Niedawno Video Games Chronicle opublikowało raport, z którego wynikało, że Entertainment Software Association (organizator E3) zastanawia się nad pobieraniem opłat za dostęp do niektórych elementów swoich słynnych targów. ESA teraz jednak oficjalnie zaprzeczyło tym doniesieniom i stwierdziło, że wydarzenie będzie w stu procentach darmowe i nic takiego nie będzie miało miejsca.

E3 2021 całkowicie za darmo i całkowicie cyfrowo

E3 w tym roku, z wiadomych względów, odbędzie się całkowicie cyfrowo. Organizator obiecuje szereg ciekawych atrakcji, w tym między innymi rozdanie nagród i wieczór przedpremierowy. Do tego możemy tradycyjnie liczyć oddzielne transmisje od poszczególnych wydawców, influencerów i nie tylko.

Z raportu opublikowanego przez VGS można było dowiedzieć się, że ESA planuje pobierać za ekskluzywny dostęp do bardziej łakomych kąsków pewną opłatę. Dodatkowo znalazła się w nim informacja, że co najmniej jedna duża firma zajmująca się grami, która bierze udział w E3, była niezadowolona z planów organizatorów odnośnie wprowadzania opłat dla uczestników.

Organizator targów odpowiedział na to w ten sposób:

Pokaz E3 2021 to wydarzenie bezpłatne dla wszystkich uczestników. Cieszymy się, że wkrótce przekażemy Wam wszystkie prawdziwe wiadomości dotyczące tego wydarzenia – ESA

W dodatkowym oświadczeniu przedstawiciel ESA potwierdził, że żaden element targów nie będzie zamknięty za tzw. “paywallem”. Same targi mają się odbyć w dniach 15-17 czerwca, ale wszystko może się jeszcze w tym zakresie zmienić.

Autor raportu broni się przed oskarżeniami o kłamstwo

Andy Robinson z Video Games Chronicle postanowił odpowiedzieć na implikację ze strony organizatorów E3, jakoby w jego raporcie znajdowała się nieprawda. Na Twitterze zamieścił następujący wpis:

Raport VGC @ E3 jest oparty na aktualnej dokumentacji i zweryfikowanych źródłach posiadających znajomość planów [dotyczących E3 – dop. redakcji]. Nie publikujemy bzdur i żałuję, że ESA nie dostarczyła nam tego oświadczenia przed publikacją – Andy Robinson, VGC

Obie strony twierdzą więc coś zupełnie przeciwnego. ESA dementuje doniesienia i zdaje się stwierdzać, że nie ma w nim żadnej prawdy, tym samym zaprzeczając, że kiedykolwiek miała plany odnośnie do implementacji opłat za dostęp do niektórych części słynnych targów.

Z kolei autor raportu broni się rzetelnością źródeł. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, jak było w rzeczywistości: czy ESA nigdy nie planowało paywalla, czy też planowało go, ale jednak zmieniło zdanie. Natomiast teraz, kiedy już ogłoszono, że targi będą w 100% darmowe, już żadne opłaty nie powinny zostać wprowadzone.

Co o tym wszystkim sądzicie? Kto Waszym zdaniem mówi prawdę w tym sporze? Czy uważacie, że E3 powinno być całkiem darmowe? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *