To już oficjalne – targi Electronic Entertainment Expo, lepiej znane jako E3, zostały (podobnie, jak w ubiegłym oku) anulowane. Na pewno nie odbędą się w 2023 i nie jest pewne, czy powrócą za rok.

Organizatorzy nie są pewni, co z E3 2024

Od 1995 do 2019 targi odbywały się co roku w czerwcu, w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Los Angeles Convention Center. W 2020 roku anulowano je z racji na pandemię, w 2021 wydarzenie odbyło się, ale tylko online, a w 2022 ostatecznie nie doszło do skutku.

Teraz organizatorzy najpierw w e-mailu dla uczestników, a potem w komentarzach dla mediów potwierdzili, że w 2023 też nie będą miały miejsca.

Jednak kiedy rok temu informowano o anulowaniu E3 2022, od razu wspominano o kolejnej edycji. Tymczasem teraz organizatorzy nie chcą nic deklarować w sprawie E3 2024 – niewykluczone, że to już koniec słynnych targów. W wypowiedzi dla portalu GamesIndustry.biz pojawiły się tylko takie informacje:

Jesteśmy zaangażowani w zapewnienie branżowej platformy do marketingu i spotkań, ale chcemy mieć pewność, że znaleźliśmy właściwą równowagę, aby spełniać potrzeby branży.

Z pewnością będziemy wsłuchiwać się w nie i upewnić się, że wszystko, co chcemy zaoferować, spełnia te potrzeby, a wtedy będziemy mieli więcej wiadomości do przekazania – Stanley Pierre-Louis, prezes Entertainment Software Association’s (ESA)

Giganci branży wolą robić własne pokazy – często online

Podczas pandemii koronawirusa nie odbywały się nie tylko tagi E3, ale też ogółem wszelkie konferencje, targi i pokazy. Producenci gier, sprzętu i oprogramowania musieli więc być kreatywni. Część z nich poszła śladem Nintendo, które już od lat przygotowywało swoje własne, nagrywane wcześniej i udostępniane online prezentacje Nintendo Direct.

Kiedy pandemia się skończyła, wielu istotnych graczy z branży stwierdziło, że woli pozostać przy nowych rozwiązaniach. To tańsza i wygodniejsza opcja – nie trzeba martwić się o wpadki na scenie, bo wszystko można nagrać jeszcze raz, a termin może być dowolny, niekoniecznie czerwcowy. Dlatego m.in. takie marki, jak Xbox, PlayStation czy Ubisoft już wcześniej zapowiedziały, że się na tegorocznym E3 nie pojawią.

Brak topowych gości sprawia, że organizowanie targów mija się z celem, nic więc dziwnego, że organizatorzy podjęli taką, a nie inną decyzję. Warto jednocześnie podkreślić, że są inne targi gamingowe, które dalej żyją i mają się dobrze, jak np. Gamescom, więc to nie tak, że świat ma już całkowicie dość stacjonarnych wydarzeń.

Dajcie znać, co Wy o tym wszystkim sądzicie i czy żałujecie, że to (być może) już koniec E3!

WARTO PRZECZYTAĆ:

wyprzedaz black friday konsole xbox series x Szef Xboxa: „Myślę, że też powinniśmy mieć handhelda”
Popularność przenośnych konsol w ostatnich latach jest niezaprzeczalna. Sukcesy takich urządzeń jak Nintendo Switch, Steam Deck czy nowe propozycje od Lenovo i Asusa przyciągnęły uwagę
AgilePM AgilePM® – zwinne zarządzanie projektami w dynamicznych środowiskach
Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie
apple passwords Apple wystartuje z własnym menadżerem haseł?
Zgodnie z informacjami, które ujawnił Bloomberg, Apple przygotowuje się do wprowadzenia nowej aplikacji o nazwie Passwords (Hasła). Jej zadanie? Uproszczenie zarządzania danymi logowania na urządzeniach
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *