Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Dwóch amerykańskich gigantów technologicznych poinformowało, że pracownicy wracający do pracy stacjonarnej, czyli w firmowych biurach, będą musieli wcześniej obowiązkowo się zaszczepić, jeśli jeszcze tego nie zrobiły. Google dało o tym znać w wiadomości do pracowników, która trafiła do mediów, a Facebook bezpośrednio przekazał taką informację serwisowi TechCrunch.

Praca w biurze Google oraz Facebooka będzie wymagała szczepionki, ale są wyjątki

O wymogu bycia zaszczepionym, aby móc pracować w biurze, poinformowali prezes Google Sundar Pichai i wiceprezes ds. ludzi Facebooka Lori Goler. W obu tych przypadkach wskazano jednak, że mogą pojawić się wyjątki dla osób, które nie mogą się zaszczepić z powodów zdrowotnych lub innych istotnych.

Po ponownym otwarciu naszych biur będziemy wymagać, aby każdy, kto przyjeżdża do pracy w którymkolwiek z naszych amerykańskich kampusów był zaszczepiony. Jak wdrożymy tę politykę, będzie zależeć od lokalnych warunków i przepisów.

Będziemy mieli procedurę dla tych, którzy nie mogą zostać zaszczepieni z powodów medycznych lub innych i będziemy oceniać nasze podejście w innych regionach w miarę rozwoju sytuacji. Nieustannie współpracujemy z ekspertami, aby zapewnić, że nasze plany powrotu do biura traktują priorytetowo zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich – Lori Goler, wicepreces ds. ludzi, Facebook

W obu przypadkach póki co wymogi dotyczące szczepionki będą dotyczyły pracowników ze Stanów Zjednoczonych. Sytuacja w innych krajach będzie obserwowana, a to, czy zostaną w nich wprowadzone podobne wymagania, zależy od indywidualnych czynników, takich jak chociażby dostępność szczepionek.

Jako ciekawostkę można dodać, że Amazon, czyli kolejna ogromna amerykańska firma, póki co takiego samego wymogu nie planuje wprowadzić, a w każdym razie nie ma na ten temat żadnych oficjalnych informacji. Aktualnie przedstawiciele Amazona poinformowali jedynie, że “mocno zachęcają” pracowników, aby się zaszczepili, kiedy tylko będą mieli taką możliwość.

A kiedy powrót do biur? Już niedługo

Aktualnie Google wydłużyło swoją politykę odnośnie do możliwości pracy z domu do 18 października 2021. Jeśli zaś chodzi o Facebooka, to bieżące plany prezentują się dość podobnie. Połowa pracowników ma powrócić do biur już we wrześniu, a reszta ma dołączyć do nich w październiku.

Wytyczne ekspertów stwierdzają, że szczepionki są bardzo skuteczne w zapobieganiu wariantom COVID-19, w tym wariantowi delta. Nasze terminy ponownego otwarcia naszych biur nie uległy zmianie – Facebook

Co sądzicie o wymogach wprowadzonych przez Google i Facebooka? Czy uważacie, że w ich ślady powinny podążać inne firmy? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *