Nowy dodatek do The Sims 4, My Wedding Stories, koncentruje się na ślubach. W grze EA mogą wziąć ze sobą ślub postacie zarówno odmiennej, jak i tej samej płci. Ba, to na parze tej samej płci koncentruje się marketing dodatku. Rosja ma federalne prawo dotyczące, jak to nazywają, “homoseksualnej propagandy”. Z pewnością domyślacie się, jak to wszystko łączy się w jedną całość…

Dodatek My Wedding Stories koncentruje się na miłości dwóch Simek

My Wedding Stories ma zadebiutować 17 lutego 2022. Dodatek posiada fabułę prowadzącą graczy przez romantyczny związek między dwoma postaciami – Dominique i Camille. Zarys fabuły możecie podejrzeć na poniższym zwiastunie:

Sami twórcy przyznali, że „kiedy przechodziliśmy przez nasz proces tworzenia i opowiadania historii marki, zdaliśmy sobie sprawę, że sposób, w jaki chcieliśmy opowiedzieć historię Cam i Dom, nie byłby czymś, czym moglibyśmy swobodnie dzielić się na całym świecie”.

Mowa tu oczywiście o rosyjskim prawie. Artykuł 6.13.1, który został uchwalony w tym kraju w 2013 roku, zakazuje „propagandy homoseksualizmu wśród nieletnich”.

Nie jest to pusty zapis, ponieważ faktycznie od czasu do czasu podejmowane są śledztwa nim motywowane. M.in. władzom zdarzyło się zainteresować kwestią używania przez Rosjan… emotikonek pokazujących całujące się pary tej samej płci.

W 2016 roku z kolei w kłopoty w Rosji wpadła FIFA 17, za odniesienia do występującej w prawdziwym życiu kampanii wspierającej środowisko LGBT, polegającej na noszeniu przez sportowców tęczowych sznurówek.

Dodatek nie pojawi się w Rosji

Deweloperzy nie chcieli zmieniać treści dodatku, aby dostosować się do federalnego prawa, ale też nie chcieli narażać się na problemy prawne. Ostatecznie stanęło więc na tym, ze póki co My Wedding Stories po prostu nie zostanie oficjalnie udostępnione w Rosji.

Umiejętność opowiadania historii – dowolnej historii – jest podstawą tego, co robimy w The Sims. Powstrzymywanie historii Cam i Dom oznaczało porzucenie wartości, według których żyjemy. Jesteśmy oddani wolności bycia tym, kim jesteś, kochania tego, kogo kochasz, i opowiadania historii, które chcesz opowiedzieć – EA

Historia związków między postaciami tej samej płci w Simsach jest długa. W zasadzie były możliwe już od powstania serii w 2000 roku (a nawet wcześniej, jeśli weźmiemy pod uwagę słynny pocałunek między Simami tej samej płci w wersji demonstracyjnej z 1999 roku), chociaż nie zawsze na tych samych zasadach, co w przypadku par różnej płci.

W The Sims 2 pary jednopłciowe mogły zawierać „połączone związki”, nie małżeństwa. Zmieniono to w The Sims 3 z 2009 roku, w którym to tytule w pełni zrównano w serii związki Simów tej samej i odmiennej płci.

Kto wie – być może My Wedding Stories kiedyś pojawi się w Rosji. Póki co jednak nic na to nie zapowiada. Tymczasem firma pracuje nad dodaniem do gry możliwości ustawienia dla Simów różnych zaimków osobowych.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Najlepsza gra wędkarska – ranking
Granie to nie tylko odwiedzanie światów fantasy, to nie tylko możliwość wirtualnej rozrywki na nierealne sposoby. To też całe grono symulatorów, które pozwalają nam przeżyć
the sims 4 The Sims 4 dostanie własne reality show – do wygrania 100 tysięcy dolarów
The Sims 4 nie jest grą, która kojarzy się z e-sportem czy wyzwaniami. Nie jest też grą najnowszą, jako, że jej premiera miała miejsce w
the sims 4 The Sims 4 dostanie pakiet rozgrywki inspirowany Star Wars, gracze są niezadowoleni
EA ledwo zdążyło ogłosić nowy pakiet rozgrywki do The Sims 4, inspirowany Star Wars, a już zdążyło się to spotkać ze zdecydowaną reakcją graczy. Reakcją
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *