Przywykliśmy już do tego, że jeden z najbogatszych ludzi świata co chwilę znajduje się w centrum zamieszania. Tym razem Elon Musk mocno się zdenerwował po zaprezentowaniu przez Apple swojej klarownej strategii Al, co miało miejsce podczas konferencji Apple 2024 Worldwide Developers Conference (WWDC). Dowiedz się więcej!

Miliardera zdenerwował fakt, że Apple planuje podjąć współpracę z OpenAl

Podczas konferencji WWDC dowiedzieliśmy się, że producent iPhone’ów na poważnie bierze pod uwagę nawiązanie współpracy z OpenAl, czyli firmą, która znana jest, chociażby z takiego narzędzia jak ChatGPT. Przypominamy, że niedawno Elon Musk pozwał OpenAl, czego powodem miało być złamanie postanowień umowy założycielskiej (miliarder był członkiem zarządu OpenAl do 2018 roku).

Nic zatem dziwnego, że Elona Muska bardzo zdenerwowała wieść, że Apple chce wprowadzić w iOS18 zintegrowany system sztucznej inteligencji, co będzie możliwe dzięki połączeniu sił z OpenAl. Miliarder uważa, że jest to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa, więc zagroził, że jeśli rozwiązanie wejdzie w życie, będzie musiał odpowiednio zareagować i zakazać iPhone’ów w swoich firmach.

Pracownicy nie będą mogli wnosić urządzeń od Apple do firm

Elon Musk wyraźnie zaznaczył, że jeśli Apple nie zmieni swoich planów i polityki, będzie musiał zakazać swoim pracownikom wnoszenia urządzeń od Apple do firm. Dotyczy to zarówno iPhone’ów, jak i iPadów. Jasno powiedział również, że wszelkie komputery, które są w siedzibach firm, zostaną po prostu wyrzucone.

Co więcej, posiadacze urządzeń Apple tuż po przekroczeniu progu firm będą musieli włożyć je do klatki Faradaya, czyli konstrukcji, która blokuje pola elektromagnetyczne i powoduje, że niemożliwe jest przenikanie sygnałów radiowych. Umieszczenie smartfonów w takim miejscu spowoduje, że nie będzie można odbierać i wysyłać danych. Zdaniem współwłaściciela Tesli jest to coś, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko naruszenia bezpieczeństwa i prywatności jego biznesów.

Jak myślicie – Elon Musk faktycznie wprowadzi w życie swoje groźby, a może ma to na celu jedynie wywarcie presji na Apple? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

xAl stworzy superkomputer Wyścig o Al nabiera coraz szybszego tempa. Elon Musk chce stworzyć superkomputer
Startup xAl Elona Muska, który specjalizuje się w sztucznej inteligencji, nie zwalnia tempa i stawia na nieustanny rozwój. Wiadomo, że w najbliższym czasie chce stworzyć
xAl stworzy superkomputer xAI Elona Muska zebrało 6 miliardów dolarów!
xAI wystartowało w lipcu 2023. Teraz, niecały rok później, firma zaczyna się rozkręcać. Właśnie udało jej się zamknąć rundę finansowania z imponującym wynikiem — zebrano
Humane na sprzedaż Humane Al Pin to duży niewypał. Marka idzie na sprzedaż
A miało być tak pięknie! Humane, czyli startup, który miał ogromne plany i chciał mocno zaznaczyć swoją obecność na rynku urządzeń Al, niestety poniósł porażkę.
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *