Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Pamiętacie, jak jeszcze niedawno Microsoft chciał kupić Discorda? Chociaż rozmowy zdawały się być w zaawansowanym stadium, ostatecznie upadły i firma zdecydowała, że woli wejść na rynek zamiast zostać wykupiona. Żeby było ciekawiej, teraz Discord ogłosił współpracę z PlayStation… czyli czołowej marki Sony, jednego z największych rywali Microsoftu, w każdym razie w świecie gamingu.

Wyniki współpracy zobaczymy w 2022 roku

Discord nie zostanie wykupiony przez Sony, natomiast japoński gigant w związku z zawartą umową stanie się udziałowcem mniejszościowym popularnego komunikatora. Efektów współpracy możemy spodziewać się w 2022 roku, co sugeruje, że nie będą to zmiany jedynie powierzchowne, a Discord zostanie głęboko zintegrowany z PlayStation.

Niewykluczone, że stanie się on alternatywnym czy nawet głównym systemem do rozmów głosowych w trakcie rozgrywki na konsolach Sony, chociaż oczywiście póki co jest to czysta spekulacja – firmy jeszcze nie podzieliły się wieloma szczegółami.

Naszym celem jest zbliżenie do siebie doświadczeń Discorda i PlayStation na konsolach i urządzeniach mobilnych od początku przyszłego roku, umożliwiając przyjaciołom, grupom i społecznościom miłe spędzanie czasu, zabawę i łatwiejszą komunikację podczas wspólnego grania w gry – Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment

Microsoft stracił swoją szansę

Według wcześniejszych doniesień, Microsoft był zainteresowany wykupieniem Dicorda za powalające 10 miliardów dolarów. Ostatecznie jednak do transakcji nie doszło i wydaje się, że firma straciła swoją szansę na dogłębne zintegrowanie tego komunikatora ze swoimi konsolami (istnieje już i cieszy się sporą popularnością aplikacja Discorda na urządzenia z systemem Windows).

Po odrzuceniu oferty Microsoftu Discord nie spoczywa na laurach. W ramach rundy H firma dopiero co zebrała dodatkowe 100 milionów dolarów. Nie wiadomo, ile dokładnie dołożyło do tej kwoty Sony, ale biorąc pod uwagę całościową wycenę Discorda, można tutaj mówić zapewne o jedynie bardzo małym udziale mniejszościowym. Nie zmienia to jednak faktu, że współpraca z PlayStation wydaje się poważna i długofalowa.

Cieszycie się z tej współpracy? Jesteście ciekawi, jak Discord zostanie zintegrowany z konsolami Sony? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *