Wraz z aktualizacją zwieńczającą 2022 rok twórcy Factorio, gry symulacyjnej polegającej na budowie fabryk i optymalizacji procesów produkcyjnych, przedstawili najświeższe dane dotyczące sprzedaży tytułu. Mogą one imponować.

Lata mijają, a Factorio dalej sprzedaje się w tempie ~500 tysięcy egzemplarzy rocznie

Gdyby pokazać komuś niezwiązanemu z gamingiem screenshota z Factorio i zapytać go, jak jego zdaniem popularna jest ta gra, odpowiedzi mogłyby być różne. Faktycznie, na pierwszy rzut oka trudno tutaj dostrzec kasowy hit: prosta, rozpikselizowana grafika i staroszkolny gameplay mówią same za siebie.

Grupa osób zainteresowanych tego typu doświadczeniami jest jednak znacznie większa, niż mogłoby się wydawać. Najlepszym tego dowodem są właśnie dane dotyczące sprzedaży.

W tym roku osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w sprzedaży, w te święta Bożego Narodzenia przekroczyliśmy 3,5 miliona sprzedaży.

Nadal utrzymujemy stałą i stabilną sprzedaż na poziomie około 500 000 każdego roku, co z perspektywy czasu potwierdza pierwotną politykę zakazu przecen, której trzymaliśmy się od momentu wprowadzenia na rynek na Steamie w 2016 roku – Wube Software

Obecnie Factorio kosztuje na Steamie 120 złotych, nie jest więc też tak, że mamy do czynienia z grą za kilka dolarów, do zakupu której znacznie łatwiej kogoś przekonać (jednocześnie twórcy udostępniają darmowe demo, aby gracze nie musieli kupować kota w worku). Przy takich cenach 3,5 miliona sprzedanych kopii (z czego 638 886 zostało zakupionych w ubiegłym, 2022 roku) to tym bardziej świetny wynik.

Przy okazji twórcy podzielili się także garścią innych statystyk i informacji, m.in. odnośnie do modów do swojej gry. Okazuje się, że Factorio ma bardzo aktywną społeczność moderską. Tylko w samym 2022 roku powstało 1686 nowych modów i 7227 aktualizacji już istniejących modyfikacji.

Twórcy pracują nad nowym rozszerzeniem

Wube Software zaprezentowało graczom kartkę świąteczną, zawierającą wskazówki co do zawartości rozszerzenia, nad którym firma aktualnie pracuje. Wygląda ona następująco:

factorio kartka
Źródło: Wube Software

Wygląda na to, że do gry mogą trafić m.in. takie nowości, jak piec hutniczy czy komora do procesów próżniowych, aczkolwiek oczywiście póki co nie znamy żadnych dalszych szczegółów. Fani muszą uzbroić się w cierpliwość.

Mieliście już okazję zagrać w Factorio, czy to jednak nie gra dla Was? Dajcie koniecznie znać w komentarzach! Gra jest dostępna na PC (z Windowsem, macOS-em lub Linuxem), a także na Nintendo Switcha (twórcy pochwalili się, że na tej platformie sprzedali 40 000 kopii).

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *