Pamiętacie, jak jeszcze niedawno Microsoft chciał kupić Discorda? Chociaż rozmowy zdawały się być w zaawansowanym stadium, ostatecznie upadły i firma zdecydowała, że woli wejść na rynek zamiast zostać wykupiona. Żeby było ciekawiej, teraz Discord ogłosił współpracę z PlayStation… czyli czołowej marki Sony, jednego z największych rywali Microsoftu, w każdym razie w świecie gamingu.

Wyniki współpracy zobaczymy w 2022 roku

Discord nie zostanie wykupiony przez Sony, natomiast japoński gigant w związku z zawartą umową stanie się udziałowcem mniejszościowym popularnego komunikatora. Efektów współpracy możemy spodziewać się w 2022 roku, co sugeruje, że nie będą to zmiany jedynie powierzchowne, a Discord zostanie głęboko zintegrowany z PlayStation.

Niewykluczone, że stanie się on alternatywnym czy nawet głównym systemem do rozmów głosowych w trakcie rozgrywki na konsolach Sony, chociaż oczywiście póki co jest to czysta spekulacja – firmy jeszcze nie podzieliły się wieloma szczegółami.

Naszym celem jest zbliżenie do siebie doświadczeń Discorda i PlayStation na konsolach i urządzeniach mobilnych od początku przyszłego roku, umożliwiając przyjaciołom, grupom i społecznościom miłe spędzanie czasu, zabawę i łatwiejszą komunikację podczas wspólnego grania w gry – Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment

Microsoft stracił swoją szansę

Według wcześniejszych doniesień, Microsoft był zainteresowany wykupieniem Dicorda za powalające 10 miliardów dolarów. Ostatecznie jednak do transakcji nie doszło i wydaje się, że firma straciła swoją szansę na dogłębne zintegrowanie tego komunikatora ze swoimi konsolami (istnieje już i cieszy się sporą popularnością aplikacja Discorda na urządzenia z systemem Windows).

Po odrzuceniu oferty Microsoftu Discord nie spoczywa na laurach. W ramach rundy H firma dopiero co zebrała dodatkowe 100 milionów dolarów. Nie wiadomo, ile dokładnie dołożyło do tej kwoty Sony, ale biorąc pod uwagę całościową wycenę Discorda, można tutaj mówić zapewne o jedynie bardzo małym udziale mniejszościowym. Nie zmienia to jednak faktu, że współpraca z PlayStation wydaje się poważna i długofalowa.

Cieszycie się z tej współpracy? Jesteście ciekawi, jak Discord zostanie zintegrowany z konsolami Sony? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

PlayStation Vita 2 PlayStation Vita 2 jest w produkcji? Ponoć będzie współpracować z PS6!
Chociaż dla niektórych może to być niemałym zaskoczeniem, to okazuje się, że Sony intensywnie pracuje nad PlayStation Vita 2. To niespodzianka, ponieważ mogłoby się wydawać,
Kiedy będzie PS5? [AKTUALIZACJA] Kiedy będzie PS5? Już wiemy! Data premiery i specyfikacja
Pytanie o treści “kiedy będzie PS5?” pada wśród graczy bardzo często już od dłuższego czasu. PlayStation 4 to oczywiście wciąż bardzo lubiana i popularna konsola,
the last of us part 2 remastered Premiera The Last of Us Part 2 Remastered (PS5) już dzisiaj!
Z niektórymi grami tak jest, że czujemy do nich dużą sympatię, nawet jeśli od premiery minęło już sporo czasu. Jednym z takich tytułów z pewnością
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *