Zapewne wielu z Was słyszało ostatnio o wielu aferach związanych z danymi, które Facebook gromadzi o swoich użytkownikach. Ogromna afera używania prywatnych informacji o użytkownikach “Cambridge Analytica”, posty z hashtagiem #deletefacebook publikowane przez twórców What’s App, czy w końcu usunięcie stron firmy SpaceX oraz Tesla przez Elona Muska. To wszystko nie dzieje się przypadkowo. Na pewno nikt z nas nie lubi być śledzonym i wydarzenia ostatnich minionych dni, a także tygodni zmusiły zespół Facebook’a do utworzenia narzędzia, dzięki któremu będziemy mogli dokładnie kontrolować jakie dane na nasz temat będzie mógł zbierać gigant z doliny Krzemowej.

 

Zobacz jak zabezpieczyć swoje prywatne dane w Internecie!

Facebook aktualizacja

Nowe narzędzie pozwoli nam między innymi:

  • Kontrolować osobiste informacje – będziemy mogli weryfikować, czym dokładnie podzieliliśmy się ze światem za pośrednictwem Facebook’a. Opcja ta obejmie publikowane posty, reakcje na inne wpisy, zaproszenia wysyłane do innych osób oraz wyszukiwarkę stron/osób.
  • Kontrolować reklamy, które widzimy – dzięki tej opcji będziemy mogli sprawdzić jakie dokładnie dane na nasz temat zbiera portal w celu dopasowania odpowiednich reklam. Za pomocą tej opcji będzie można zabronić Facebookowi zbierania informacji na nasz temat lub odpowiednie dopasowanie reklam do swoich potrzeb.
  • Uczynić swoje konto bardziej bezpiecznym –  na przykład: poprzez wprowadzenie weryfikacji dwustopniowej podczas logowania.

Czy zespół Zuckerberg’a dotrzyma obietnicy i faktycznie będziemy w pełni kontrolować dostęp do swoich prywatnych informacji? Przekonamy się w ciągu kilku najbliższych dni…

Udostępnij

administrator

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *