Domowe obowiązki bez wychodzenia z pracy – podejmij wyzwanie!

Domowe obowiązki bez wychodzenia z pracy – podejmij wyzwanie!

Komfortowe życie zorganizowane przez inteligentne urządzenia? To możliwe! Tworząc spersonalizowany i zsynchronizowany system, zyskujemy znacznie więcej.

Zgodnie z wynikami raportu European Kitchen Trends przeprowadzonego wśród mieszkańców 11 krajów europejskich aż 42% ankietowanych przyznało, że byłoby skłonnych zapłacić nawet 50 000 euro więcej, gdyby uzyskali dzięki temu dom wyposażony w inteligentną kuchnię. Europejczycy dążą do uczynienia swojego domu możliwie najbardziej funkcjonalnym. Wykonywanie codziennych obowiązków jest prawdziwym wyzwaniem dla osób prowadzących aktywny tryb życia i spędzających długie godziny poza domem. Z pomocą przychodzi inteligentny system zdalnie sterowanego sprzętu domowego.

Kontrola w jednym urządzeniu – oto SmartThings!

A co, jeśli dowiesz się, że możesz kontrolować swoje wszystkie urządzenia domowe za pomocą jednego z nich? Nie jest to teza wyciągnięta z powieści science-fiction, ale rzeczywistość. Współczesna technologia pozwala na realizację pomysłów, które jeszcze kilka lat temu pozostawały jedynie w sferze wyobraźni. Aplikacja SmartThings stanowi rozwiązanie przenoszące gospodarstwo domowe na wyższy etap rozwoju technologicznego. Dzięki pojedynczej usłudze możesz kontrolować takie sprzęty domowe jak telewizor, pralka, klimatyzator, robot sprzątający, lodówka, piekarnik czy płyta indukcyjna. W jaki sposób?

Odpowiedzią jest najnowszy model lodówki Samsung RB38M7998S4 Family Hub™. Po wywołaniu na wbudowanym w drzwi chłodziarki dotykowym ekranie aplikacji SmartThings możesz zarówno kontrolować pracę oraz stan innych urządzeń AGD i RTV, jak i zmieniać parametry poszczególnych z nich. Innymi słowy, posiadając lodówkę Family Hub™, możesz ustawić temperaturę prania bez schylania się do pralki oraz moc pracy robota czyszczącego bez wychodzenia z kuchni.

Dlaczego akurat lodówka? SmartThings dostępny jest także na innych urządzeniach, m.in. w telewizorze. Producenci uznali jednak, że to kuchnia jest centrum każdego domu, dlatego lodówka powinna być urządzeniem, za pomocą którego będziemy zarządzać pozostałymi.

Smartdom na twoim smartfonie

Nie stanowi żadnego odkrycia teza, że prowadzimy coraz bardziej aktywny tryb życia. Dzień współczesnego 30- czy 40-latka wypełniony jest od rana do wieczora pracą, rodziną, siłownią, joggingiem, spotkaniami ze znajomymi oraz mniej lub bardziej udanymi próbami realizacji swoich pasji. Gdzie w tym wszystkim znaleźć czas na domowe obowiązki? Czy warto zaprzątać sobie nimi głowę, skoro i tak w domu przebywamy głównie wtedy, gdy śpimy?

Oczywiście, że warto! Bez względu na plan dnia dom stanowi bezpieczne schronienie przed trudami codzienności. Oferuje komfortowy odpoczynek oraz poczucie stabilności. Nie da się skutecznie wypocząć w zakurzonym mieszkaniu, ze stertą brudnych naczyń w zlewie. Nie pójdziesz także do biura w nieświeżej, pogniecionej koszuli.

Jak więc połączyć czysty dom i brak czasu? Użyj swojego smartfona. Nowoczesne, inteligentne systemy zarządzania sprzętami domowymi, pozwalają kontrolować je z poziomu ekranu twojego telefonu. Możesz więc nastawić pranie lub włączyć robota czyszczącego POWERbot™ z pracy, siłowni lub z jakiegokolwiek innego miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz.

Zapewne niejeden raz zdarzyło ci się zapomnieć o liście zakupów. A może chcesz przyrządzić obiad, ale nie pamiętasz, czy masz w lodówce potrzebne składniki? Takie sytuacje musiały przydarzyć się producentom lodówek Family Hub™. Dzięki zamontowanym w drzwiach chłodziarki kamerom oraz aplikacji SmartThings możesz sprawdzić zawartość lodówki na ekranie smartfona. Zakupy na obiad zrobisz więc w drodze z pracy, bez zaglądania do domu.

Z roku na rok stajemy się coraz bardziej wygodni. Zauważyli to producenci sprzętów domowych, które są zaprogramowane tak, by stopniowo wyręczały nas w wykonywaniu obowiązków. Jednak to wciąż człowiek jest odpowiedzialny za zarządzanie całym procesem.

TechPolska362 Posts

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password