Dwóch amerykańskich gigantów technologicznych poinformowało, że pracownicy wracający do pracy stacjonarnej, czyli w firmowych biurach, będą musieli wcześniej obowiązkowo się zaszczepić, jeśli jeszcze tego nie zrobiły. Google dało o tym znać w wiadomości do pracowników, która trafiła do mediów, a Facebook bezpośrednio przekazał taką informację serwisowi TechCrunch.

Praca w biurze Google oraz Facebooka będzie wymagała szczepionki, ale są wyjątki

O wymogu bycia zaszczepionym, aby móc pracować w biurze, poinformowali prezes Google Sundar Pichai i wiceprezes ds. ludzi Facebooka Lori Goler. W obu tych przypadkach wskazano jednak, że mogą pojawić się wyjątki dla osób, które nie mogą się zaszczepić z powodów zdrowotnych lub innych istotnych.

Po ponownym otwarciu naszych biur będziemy wymagać, aby każdy, kto przyjeżdża do pracy w którymkolwiek z naszych amerykańskich kampusów był zaszczepiony. Jak wdrożymy tę politykę, będzie zależeć od lokalnych warunków i przepisów.

Będziemy mieli procedurę dla tych, którzy nie mogą zostać zaszczepieni z powodów medycznych lub innych i będziemy oceniać nasze podejście w innych regionach w miarę rozwoju sytuacji. Nieustannie współpracujemy z ekspertami, aby zapewnić, że nasze plany powrotu do biura traktują priorytetowo zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich – Lori Goler, wicepreces ds. ludzi, Facebook

W obu przypadkach póki co wymogi dotyczące szczepionki będą dotyczyły pracowników ze Stanów Zjednoczonych. Sytuacja w innych krajach będzie obserwowana, a to, czy zostaną w nich wprowadzone podobne wymagania, zależy od indywidualnych czynników, takich jak chociażby dostępność szczepionek.

Jako ciekawostkę można dodać, że Amazon, czyli kolejna ogromna amerykańska firma, póki co takiego samego wymogu nie planuje wprowadzić, a w każdym razie nie ma na ten temat żadnych oficjalnych informacji. Aktualnie przedstawiciele Amazona poinformowali jedynie, że “mocno zachęcają” pracowników, aby się zaszczepili, kiedy tylko będą mieli taką możliwość.

A kiedy powrót do biur? Już niedługo

Aktualnie Google wydłużyło swoją politykę odnośnie do możliwości pracy z domu do 18 października 2021. Jeśli zaś chodzi o Facebooka, to bieżące plany prezentują się dość podobnie. Połowa pracowników ma powrócić do biur już we wrześniu, a reszta ma dołączyć do nich w październiku.

Wytyczne ekspertów stwierdzają, że szczepionki są bardzo skuteczne w zapobieganiu wariantom COVID-19, w tym wariantowi delta. Nasze terminy ponownego otwarcia naszych biur nie uległy zmianie – Facebook

Co sądzicie o wymogach wprowadzonych przez Google i Facebooka? Czy uważacie, że w ich ślady powinny podążać inne firmy? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

facebook news Facebook pozbywa się zakładki z newsami, kończy wypłaty dla wydawców
W 2019 informowaliśmy Was o Facebook News — nowym projekcie platformy Marka Zuckerberga. Teraz okazuje się, że cała inicjatywa przetrwała jedynie kilka lat. Serwis poinformował,
gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
Googerteller Googerteller zapika za każdym razem, kiedy Twój PC przesyła dane do Google
Pewien deweloper postanowił stworzyć na pozór bardzo prostą aplikację – narzędzie, które wyda dźwięk za każdym razem, kiedy wykryje, że komputer łączy się z serwerami
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *