Smartfon jest czymś, co wielu z nas dotyka co najmniej kilkadziesiąt razy dziennie. Oznacza to, że potencjalnie może się na nim osadzać wiele elementów niepożądanych. Można go oczywiście po prostu przecierać, ale dwie firmy zadebiutowały właśnie nowe produkty, które mają zapewnić, że smartfon będzie oczyszczony nie tylko szybko, ale też dokładnie. Chodzi oczywiście o dezynfektory do smartfonów wykorzystujące światło UV.

Dezynfektory UV do smartfonów od Mophie z ładowaniem bezprzewodowym

Oczywiście, dezynfektory UV, czy to do smartfonów, czy innych przedmiotów, nie są całkowicie nowe, ale do tej pory były one dość niszowe i część z nich nie prezentowała wysokiego poziomu. Teraz zaczęły wyprzedawać się jak ciepłe bułeczki, w związku z czym nowi gracze wkroczyli na rynek.

Swój dezynfektor do smartfonów na światło UV zaprezentowało m.in. Mophie. Produkt wyceniono na 80 dolarów amerykańskich, a wanienka dezynfekująca do smartfona, a w zasadzie jej pokrywa, umożliwia także bezprzewodowe ładowanie telefonu (ładowarka ma 10W). Jest on kompatybilny ze smartfonami o rozmiarze do maksymalnie 6.9 cali.

Materiały promocyjne obiecują, że jest on w stanie zabić nawet 99.9% najczęściej spotkanych bakterii – i to już w pięć minut. Do dezynfekcji wykorzystywane jest światło UV-C. Czy poradzi sobie z koronawirusem? Tego nie wiedzą zapewne nawet sami twórcy, w związku z czym nawiązań do koronawirusa na jego stronie brak, mimo faktu, że ewidentnie to on zainspirował stworzenie tego urządzenia. Poniżej możecie zobaczyć, jak ten sprzęt się prezentuje.

Alternatywny dezynfektor UV od InvisibleShield

Niemal równocześnie swój dezynfektor UV do smartfona wypuściło InvisibleShield. Wygląd jest dość podobny, inna jest za to cena – za ten sprzęt zapłacimy nieco mniej, bowiem 60 dolarów amerykańskich. Nie jest on jednak wyposażony w bezprzewodową ładowarkę do smartfona.

W jego przypadku również wykorzystywane jest światło UV-C i, zdaniem producenta, jest on w stanie zabić w 5 minut 99.999% najczęściej spotykanych bakterii (m.in. bakterie E. coli). Pasuje do wszystkich modeli i rozmiarów smartfonów, a poza telefonem można za jego pomocą zdezynfekować także między innymi piloty czy słuchawki, bądź inne nieporowate przedmioty, które często dotykamy.

Podobają się Wam dezynfektory UV do smartfonów? Uważacie, że są przydatne i planujecie się w nie zaopatrzyć, czy też raczej preferujecie zwykłe ściereczki antybakteryjne? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch: wybór graczy i streamerów
Twitch to nie tylko platforma do streamingu gier, to prawdziwa społeczność, gdzie gracze, streamerzy i ich fani mogą wchodzić w interakcje w czasie rzeczywistym. W
YouTube Czy YouTube zablokuje VPN?
Wirtualne wycieczki do innych krajów za pomocą VPN to standard. W taki sposób można ominąć regionalne blokady treści, obejrzeć filmy dostępne tylko w innych krajach,
blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *