Mortal Kombat 1 to jeden z najgorszych portów wydanych na hybrydową konsolę Nintendo w ostatnich latach. Gracze od razu po premierze tej wersji skarżyli się na koszmarną grafikę, częste spadki FPS, liczne bugi oraz naprawdę długie czasy ładowania.

Sytuacja była tak zła, że w sieci zaczęło pojawiać się mnóstwo memów dotyczących kiepskiego stanu tytułu na Switchu. Teraz Shiver Entertainment i Saber Interactive, czyli twórcy niesławnego portu starają się go załatać i właśnie wydali pierwszą dużą aktualizację.

Spora aktualizacja, ale stan wciąż kiepski

Nowy patch Mortal Kombat 1 wydany dla Nintendo Switch jest naprawdę ogromny i wymaga pobrania ponad 30 GB danych (gra po instalacji wciąż waży mniej więcej tyle samo co wcześniej). Wygląda więc na to, że zmiany dotyczą większości plików gry. Deweloperzy w oficjalnych patch notes ogłaszają, że wydana wersja wprowadza:

  • Pierwszy sezon trybu Inwazja (z jakiegoś powodu pierwsza wersja na Nintendo Switch miała tutaj tylko poziom instruktażowy)
  • Zmiany balansu gry
  • Poprawki tabeli rankingowej
  • Zmiany wizualne i łatki błędów
  • Usprawnienia dotyczące wydajności
  • Lepsze czasy ładowania
  • Poprawę stabilności działania
  • Naprawę niektórych błędów translacji

Obietnic jest sporo, ale jak to wygląda w praktyce? Gracze na forach zauważyli na pewno poprawę dotyczącą czasu ładowania oraz małe zmiany w wyglądzie gry. Jeszcze przed patchem na załadowanie gry w Mortal Kombat 1 można było czasem czekać ponad minutę. Teraz ten czas podobno skrócił się o połowę, czyli do około 30 sekund (co oczywiście wciąż nie jest idealne).

Niestety łatka wciąż nie zaadresowała wszystkich problemów, bo wciąż widoczne spowolnienia podczas gry i liczne błędy. W niektórych sytuacjach nawet tak podstawowe funkcje, jak kończące ruchy Fatality wyświetlają czarny ekran, zamiast krwawej jatki. Możecie to zobaczyć na poniższym filmie.

Grę prawdopodobnie czeka więc bardzo długa droga, zanim producent doprowadzi ją do jakiegoś sensownego stanu. Czas pokaże, czy Mortal Kombat 1 stanie się historią odkupienia na miarę No Man’s Sky/Cyberpunka, czy raczej będziemy mieli tutaj sytuację z niesławnego Golluma.

Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o Mortal Kombat 1 na Switchu i czy waszym zdaniem twórcy będą w stanie kiedyś naprawić tę małą katastrofę!

Źródło obrazka wyróżniającego: Warner Bros. Games

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *