkie ładowanie to zgrany duet

Jeśli do tej pory nie miałeś okazji korzystać z telefonu wyposażonego w możliwość szybkiego ładowania baterii, to nigdy więcej nie zechcesz wrócić do starego systemu ładowania. Duża pojemność baterii z możliwością jej naładowania do pełna w 90 minut znacząco podwyższa komfort aktywnego korzystania z urządzenia. Wbudowane w telefon Galaxy A13 doskonałe aparaty oraz nowoczesny wyświetlacz na pewno ucieszą młodszych użytkowników, spędzających czas na graniu w gry lub oglądaniu filmów na YouTube. W tym miejscu warto przypomnieć, co ma największy wpływ na szybkie rozładowanie baterii. Jest to lampa błyskowa pracująca w trybie latarki, a także zoom cyfrowy lub odtwarzacz wideo, szczególnie kiedy wyświetlamy na nim filmy w wysokiej rozdzielczości.

Pozostałe ciekawe usługi Google System Android

Z bliska przyjrzyjmy się teraz sprawom technicznym urządzenia. Samsung w modelu Galaxy A13 to telefon dual sim, dający możliwość korzystania z dwóch fizycznych kart. Obsługiwany standard karty SIM to nano sim, co wiąże się z jedną istotną sprawą. Mając założone dwie karty, to czytnik kart pamięci będzie zablokowany. Niestety w tej klasie telefonów nie możemy jeszcze liczyć na opcję eSIM, co z pewnością rozwiązałoby ten uciążliwy dla wielu osób problem. Mimo wszystko sama funkcja dial sim obecna w urządzeniu zasługuje na pochwałę i pozwala wygodnie korzystać z dwóch numerów w jednym telefonie.

Czy telefon dual sim Galaxy A13 to dobry wybór?

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy zastanawiają się, czy warto kupić prezentowany telefon. Tak, jest to urządzenie warte swojej ceny, zapewniające znacznie więcej niż podstawowe funkcjonalności wymagane przez użytkownika. Bogaty ekosystem aplikacji zadowoli szczególnie osoby lubiące eksplorować i poznawać nowe aplikacje. Na pochwałę zasługuje także fakt, że akcesoria galaxy A13 dostępne są w naprawdę dużym wyborze i przystępnych cenach. Dotyczy to zarówno etui, szkieł ochronnych, jak i akcesoriów przeznaczonych do ładowania.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *